Ztracený dopis

Ztracený dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360984/mid_ztraceny-dopis-CuH-360984.jpg 4 226 83

Rakousko 1938. Kristoff je mladý učeň židovského mistra, rytce známek. Když během Křišťálové noci jeho učitel zmizí, je Kristoff nucen vytvářet známky pro Němce a současně spolu s milovanou Elenou, temperamentní dcerou svého učitele, a rakouským hnutím odporu rozesílá tajné zprávy a padělá dokumenty. V brutálním válečném chaosu Kristoff musí najít cestu, jak zachránit svou lásku i sebe. Los Angeles, 1989. Katie Nelsonová se rozvádí a dělá si pořádek v domě i v životě. Přitom narazí na sbírku známek svého otce, který trpí Alzheimerovou nemocí a nedávno se musel přestěhovat do domova pro seniory. Katie se rozhodne nechat sbírku ocenit; Benjamin, znalec, kterému ji předloží, v ní najde neobvyklou rakouskou známku z období II. světové války, nalepenou na neotevřeném dopise. Katie a Benjamin se spolu pustí do pátrání po adresátce, při němž odkryjí příběh vášně a tragédií, sahající napříč historickými érami i kontinenty. Romantický, dojemný a poutavý román Ztracený dopis je příběhem lásky, která neumírá.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Lost Letter , 2017

madem
25.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Moc se mi líbil příběh z roku 1938. Pak přišlo cvak! Ač 50 let se nemohli najít, tak najednou se najdou. Jen tak, lehce jako nic. Možná bych zkousla lépe, kdyby se našli, nebo to déle trvalo.
A taky mi vadil překlad.

mirunda
07.10.2021 5 z 5

Krásná kniha. Hltala jsem obě dějové linie. I když byl příběh až moc neskutečný, chci si myslet, že v té době to klidně někdy dopadlo i takhle.

Cher
03.10.2021

Moc se mi to líbilo, krásně se to četlo. Romantické, napínavé, ale i smutné.

Marplet
16.09.2021 4 z 5

Hezký se to četlo.

Neluš
29.08.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Doporučuji.

Marcik7
17.07.2021 5 z 5

Musím přiznat, že při poslední kapitole jsem měla slzy v očích...pěkně skloubený příběh o osudech židovského obyvatelstva na začátku druhé světové války a v současnosti, respektive v 90. letech, kdy padla berlínská zeď.

PetaZ
12.07.2021 5 z 5

Pekny, nenarocny, ctivy pribeh, obe linie se mi libily, kazda mela neco do sebe

Szilvia1
23.06.2021 5 z 5

Krásný příběh,jak minulá část tak současná část byla pěkně napsaná.

marli58
22.06.2021 5 z 5

Úžasný příběh... Dvě časové roviny, láska, napětí, zajímavé prostředí a happyend :).

Merlinit
04.04.2021 4 z 5

Žádná velká hloubka, ale poměrně příjemný příběh z období druhé světové. Filatelie je také celkem neokoukaná, romantická linka neurazila (i když ani nenadchla), jednoduché na čtení, nakonec proč ne.

pydla
28.03.2021 4 z 5

Kniha Ztracený dopis je fiktivní příběh s prvky skutečných událostí z roku 1938. Katiin otec, trpíci Alzheimerovou nemocí ji věnuje svou rozsáhlou sbírku známek. Katie neví co s ní má dělat, tak ji dá k posouzení znalci Benjaminovi. Ten mezi nimi najde neobvyklou známku na milostném dopisu a pátrání začíná.
Kniha o lásce a nalezení, která Vám dopřeje pár hodin pohodového čtení.

simaja
08.03.2021 5 z 5

Knížka se skvěle četla, ke konci nešla odložit :-)

Damato
01.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha je úžasně napsaná.
Přesto, že v historické části popisuje dobu temna- holocuastu a anšlusu Rakouska , četla se velice pohodově a nenásilně. Novodobá Amerika a Německo už se mi četli hůř, ale ke konci jsem litovala, že jsem to čtení trochu ošulila, protože závěr byl naprosto famózní. Rozhodně příběh, který vás chytne a nepustí. Prožíváte s Kristoffem všechno až tak, že vás v posteli i nohy zebou , s Elenou prožíváte tu beznaděj při hledání matky a oddechnete si, když alespoň sestra a otec jsou jak-takž v bezpečí. A to pořád nevíte , co bude dál ...
Amerika a Německo 90 let mně už tak nebralo, ale číst tyto části samostatně , nebýt u toho tak famózně zpracovaná část let 1938-1939 , určitě bych dala také vysoké hodnocení...A pak přijde závěr, kdy jedete s písmenky po řádcích a nedýcháte... Prostě nádhera...

Ruru
25.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Moc se mi líbil originální nápad s rytectvím známek za 2. světové války. Na takovýhle námět jsem nikde nenarazila a přišel mi velice zajímavý.
Všechno jsem prožívala s hlavními postavami a bylo to naprosto úžasné. Elenu jsem si velice oblíbila stejně jako Kristoffa. Benjamin je přesně ten typ tichého inteligentního kluka - to je taky bezva postava. Katie byla fajn, a opravdu jsem jí nezáviděla občasné rozhovory s tatínkem, kdy úplně na vše zapomněl a začal na ní třeba křičet.

Byla jsem strašně ráda za happyend, protože jsem byla v náladě, kdy by mi smutný konec opravdu radost neudělal.
Doporučuji!

terinka1153
21.02.2021 5 z 5

Kniha je skvěle napsaná. Žila jsem příběh s postavama a nečekala jsem že Elena a Kristoff se na konci potkají...

raty
15.02.2021 5 z 5

Krásný romantický příběh. Dvě časové linie - jedna z Rakouska roku 1938 a druhá z roku 1989 v Americe. O Rakousku po obsazení Hitlerem jsem toho moc nečetla. Bylo to pro mě nové a zajímavé. Plný počet hvězdiček, protože se mi oba příběhy líbily stejně, což se mi u knih tohoto typu nestává. Většinou mě zaujme víc ten starší.

Josh
09.02.2021 4 z 5

Tohle bylo originální a skvělé téma – známky, navíc v době anšlusu Rakouska, jež není častým námětem románů. Příjemně postupně odkrývaný příběh, nechyběl kontext doby, napětí, vnitřní boj jednotlivců, sebereflexe, citlivý způsob předání vzpomínek.

Opravdu zajímavá škála postav. Bohužel ta odvážná, které by čtenář rád fandil byla, ze začátku díky mládí také nejagresivnější a nejarogantnější, a to nejen v době 2SV. Těším se na další knižní setkání s touto autorkou:o))

Gi-Gi
28.01.2021 3 z 5

přišlo mi, jakoby tu knihu psali dva různí lidé, ta rakouská stará byla krásně propracovaná, živá a osobní, ta americká současná mi přišla unylá, nijaká, fádní. asi bych čekala víc osobních zpovědí, když si vezmu hloubku Kristofa a šedost katie, neporovnatelné, nevím, jestli byl úmysl, ale u mně to zkazilo dojem z knihy.

Joyce24
25.12.2020 5 z 5

Moc hezký a dojemný příběh kde se střídá minulost, Rakousko roku 1938, s přítomností, rok 1989 a hlavní hrdinka Kate pátrá po tajemství dosud neotevřeného dopisu s neobvyklou známkou. Jeden z nejhezčích příběhů jaký jsem kdy četla, kde se střídá linka z minulosti a současnosti. Doporučuji.

Hedviga
16.09.2020 4 z 5

Tomuto, v podstate banálnemu príbehu z obdobia vojny prídava na lesku časť histórie vzniku známok. To bolo zaujímave. A na moje prekvapenie sa mi veľmi páčila linka zo súčasnosti, to sa mi často nestáva. Rozhodne odporúčam!