Oko čarodějnice

Oko čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483091/bmid_oko-carodejnice-wki-483091.jpg 4 121 121

Sofie byla obyčejná osmnáctiletá dívka potýkající se s vlastními problémy dospívání a nevydařenými vztahy. Vše se změnilo poté, co její matka, milovnice starožitností, pověsila na stěnu zrcadlo. Rázem se ocitla v soukolí bizarních událostí, jež hrozily skončit katastrofou. Ve městě začaly mizet dívky. Pachatel po sobě nezanechal žádné stopy a policie tápe. Jakmile se ztratí i Sofiina mladší sestra Alice, začíná závod s časem a vítězství je nejisté.... celý text

MamaKnihomolka
09.12.2021 5 z 5

Nelly Černohorská. Česká autorka, které moc fandím. Napsala Zlovolné bytosti, které mi dokázaly vytvořit mrazivý pocit v zádech a proto jsem ji moc vděčná, že mi poskytla výtisk své novinky, kterou jsem si s chutí přečetla.
•••
Oko čarodějnice je taková milá, roztomilá a maličká knížečka akorát do ruky, ale nenechte se zmást! Autorka vás totiž vrhne do tajemných zmizení mladých dívek, jednoho záhadného starého zrcadla a jedné obyčejné puberťačky, která se zaplete do děsivých spárů nadpřirozena.
Knihu ozvláštňují ilustrace a novinové články s fotografiemi. Také se objevují dvě časové linky a pohledy více postav.
Text se četl moc dobře, byl čtivý, bez zbytečných omáček, s krátkými kapitolami a hlavně... příběh měl spád a akci!
•••
Jedna jediná věc, která mě trošku zkalama byla tužší vazba. Kor u takovéhle tenké knížečky to bylo u čtení rušivé a občas jsem se s knihou trošku prala. :D
•••
Jelikož Nelly píše spíš kratší knížky (proti čemuž nic nemám) a proto si myslím, že by bylo zajímavé kdyby napsala třeba hororovou knihu povídek. Myslím, že by to bylo skvělé.

PS: Asi budu mít chvíli problém se zrcadly...

To-z-kanálu
07.12.2021 3 z 5

Knihu jsem si pořídil, protože autorka vypadá na fotkách fakt pěkně. Rád bych věděl, kde bydlí. To byl vtip. Mizející dívky jsou jedním z témat této malé knihy, která se zabývá i čarodějnictvím, menstruací, výkaly a vztahy hlavní hrdinky s muži. Fajn nenáročné čtení.

katchamccall
03.12.2021 4 z 5

Tak to byla hodně dobrá jednohubka!

kosmondra
29.11.2021 5 z 5

Lepší dílo pro uvedení nové edice Zrnka temnoty si nakladatelství Golden Dog ani nemohlo přát.
Nová kniha Nelly Černohorské se opět nese v ponurém duchu, který brnká na nervy čtenáře (zvlášť pokud dotyčný čte potmě a o samotě). Krátký úvod více zmate, než vysvětlí - což však, jak posléze vyjde najevo, je záměr autorky a v průběhu děje dojde svého opodstatnění. Zprvu se příběh tváří jako klasický dívčí románek, záhy však přechází v temný thriller s několika časovými linkami a postupně zrychluje směrem ke spodnímu proudu strachu a zlověstných událostí. Konec je... Ne, nebudu spoilovat, protože jsem si jist, že čtenáři si vyvrcholení děje užijí stejně jako já.
Každopádně je Oko čarodějnice další velmi povedenou hororovou novelou talentované autorky, která, jak doufám, bude knižní trh pravidelně zásobovat děsivými výplody své bohaté imaginace.

Morbidus
23.11.2021 5 z 5

Když jsem tuto knihu poprvé vzal do ruky, můj první dojem byl, že půjde o něco odlehčenějšího. Krutě jsem se zmýlil a příběh hladce překonal má očekávání. Ani tak ne zápletkou - o zrcadlech a čarodějnicích toho už bylo napsáno dost - jako spíše svěžím pojetím tohoto tématu. Příběh se četl jedním dechem a hlavní hrdinku si člověk zamiluje až příliš snadno.
Ústřední zlo je zde natolik plíživé a skryté, že navzdory stále sílícím náznakům se jeho pravá tvář odhalí až když je téměř pozdě (i když čtenář už ví...). Najdete tu vztahy, tajemno, nějaké ty nechuťárny a traumata... přesně jak to má být. U delší knihy bych výsledek asi přijal trochu vlažněji, ale tím, jak je gradující děj zahuštěn na něco přes sto stran jsou výsledné emoce mnohem silnější.
První svazek z edice Zrnka temnoty tím u mne obstál na výbornou.