Ztracená

Ztracená https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317341/bmid_ztracena-fTh-317341.jpg 4 176 60

Brilantní dánský thriller o chamtivosti, vraždě, podvodu a osudových rozhodnutích zavede čtenáře do malebných dánských rybářských vesnic, ale i do majestátních sídel a nebezpečného podsvětí Kodaně. Louise je mladá žena, které žije s přítelem Joachimem na malém ostrůvku Christianso, kde také provozuje kavárnu. Jednoho letního dne, během nejrušnějšího období roku, za ní přijde muž s tvrzením, že Louise je jeho manželkou Helene, která se beze stopy ztratila před třemi lety. Žena na fotografiích, které jí ukáže, se Louise skutečně velmi podobá. Policie se pouští do vyšetřování, při němž vychází najevo, že Louise má na hlavě jizvy po zranění. Mohlo by to být příčinou ztráty paměti? Louise je skutečně Helene Söderbergová, dědička obchodního impéria, Edmundova manželka a matka dvou dětí. Musí se rozloučit s Joachimem a začít „nový" život či spíš se vrátit k tomu starému, na který si však vůbec nevzpomíná. Co se skutečně přihodilo té noci, kdy Louise/Helene zmizela? Děj intenzivního thrilleru je neustále dva kroky před čtenáři a zápletka nezadržitelně spěje k překvapivému rozuzlení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Den Hemmelige Kvinde , 2016

ArwenAragorn
03.06.2019 5 z 5

Tak tohle bylo něco! Intenzivní milostný thriller, kde se spolu mísí kromě lásky, vášně a nenávisti, zločin, lži, podvody a chamtivost. Výborně vymyšlená zápletka.
Dozvěděla jsem se, že autoři vystupují i pod pseudonymem A.J.Kazinski, chystám se na knížku od něj. A tento thriller samozřejmě doporučuji.

cukrovka
27.04.2019 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá kniha. Spousta záhad a rozuzlení až na konci. Chamtivost, touha po moci, pomstě. Ztráta paměti a následné hledání pravdy bylo opravdu velmi zajímavé. Bylo hodně zajímavé sledovat Helenu, která ztratila paměť, při hledání pravdy a objevování jejího dřívějšího života.

monte
15.06.2018 5 z 5

Kvalitní četba, kniha se velmi dobře čte, mohu jen doporučit

Nikka710
29.05.2018

Skvělá, napínavá kniha, ve které je poměrně zřetelně znát, že byla napsána dvojicí autorů. Téměř na úplný konec se dozvíte mnoho zajímavého o tzv. technikách malby a způsobech zhotovení vize autora na plátno, a to bezesporu zajímavým způsobem. Osobně mohu říci, že jsem to vůbec nečekala a zase vím něco nového!
Na knize je úžasná Joachimova prostá, tak čistá láska. Objeví se zde i krize manželství, rodinná tajemství, zloba, pomstychtivost, bezcílnost ... takže námět a prostředí dánského Jutska, oblast Viborgu a jezer Vás po dobu čtení pohltí.

perpe2a
27.05.2018 3 z 5

Kniha byla dobrá, čili průměrná. Pokud už máte načteno více thrillerů, tak vás toto neuspokojí.

luciefeix
23.05.2018 2 z 5

začátek dobrý ale poté se to táhlo

Allla9
12.03.2018 5 z 5

Knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy (kniha od více autorů). Nelituji a doporučuji k přečtení.

VIVINKAR
15.01.2018 5 z 5

Výborná knížka, mohu jen doporučit!

intelektuálka
14.01.2018 4 z 5

Tento dánský thriller je nabitý - je tu láska, nenávist, hamižnost, krutost - myslím si vybere každý. Čte se rychle a má spád. A vrahů je tu víc, touha po slávě a penězích je velká motivace.
Doporučím.

Janeee
07.12.2017 4 z 5

Velmi povedená kniha plná napětí. Doporučuji!

Brembelik745
20.11.2017 4 z 5

Zajímavý příběh s nádechem napětí. Dobře se čte. Kniha je zajímavě popisovaná z pohledu a vyprávění obou osob. Osobně mě bavily víc pasáže, kde partner "ztracené" pátrá po rozluštění případů, než ty které popisuje samotná hrdinka. Nečekané odhalení vraha. Zkrátka 4*, DOPORUČUJI

orinka3
20.11.2017 5 z 5

Za mě výborné čtení. Knížka má všecko, co má mít správná detektivka. Stupňování napětí, drsné, dech vyrážející pasáže a nakonec hluboké oddechnutí při rozuzlení všech záhad.

jana79
07.10.2017 4 z 5

Kniha byla dobrá a já i po měsíci vím o čem byla, ale v knihovně jsem si ji nenechala. Znám mnoho jiných autorů, kteří píší knihy daleko zajímavější.

NADEI
13.09.2017 4 z 5

Knížku jsem přečetla s chutí, jen konec se mi zdál takový jakoby uspěchaný. Celkem slušná knížka, určitě stojí za přečtení, ale na pět hvězdiček to není.

DatabazeKnih100
24.08.2017 3 z 5

Jak již někteří psali, kniha působí jako několik různých příběhů, které jsou do sebe tak nějak kostrbatě propleteny. Anotace slibuje mnoho, ale čtenář nakonec dostává oproti slibům velice málo.
Je to jedna z těch knih, u které si za měsíc už ani nevzpomenete, o čem vlastně byla.

Danago
19.08.2017 3 z 5

Od knížky jsem měla velká očekávání, anotace slibuje brilantní dánský thriller. Příběh o ztrátě paměti a novém šťastném životě na malém ostrůvku . Znovunalezení ztracené manželky , která je dědička obchodního impéria a matka dvou dětí. Vypadá to na opravdu skvělý a silný příběh. Škoda, že toto se nesplnilo.
Knížku jsem přečetla, ale žádná velká bomba to nebyla. Připada jako směs více knih . Nebyla špatná, spíše průměrná.

Barsine
25.07.2017 4 z 5

Přečteno s chutí, na začátku jsem byla řádně zmatená a měla jsem několik variant, jak to s Luisou a Helenou vlastně je, zápletka dobrá, její vyřešení taky dobré, úzkost z odloučení s milovanou osobou v takových chvílích, jakou hlavní hrdinové zažívali, by mě nejspíš odrovnala, ale zvládli to pěkně. Místy mi to připomínalo film s Nicolasem Cagem (8 mm). Každopádně kdyby se autor vyvaroval barvitého popisu některých milostných scén, které tam podle mě být ani nemusely (prostě mi tam nepasovaly), dala bych 5*.

Jessybelle
25.06.2017 5 z 5

Bombastická kniha... Četla se jedním dechem, zápletka super, stojí za přečtení. Jen si nejsem jistá se zařazením do žánru milostný thriller...

Micifuza
14.06.2017 5 z 5

Nejdřív jsem se na to dívala trochu skepticky ale nakonec jsem byla příjemně překvapená.Originální příběh který se četl jedním dechem.

Jirinamac
02.05.2017 4 z 5

Moc pěkné čtení. Celou dobu jsem zvědavě očekávala, co to bude dál. V knížce se prolíná dávná minulost a současnost. Doporučuji.