Zrádkyně- za mřížemi íránského vězení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po přednášce na teheránské univerzitě se Zarah zastavila s kamarádkami na nádvoří, chvíli si s nimi povídala a potom se vydala domů. Tam však již nedošla. Cestou u ní zastavilo auto, vyskočili z něj dva policisté a dívku násilím vtáhli dovnitř. Nasadili jí pásku přes oči a odvezli neznámo kam. Tak začíná strašlivá noční můra, na niž Zarah nikdy nezapomene. Jako vzdělaná dívka z dobře situované rodiny se pohybovala v lepší společnosti, ale zároveň vyznávala pokrokové myšlenky. A právě nezávislost, s níž neváhala vyslovit své názory, ji přivedla až do nejstrašnějšího teheránského vězení. Tam se octila na milost a nemilost krutým a perverzním praktikám dozorců, pro něž lidský osud neznamená nic a kteří slepě a oddaně plní úkoly s jediným cílem: zlikvidovat všechny, kdo by se snad jen náznakem postavili proti vládnímu systému postavenému na náboženském fanatismu. Zarah musí protrpět nelidské výslechy, bití, mučení, několikrát jen těsně unikne znásilnění. Pouze vzpomínky na milující rodiče a sourozence ji drží při životě... -------------------------------------------------------------------------------- ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11790/zradkyne-11790.jpg 3.535
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

My Life as a Traitor

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Zrádkyně- za mřížemi íránského vězení

Přidat komentář
Radka1911
03.04.2020

Autobiografický příběh vězeňkyně v Teheránu. Knížka zde má velmi nízké hodnocení, já dávám pět hvězdiček. Líbila se mi (pokud se toto dá napsat o knize plné pro Evropana nemyslitelných a nesmyslných hrůz).

tebilly
01.04.2015

Ač samotný reálný příběh mohl být hrozným zážitkem, kniha to nedokázala správně vystihnout. Myslím si, že je spousta jiným knih s podobným tématem, které stojí za přečtení. Tato kniha to není.


monika6772
20.01.2015

tato kniha mě absolutně nebavila,nedočetla jsem..

Marka76
14.10.2014

Mě se docela kniha líbila.Jen se mě pletlo co autorka psala ve vězení a co vzpomínala.

amalka 100
28.08.2014

tak tahle kniha mě nebavila děj celkem nudný ani jsem ji nedočetla :-(

Leskodka
05.03.2013

Knihu jsem s chutí přečetla, ale také jsem čekala něco víc...

Divid
04.02.2013

Kniha je skvělá, ale očekávala jsem víc. Nicméně i tak jsem si ji ráda přečetla.

JitkaJak
23.09.2012

Nechápu, jak může být tahle skvělá kniha tak špatně hodnocená.