Žoldnéři

Žoldnéři https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26624/bmid_zoldneri-12Y-26624.jpg 4 124 30

Polovina dvacátého třetího století. Krvavé korporační války o vládu nad Sluneční soustavou pominuly, přišel čas absolutních profesionálů, hi-tech žoldnéřů. Jen ti mohou provést na Plutu extrémně utajený výsadek a bez krveprolití získat kontrolu nad vědecko-průmyslovou základnou. Jenomže něco se zvrtne a ke slovu přicházejí orbitální obranné komplexy, flotily termojaderných křižníků, ultimativní pozemní zbraně… …v říši metanového ledu při mínus dvěstěčtyřiceti stupních pod nulou je lidské tělo tak neskutečně křehké…... celý text

milan9325
16.06.2017 5 z 5

Perfektní kniha, skvěle se čte a bavila mě od začátku až do konce

martin9072
12.02.2017 5 z 5

Jedním slovem lavina. Začíná to docela nevinně a následuje stále větší hukot. Dobře vykreslení hrdinové, zvraty které nevypadají křečovitě... výborné čtení.

Solgeon
21.11.2016 5 z 5

Takovouto parádu bych na české scifi scéně nečekal. Takhle vymazlený děj s perfektním vykreslením jednotlivých postav mě úplně uchvátil. Že prý se nedá číst 360 stran na jeden zátah - dá a jak !!!!!!

Karelvovsik
13.11.2016 5 z 5

Pro mne je kniha Žoldnéři nejlepší military sci-fi, kterou jsem v životě četl. Doporučuji.

KCHRZ
28.10.2015 5 z 5

Dle mého názoru jedna z nejlepších českých sci-fi.

Tazz1
20.09.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, žánr military scifi je můj oblíbený. Hvězdu dolů jsem dal za poněkud občas rozvláčně se táhnoucí pasáže. Když to srovnám třeba s Mariňáky R.Fabiana, tak je to to o něco horší. Zase opačně je to o třídu lepší jak to co teď Fabian předvedl v Dies Irae. Každopádně super čtení a must read každého fandy o tento žánr.

flippercz
29.08.2014 3 z 5

No nevím, ale čtení této knihy mi přišlo tak nějak těžkopádné. Neustále jsem se musel vracet o pár stránek zpět abych tak nějak pochopil o čem je vlastně řeč. V půlce jsem měl chuť knihu vzít , roztrhat a zahodit. Nakonec jsem přetrpěl tento styl vyprávění a můžu napsat že kniha je dobrá. To znamená za tři hvězdy.

Mlha
02.11.2013 5 z 5

Tak tohle je paráda. Vynikající military scifi, jak z pera nějakého světoznámého autora. Pro příznivce tohoto žánru to nemůže být zklamáním. Tuhle partičku žoldnéřů z budoucnosti budete sledovat se zatajeným dechem a knížku sebou budete tahat všude, kde jen bude možné alespoň chviličku číst. Ten Bartoš na tom Plutu už musel být!!!

Lmslaver
26.05.2013 5 z 5

Strhující symfonie napětí a akce, úchvatná kniha, která se čte jedním dechem.

Humpa
23.01.2013 5 z 5

Takhle napínavou knížku, kterou se mi nechtělo vůbec odložit, jsem už dlouho nečetl. Vždy, když se něco "vyřeší", tak se objeví něco dalšího.

prvotina válečné sci-fi české sci-fi

2006  85%Žoldnéři
2015  71%Turbulentní vesmír