V mysli vraha

V mysli vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418506/bmid_v-mysli-vraha-1cy-418506.jpg 5 451 136

Zoe Bentleyová série

Chicago. Tři ženy byly nalezeny uškrcené, nabalzamované a naaranžované v pózách, jako by byly živé. K případu je přizvána horlivá a sebevědomá forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a podivínský speciální agent FBI Tatum Gray. Zoe se musí pokusit pochopit vrahovu motivaci, aby ho policie dokázala najít dřív, než zemřou další ženy. Během vyšetřování sama dostává podezřelé anonymní zásilky. Nikomu o nich neřekne, jejich obsah ale odkazuje k příšerným zločinům z minulosti. Z lovce se stává kořist a z minulosti děsivá přítomnost...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

A Killer's Mind , 2018

Pitraska
13.02.2021 4 z 5

Skvělá kniha. Hlavní hrdinka mě občas vytáčela, ale celkově moc povedené. Doufám, že bude brzy další díl.

jupiterovka
26.01.2021 5 z 5

Mě se tato kniha moc líbila. Už se těším na další od Mika Omera (snad bude další).

rimar
14.12.2020 4 z 5

Příjemná detektivka dobře se to četlo ale na plné hodnocení to není. Prostě něco málo tomu chybělo a přeci jen člověk napnutý jak kšandy jak to dopadne nebyl. Hlavní postavy mne bavily i to jak si obrusovaly spolu třecí hrany a ke konci knihy už poměrně slušně spolupracovali. Další díl si rozhodně nenechám utéct ale že bych nemohl dospat než vyjde to zase rozhodně ne.

Lenka.Vílka
12.12.2020 2 z 5

Knihy do mě poslední dobou lezou nějak pomalu. Jako vůbec, spíš. Tak jsem sáhla na tu nejhubenější a na první první pohled nejlehčí knihu, kterou se chystám číst. Takže ... V mysli vraha.

Bohužel je V mysli vraha průměrná kniha. Což je škoda, protože námět mě zaujal, až jsem ani nekoukala na komentáře a hodnocení.

Nebavilo mě číst. Tedy, začíst se bylo náročný. Jak to bylo nezáživně napsaný, bylo to vážně náročný na pobrání. Naštěstí se to trochu vyrovnalo tím, co jsem se dozvěděla během čtení o obsahu. Ale tohle prostě nešlo. Pokud mám každých pár kapitol (a že byly vážně krátké) chuť knihu odložit a nevrátit se k ní, něco je prostě špatně. Což bych asi i udělala. Ale nějak mě obměkčilo to, že jsem dneska musela zůstat celý den v posteli a tohle byla nejvhodnější kniha do té situace.

Dočetla jsem jenom proto, abych se dozvěděla věci ohledně Zoe, ale nedostalo mě to natolik, abych toužila po druhém dílu. Vlastně mi to připomnělo jiného autora, kterého taky vydává Cosmopolis. Kdy ve výsledku je to obyčejný čtení pro ženský, který brutalitou schová věci, které jsou nedomyšlené, a trochu si to hraje na detektivku.

(Po dočtení si přesto uvědomuju, proč to čtenáře chytlo. Ale taky naprosto chápu ta nízká hodnocení.)

Ani Buffy to nezachránila :(

HDosoudilová
13.11.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Doteď jsem překvapená, jak moc mě kniha pohltila. Naprosto mi vyhovovaly takto krátké kapitoly, maximálně mi sedl autorův styl psaní a opravdu to bylo dost čtivé. Na mě to tedy vůbec nepůsobilo průměrně, ba naopak. A občas jsem se dokonce i zasmála, což se mi u detektivek nestává.
Námět je skvělý, hodně se mi líbí, když je minulost propojená se současností. O to víc mě překvapila poslední třetina knihy. Ten konec se mi líbil. Celou dobu jsem si myslela, že je přece jasné, kdo je vrah. A ono ne. A tak to má být :-) Po celou dobu čtení jsem byla napjatá, co bude dál. Navíc jsem nenarazila na žádná hluchá místa. Sedly mi i charaktery postav. Zoe s Tatumem mě fascinovali. Za mě maximální spokojenost a už se moc těším na další díl. Snad vyjde brzy. Také doufám, že si autor udrží tuto kvalitu.

Agatha84
31.10.2020 2 z 5

Velmi, velmi předvídatelné. Vystupují tam asi 4 postavy, je těžké být překvapený. Chápu, že je obtížné vyniknout na poli detektivky/thrilleru, když už bylo napsáno téměř vše, ale toto bylo opravdu těžce podpůrměrné.

Hany.Honey
22.09.2020 4 z 5

Skvělý! Jen tak dál.

ctenarkaEva
16.09.2020 5 z 5

Zajímavý thriller. Forenzní psycholožka Zoe a agent Tatum tvoří sympatickou dvojici. Téma příběhu je dost morbidní, ale to je u tohoto typu knih časté. Naštěstí pro mě příběh není plný tak brutálních popisů a pasáží jako některé jiné knihy. Těším se na pokračování.

Zuzaa
11.08.2020 4 z 5

Velmi sympatická dvojice hlavních hrdinů, docela uvěřitelná detektivní práce, žádné přehnané akční scény, ale poctivý popis pátrání, zábavné a napínavé. Plus docela dobře vysvětlené vrahovi pohnutky a minulost. Těším se na pokračování v téhle sérii.

ivoiro
08.08.2020 5 z 5

Dle mého názoru byla tato kniha pecka. Snad se dočkáme i dalšího dílu, protože ten konec byl hodně výživný.

Katania
07.08.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha. Příběh byl napínavý a hlavní postavy sympatické. Už teď se těším na další díl !

astra3
18.07.2020 5 z 5

Tak to se mi líbilo. Už by mohl vyjít druhý díl. Velmi čtivé, mělo to spád. Hlavní postavy sympatické. 100%

Hella
05.07.2020 4 z 5

Dobře vystavěný příběh, sympatická ústřední dvojice, žádné nelogičnosti, částečně otevřený konec....prostě prima kniha.

lenynka21
02.07.2020 5 z 5

Super knížka.Za mne 5 hvězdiček.

vera4669
29.06.2020 5 z 5

Tak tohle mě dostalo. Kniha se skvěle četla, originální námět, napínavé a velmi sympatická Zoe a Tatum, na tuhle dvojici se těším na pokračování, protože ten konec..perfektní :-)

alzbeta4340
21.06.2020 5 z 5

Místy byl děj hodně napínavý, i tak trochu odlehčený humorem. Případ byl zdárně vyřešený, přesto zůstal otevřený konec. To, upřímně řečeno, nemám ráda. I když chápu že zrovna tato dějová linka dává čtenáři pocit napětí a láká ke čtení dalšího dílu.
Celkově hodně povedené odpočinkové čtení se zajímavou dvojicí vyšetřovatelů.

Arwen777
24.05.2020 5 z 5

Tak tohle byla skvělá zábava. Výborný příběh, dobrá zápletka, originální námět. Sympatická, zpočátku nesourodá, dvojice vyšetřovatelů, oba tak trochu nezapadají. Svižný děj, dobře nadávkované napětí a sice zvrácený vrah, ale autor se nevyžívá v nechutnostech.
Styl psaní je lehký, svižný, s trochou humoru. Opravdu velice milé překvapení a těším se na pokračování série, která má v originálu už 3 díly.
Doporučuji.

evik_svistik
24.05.2020 5 z 5

Za mě velmi dobrá detektivka, především mi byla sympatická hlavní dvojice Zoe a Tatum.

ArwenAragorn
17.05.2020 4 z 5

Velice dobrá detektivka. Čtivá a slušně napínavá, místy odlehčená humorem. Pokud u nás vyjdou další knížky s forezní psycholožkou Zoe ( a doufám, že tam bude i Tatum), nenechám si je ujít. A snad budou, protože otevřený konec, který mě moc nepotěšil, tomu napovídá.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tenhle rozchod byl pro něj zatím nejnáročnější. Věděl, že se zachoval správně, nečekal ale, jak tíživě na něj následně dolehne samota. Bylo příjemné procitnout v posteli s milovanou ženou a dívat se, jak vedle něj leží - se zavřenýma očima, nivinnou tváří, teplým tělem...
No dobře, teplým ne.

Denisa232623
05.05.2020 4 z 5

Musím říct, že né od začátku mě kniha bavila. Docela jsem se do čtení nutila. Zhruba v první třetině se to zlomilo. Zajímavý příběh ve kterém až do poslední chvíle netušíte kdo je vrahem. Jediné co mi tam trochu chybělo bylo více řádků o tom co se stalo se Zoinými rodičemi. A konečně nějaký zajímavý závěr po dlouhé době, už čekám na pokračování, protože mě zajímá co je Rod Glover ve skutečnosti zač.

thrillery FBI krimi forenzní psychologie Chicago

Mike Omer
britská, 1979
2019  92%V mysli vraha
2021  92%V temnotě

Kniha V mysli vraha je v