Ztracená stopa

Ztracená stopa https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185266/bmid_ztracena-stopa-Ku7-185266.jpg 4 16 3

n.ezn.amy
15.09.2023 4 z 5

Rodokaps z doby divokého západu. Ve věznici v Oklahomě jsou drženi těžcí zločinci, ale někteří tam jsou drženi neoprávněně. Těmto třem kamarádům se říká Dlouhodobí a jsou osvobozeni jejich věrnými pardy Banjo Jackem a mexikánem Sanchezem. Ve stejnou dobu prchá z věznice i proslulý vrah Carey se svým parťákem Slimem. Ale zatímco plány pětice hlavních hrdinů jsou ve skrze počestné, Carey naopak plánuje založit bandu a pomstít se vrahovi svého bratra. Trochu naivní příběh, přesto je dobré se trochu nad něj povznést a vydat na divoký Západ do dalekých prérií či hor Colorada, cítit horko pouště, nesnesitelnou žízeň a krásu hor a chladivých řek. Neboť to byla doba, kdy slovo chlapa mělo největší cenu, kolty se nosily proklatě nízko a šerif vždy býval spravedlivý a neúplatný.

Stromolezci
07.09.2017 4 z 5

Obálka od Káji Saudka vás velmi spolehlivě přesvědčí k tomu si to přečíst.

Blue
27.05.2012 1 z 5

Četl jsem to ze "studijních důvodů", chtěl jsem prostě vědět, jak vypadá takovýto český prvorepublikový rodokapsový western. Teď už to vím, je to pouze pro velké fanoušky a i oni musí být velmi vstřícní.

westerny

Bob Hurikán (p)