Ztracená

Ztracená https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317341/bmid_ztracena-fTh-317341.jpg 4 176 60

Brilantní dánský thriller o chamtivosti, vraždě, podvodu a osudových rozhodnutích zavede čtenáře do malebných dánských rybářských vesnic, ale i do majestátních sídel a nebezpečného podsvětí Kodaně. Louise je mladá žena, které žije s přítelem Joachimem na malém ostrůvku Christianso, kde také provozuje kavárnu. Jednoho letního dne, během nejrušnějšího období roku, za ní přijde muž s tvrzením, že Louise je jeho manželkou Helene, která se beze stopy ztratila před třemi lety. Žena na fotografiích, které jí ukáže, se Louise skutečně velmi podobá. Policie se pouští do vyšetřování, při němž vychází najevo, že Louise má na hlavě jizvy po zranění. Mohlo by to být příčinou ztráty paměti? Louise je skutečně Helene Söderbergová, dědička obchodního impéria, Edmundova manželka a matka dvou dětí. Musí se rozloučit s Joachimem a začít „nový" život či spíš se vrátit k tomu starému, na který si však vůbec nevzpomíná. Co se skutečně přihodilo té noci, kdy Louise/Helene zmizela? Děj intenzivního thrilleru je neustále dva kroky před čtenáři a zápletka nezadržitelně spěje k překvapivému rozuzlení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Den Hemmelige Kvinde , 2016

koolsavage
25.04.2017 4 z 5

Napínavé. Mělo to spád. Pěkný jazyk. Díky rozdělení do krátkých kapitol to bylo hodně čtivé, navíc změny prostředí a postav v rychlém sledu tomu určitě přispěly. Sice mi přišlo, že když už si autoři nevěděli rady, tak použili "náhodu", ale myslím, že jako celek to bylo hodně fajn. (Ale nevím, proč knihu na tom otřesném přebalu označují jako milostný thriller).

Katka81
10.04.2017 3 z 5

Pro mě průměrný thriller, který mě zpočátku bavil, ale pak už méně a dočetla jsem ho z donucení. Nehodnotím ho úplně negativně, ale žádný velký dojem na mě neudělal.

hlina
12.03.2017 3 z 5

Děj mi nepřišel moc originální, ale knížka se četla dobře.
Místy je to velmi napínavé a neustále mě to nutilo přemýšlet, kde je pravda, co je správné a co ne...

Arsi007
08.03.2017 4 z 5

Pod pojmem milostný thriller si tedy představuji naprosto něco jiného. Milostné scény jsou tam asi tři a to navíc bez sebemenšího náznaku vzrušení :D Opomenu-li tuto skutečnost tak jde ale o výborný, chvílemi až drastický thriller, který nás v jedné příběhové rovině seznámí se zločinem dávno minulým, který zvrátil osud nejedné rodiny na několik desítek let dopředu a v rovině druhé s prostředím prostituce a různých úchylek. Takže nedoporučuji pro slabší žaludky. Sice tam nebylo nic, co byste už asi někdy předtím neviděli v nějakém akčnějším filmu, ale i tak. Pokud čekáte spíše vztahové drama o lásce tak tohle to rozhodně není. Za sebe doporučuji. Děj je napínavý a rozhodně i hodně čtivý :-)

Paja1709
06.03.2017 4 z 5

Kniha byla dobra.Ale nerekla bych ,ze to byla top krimi.Podle me zbytecne moc zapletek na jeden pribeh a knihy mohla byt i kratsi.

Zoy
27.02.2017 3 z 5

Kniha určitě nebude patřit mezi mé TOP. Neurazí, ale....... Měla jsem pocit, jakoby autor použil dalších pět knih pro svůj vlastní příběh a vytvořil jednu knihu. Krimi se mísilo s červenou knihovnou. Dočetla jsem jen proto, jak to nakonec celé dopadne hlavně ohledně firmy, vraždy, protože co se týče vztahů, to bylo jasné.

pinkpop
20.02.2017 2 z 5

Mě to teda moc nebavilo.... :-/

baynats
16.02.2017

Začátek mi lehce připomněl Jane utíká od Joy Fielding - žena, která ztratí paměť po traumatickém zážitku v rodině... Kniha se dělí do dvou paralelních linií, v jedné pátrá Louise/Helena po své pravé identitě, v té druhé její přítel Joachim po dívce, jejíž identitu si Helena "vypůjčila". Dojem z knihy mi zkazila bohužel právě tato druhá linie, která mi upřímně připadala trošku přitažená za vlasy.

jasmína
13.02.2017 5 z 5

Kniha mě srthla, napínavá, zamilovaná, nedalo se ani přesta číst. Konečně kniha, od které jsem jen nerada odcházela a mrzelo mě, že skončila..

Zdenulkaa
13.02.2017 5 z 5

Úžasná kniha, od které je těžko odejít. Čte se jedním dechem. Všem milovníkům napínavé četby vřele doporučuji.

Ivuska.09
11.02.2017

Mně se příběh líbil - je chytlavý už od prvních stránek, neustále se něco děje a vše je dobře propojeno. Důležitou roli hrají zejména tvrzení a domněnky - neustále budete mít o čem přemýšlet, abyste odhalili, jak to vlastně celé skutečně bylo.

veronika0382
23.01.2017 5 z 5

Vše bylo tak zvláštně zamotané, napínavé, že to člověk prostě nemůže vydržet a musí číst a číst. ... více v mojí recenzi zde )

bookcase
13.01.2017 5 z 5

Brilantní, mrazivé, děsivé.

DariDerek
07.01.2017 4 z 5

Na nejmenovaném portále jsem četla, že kniha je řazena mezi erotickou krimi. Nenechte se tím odradit, pokud na to natrefíte. Erotiky je tam tak málo, jako v České republice poctivých lidí. Jsou tam asi tři pasáže, které ale obsahují jen pár řádků a tím pádem se to dá klidně přeskočit. Jinak je to výborná detektivka, která má náboj a energii. Nebudete se nudit a určitě doporučuji. :-)

veronika9143
05.01.2017 5 z 5

První kniha v Novém roce. Dělala mi skvělou společnost. Přestože je autorkou žena, ukrývají se za ní dva muži. Povedlo se jim vytvořit vskutku poutavý román. Neustále jsem balancovala mezi ztrátou paměti a zblázněním hlavní hrdinky. Peníze, moc a postavení, do toho skoro milostný trojúhelník. Za mě krásná kniha!

zuzana2599
01.01.2017 5 z 5

Ztracená byla mou silvestrovskou společnicí. Ano, přiznávám, že jen velmi těžko jsem knihu
odkládala. Je to hodně intenzivní thiller, kde dominuje ztráta paměti, zapomenutá vražda, podvod a láska, která se promíchala se zločinem. Kniha mě bavila, udržovala v napětí, podněcovala mou zvědavost, která mi přikazovala číst dál a dál. Velmi dobré čtení !

Boby17
21.12.2016 4 z 5

Dal bych 3 a půl hvězdy, tak to matematicky zaokroulím nahoru. Knížka se četla vcelku dobře, ale po přečtení mám pocit, že všechno nebylo dotaženo do konce. Závěr byl takový nějaký urychlený a odbytý.

martina.bella
04.12.2016 3 z 5

Velmi čtivé, nedá se to odložit, až zhruba do poloviny knížky super. Ovšem od okamžiku, kdy se začne odhalovat tajemství Heleniny rodiny, mi to přestalo připadat věrohodné. Najednou mi zápletka připomínala spíš nějakou červenou knihovnu šmrncnutou napětím než thriller. Takže pokud chcete napínavé čtení, které vás pohltí, tak ano. Musíte ale k příběhu přistupovat s nadhledem… je to prostě napínavá pohádka o bohaté dědičce a zamilovaném chudém spisovateli, realitě hodně vzdálená.

misulka680
28.11.2016 5 z 5

Kniha vás upoutá od začátku do konce. Neustále se něco děje. Rozplétají se další dějivé linky. Mě se knih líbila. Přečteno za víkend.

katule1992
21.11.2016 4 z 5

Dánský milostný thriller píše Metafora na titulní straně knihy. Jak jsem ráda, že to byla/ je pravda. Po celou dobu čtení jsem netušila, kde se co zase vyklube. Ztracená je dílo plné zvratů, nástrah a tajemství. Je to dílo kde se nám propojí láska, minulost a thriller. 3v1. Tato kombinace je od dneška pro mě záruka kvalitní četby. Určitě tedy u této dvojice.