Lexikon lektvarů paní Daneové

Studentka historie na Harvardu Connie potřebuje dokončit svou disertační práci, ale místo toho musí zařizovat prodej opuštěného domu své praprababičky v městečku Salem. Náhodou objeví starou Bibli ze 17. století a v ní klíč se jménem Deliverance Daneové. Connie s úžasem zjišťuje, že dávno mrtvá žena byla odsouzenou čarodějnicí a zanechala po sobě lexikon plný nadpřirozeného vědění. Navíc se zdá, že Connie je s historií Salemu a jeho krvavých procesů sama spojena víc, než měla tušení, a že stará magie možná skutečně existovala…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/53456/lexikon-lektvaru-pani-daneove-hol-53456.jpg 4104

Ztracená kniha Salemu 1.

Vydáno, Ikar (ČR)

The Physick Book of Deliverance Dane

Kniha Lexikon lektvarů paní Daneové

Anie.M
20.10.2019

byla jsem s knihou spokojena. téma je mi velmi sympatické a líbil se mi i styl psaní. důležitý pro mě byl doslov, kde jsem se dozvěděla o tom, jaký má autorka k tématu vztah, co přesně se zakládalo na pravdě a které části příběhu byly smyšlené.
jednu hvězdu srážím za uspěchaný konec. nedá se říct, že půlka knihy by byla o ničem, ale to zajímavější se dělo až v poslední třetině a najednou byl konec.

bookcase
20.05.2018

Zajímavé téma, prolínání časových rovin mám taky ráda. Byť je kniha napsaná čtivě, nějak mi momentálně nesedla do nálady, takže jsem ji víceméně prolistovala, abych si spíš udělala obrázek. Měla jsem ji půjčenou a musela vrátit, možná, že kdybych na ni měla víc času a náladu, bylo by to jiné. Určitě ji nezatracuju, časem se k ní vrátím.

medlovice
26.02.2018

Ke knížce jsem se dostala obvyklým způsobem. Někdo ji doporučil jako Podobné knihy u geniálních Žítkovských bohyní. Ale není to pravda, tahle kniha nemá na Bohyně. Obalem trochu připomíná Vypravěčku , ale ani s tou nemá nic společného. Atraktivní a čtenářsky vděčné téma čarodějnic a kouzel bylo málo rozvinuté , zabalené do zbytečného prodlužování, nesmělých počátků lásky mezi Connie a Samem a její dědičné zatím nepoznané schopnosti. Přistihla jsem se, že se netěším na to , jak ji zase vezmu do ruky a budu číst. Přečetla jsem ji poctivě i s doslovem ale kdybych ji nečetla , nic se nestane.

alepav
25.01.2016

Krásné čtení. Příběh poučný, čtivý, nemám co vytknout.

Knihomolkaa
18.12.2014

Naprosto úžasná kniha. Moc se mi líbila linie dvou příběhů a prolínání s minulostí. Rozhodně zajímavé téma i příběh.

KatnissLavender
01.12.2014

Tato kniha mne od začátku pohltila svou atmosférou a překvapila tím, jak lehce se čte a jak její děj příjemně plyne. Přečetla jsem ji jedním dechem... Nikdy by mě nenapadlo, že dějiny může někdo tak vkusně zakomponovat do románu tohoto typu... Jsem nadšená!

MichelleS
25.07.2014

Čtivá, oddechová knížka. Zápletka je lehce předvídatelná. Bát se není čeho, i když anotace napovídá něco jiného. I když ... Není třeba se bát čarodějnic, ale zlých, hloupých, zbabělých lidí a pomluv.

Evik30
03.03.2014

Zajímavá knížka. Dobře se četla i když občas drobně odbočovala k jiným tématům. Prolínání dnešní doby a minulosti je už téměř trendem moderních knih. Čarodějnické procesy mi připomněly situaci u nás kdy se téměř nachlup stejné procesy odehrávaly ve Velkých Losinách. Čarodějnictví byla jen záminka aby se člověk zbavil sousedů kteří mu nepadli do oka nebo aby se dostal k jejich majetku. Byla to zlá doba a snad se zase nevrátí! :o(

17. století americká literatura magie Salem čarodějnice

Katherine Howe