Ztracené světlo

Ztracené světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358145/bmid_ztracene-svetlo-75v-358145.jpg 4 317 117

Neodolatelný romantický příběh o přetrvávající síle opravdové lásky se šokujícím, nezapomenutelným koncem. – Lucy stojí před životním rozhodnutím. Než k němu dospěje, bude si muset přehrát svůj příběh, vlastně jejich příběh, od začátku. S Gabem se seznámí na univerzitě v jeden zvláštní den, který promění osudy všech zúčastněných. Je možné, aby našli smysl život jeden ve druhém? Anebo se mají podvolit proudům, které je od sebe odvádějí? Jejich třináctiletá cesta plná snů, touhy, žárlivosti, zrad a nakonec lásky je hlubokým a zároveň čtivým vykreslením jednoho (ne)obyčejného vztahu, ve kterém se může najít každý, kdo miloval...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The light we lost , 2017

nikiem
15.01.2018 5 z 5

Absolutně mi to zničilo srdce...krásný příběh o těžké životní situaci dvou lidí nebo spíš jen jedné ženy.

misac96
13.01.2018 5 z 5

Asi jsem čekala víc, nicméně mě tato kniha dostatečně uspokojila. Je jako život, občas sladký s hořkou příchutí na jazyku. A taková je i kniha.
Myslím, že každý si v ní něco najde. Na mě zapůsobila silně.

leny.wood
13.01.2018 4 z 5

Jsem poměrně rozpačitá. Velmi se mi líbil způsob vyprávění, je to příjemná změna oproti klasice. Dalším kladem jsou krátké kapitoly, to dodá příběhu na svižnosti. Jednání a chování hlavní hrdinky je ovšem věc druhá. Myslím, že podle toho, jak je každý z nás nastavený a spokojený se svým životem, podle toho se mu kniha bude líbit. Odpoutávám se proto od osobních pocitů, kniha je to velice zdařilá, nabízí zamyšlení v určitých aspektech života, hlavně nad důležitými rozhodnutími.

astra3
11.01.2018 2 z 5

Tato kniha se mi vůbec nelíbila.

fruitbueno
09.01.2018 3 z 5

Zhruba od třetiny knihy mi došlo, proč autorka zvolila poměrně netradiční formu vyprávění (vyprávění nepřítomnému, neustálé oslovování...). Příběh je osudový, první láska obou postav silná, jedinečná a kdovíjaká ještě, stejně tak silné jsou postavy, které se nebojí uplatnit svůj zájem, upřednostnit sebe. Aby ne, když je jim těsně po škole, všehovšudy nic neví a neřeší věci, které přinese až věk. Hvězda za některé pěkné myšlenky (láska a její přirovnání k různým ohňům), za krátké kapitoly a švih celé knihy. Bohužel mi dost nesedla hlavní hrdinka, její jednání mi blízká bohužel nebyla.

blazkoma
09.01.2018 4 z 5

Trochu mi nesedl styl, jakým je kniha psaná, ale nakonec jsem se po pár kapitolách nechala vyprávěním strhnout a ponořila se do této zpovědi. Někdy není třeba, aby kniha byla plná ohromujících momentů a překvapivých zvratů, stačí příběh dotýkající se běžných problémů, obyčejných věcí a lidí, které by bylo možné v životě potkat. Musím ovšem přiznat, jak moc mě Lucy v některých situacích rozčilovala.

mariva
06.01.2018 4 z 5

Trochu rozporuplná kniha, nemůžu říct, že by se mi vyloženě líbila, ale ani nelíbila. Trochu mi vadila forma vyprávění děje bývalé lásce, ale v závěru jsem pochopila, proč to bylo takhle psáno. A kdo z nás si po rozchodu někdy v duchu podobně "nepovídal" s bývalým partnerem? I přesto se ale kniha dobře četla a byla jsem zvědavá, jak vše dopadne, takže ji hodnotím spíš pozitivně.

katerina.l.
05.01.2018 4 z 5

Mrzí mě, že nevím, jak to dopadlo i s ostatními postavami..

jluky
01.01.2018 4 z 5

Vcelku milá romantika aj keď hlavná postava konala podľa mňa "proti zdravému rozumu".

adelaska
23.12.2017 3 z 5

Pěkný příběh, ne přeslazený, takže dle mého gusta, nicméně mě za srdce až tak nechytl. Ale musím vyzdvihnout čtivost, jelikož tuto knihu jsem měla přečtenou během pár hodin.

kaja77
21.12.2017 2 z 5

Tak mně tedy příběh za srdce opravdu nechytnul.spiše jsem se já chytala za hlavu.hlavni postava Lucy si z chlapa který byl totálně nepoužitelný do života, vytvořila "Pištu hufnagla" srovnávala s ním vlastního manžela a úspěšně si podřezávala větev.k tomu vtipné testy otcovství v 8tydnu těhotenství a další....no velmi romantické. Asi jsem už starší ročník, protože toto nepochopím.

Andy0892
20.12.2017 3 z 5

Asi nejsem tak nadšená jako ostatní, asi si lásku představuji jinak. Tak naruším pochvalné komentáře a dávám tři hvězdičky - z toho jednu za obálku.

Postavy mi nesedly, ani jeden z nich ve mě neprobudila pocit - CHTĚLA BYCH TĚ POZNAT!
S jistotou nedokážu říct, co přesně mi vadilo. Možná přístup Gabea, možná očekávání, že Darren bude zloduch a možná to byla špatně zvolená doba čtení, teď před Vánoci. :)

evasamankova
13.12.2017 5 z 5

Krásný hořkosladký příběh. Těžko hledám slova, kterými bych trochu trefně vystihla ten emoční ohňostroj, který ve mne kniha způsobila.
Jill Santopolo je velmi jemná, nevtíravá, působivá... Dojala mě a okouzlila..

Šánka
05.12.2017 5 z 5

Na Knižním klubu byla reklama na tuto knihu : ,,Příběh, který se dotkne vašeho srdce." Tentokrát byla na 100% pravdivá....mého se dotkl, přivlastnil si ho, podmanil a okouzlil.
V hlavní roli je Láska, láska osudová, hluboká, nezapomenutelná, která i bolí, ale život prostoupí světlem, jehož intenzita se ani s léty nemění.
Knih o lásce je hodně, ale jen u některých si budu po čase pamatovat děj. Ztracené světlo je jednou z nich.......

PaniJani
29.11.2017 5 z 5

Na přeslazené love story moc nejsem, ale tahle knížka je kouzelná. Jsem ráda, že jsem po ni sáhla a zabírá mi místo v knihovně.
Krásný příběh, který mě vtáhnul a i dojmul, což se mi zas tak často nestává. Krásně se čte, super jsou i krátké kapitoly, které pomalu ani nedovolí knížku odložit. Prožívala jsem příběh s Lucy a čekala jak to vlastně vše bude...

Babouš
28.11.2017 5 z 5

Romantický příběh, ale ne slaďák. Love story popsaná tak reálně a se všemi kladnými i zápornými stránkami, které ke vztahu patří, že si připadáte, jako byste byli ti třetí...

Ewik
20.11.2017 5 z 5

Tahle malá knížečka s kouzelně snovou obálkou je o lásce. O lásce v jejích nejrozmanitějších barvách, o lásce osudové, hluboké, vášnivé, bolestivé, romantické, ale taky sobecké.
Je to jako intenzivní intimní vzpomínka, která se pomaličku dostává z hlubin bolavého srdce opět na světlo a vypráví neobyčejný příběh osudové lásky, která přetrvala roky.
Vychutnávala jsem si každou stránku, místy se mi chtělo smát, místy zase brečet.
Jindy mi bylo líto vztahu, kterému ubližovala citová nejistota a rozpolcenost.

Věřím, že tento citlivý, dojemný příběh lásky se bude líbit všem romantikům a jemným duším. V někom tento hořkosladký příběh něco zanechá, někdo ho už druhý den vypustí z mysli. Já jsem to první a určitě nelituji, že jsem knize dala šanci.

láska sobectví osudové okamžiky

Autorovy knížky