Metal: Temné noci 2: Temní rytíři

Noc je stále temnější! Invaze do naší reality se už nedá zastavit. Batman zmizel v temném vesmíru. Ve světě stvořeném z našich obav a strachů. Zbývající členové Ligy spravedlnosti jsou postupně eliminování v boji proti příchozím z temného vesmíru – Temným rytířům. Kdo vlastně jsou tihle vražední Batmanové? A jaké špatné Batmanovo rozhodnutí je stvořilo? Tomu je věnovaný druhý díl třídílné uzavřené série, která představí sedm nových smrtících padouchů a otřese základy vesmíru DC. Obsahuje sešity sérií Batman: Red Death, Batman: Murder Machine, Batman: Dawnbreaker, Batman: The Drowned, Dark Nights: Metal #3, Batman: The Merciless, Batman: The Devastator, Dark Nights: The Batman Who Laughs a Batman: Lost...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396871/big_metal-temne-noci-2-vzestup-temnych--gil-396871.jpg 4.127

Znovuzrození hrdinů DC

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

Dark Nights: Metal: The Resistance, 2018

Kniha Metal: Temné noci 2: Temní rytíři

OldaB
30.12.2020

Pro mě z celé trilogie nejlepší díl. Především originy temných hrdinů jsou výborné.

Wiedzmin
30.06.2020

Po váhavém prvním svazku si autoři přestávají brát servítky a masakrují batmanovský charakter ze všech možných stran. Atmosféru má příběh hustou a hluché místa oproti první části jsou minimální. Závěr knihy je působivé zahloubání nad Waynovou minulostí a originy, každého jednoho temného rytíře šikovně vymyšlené. Občas se člověk v zěch X zemích ztrácel, ale celkový dojem to nijak zvlášť nenabourávalo. No, a slyšel sem, že v třetím svazku se snad objeví Sandman. Mininálně v první knize, ve výčtu postav, byl zmíněný Sen. Že by se čtenáři ukázal vztyčený prostředníček po gaimanovsku a celé to byla "jen" Batmanova noční můra?

KubaHanzelin
23.06.2020

Originy Temných rytířů byly sice krátké, ale zajímavé, s některými z nich bych bral klidně nějaký ucelený příběh, ale jinak se příběh moc daleko nepohl, kresba je i nadále příjemná, jen mi tam chyběl Šejič, který kreslil jednu část v prvním díle..hurá na závěr!

fvalek
08.05.2020

Někteří lidé vyčítají, že tam jsou jen temní rytíři a je to o ničem, ale to mi ani tak nepřišlo. Je to taková nutná zastávka, velice drahá zastávka, která vysvětlí kontext, ale přitom během ní probíhají i děje přítomnosti. Ale jelikož miluju pronikat do hluubin multiversa a všech vedlejších dějů a jejich příčin a následků, tak mě tenhle díl velmi potěšil. Dostat se do historie temných rytířů, poznat jejich život, pohnutky, psychologii, to je prostě pecka. Nejraději mám asi příběh Drowned, Merciless a Batmana, co se směje. Ostatní mi přijdou zajímaví, ale takoví dost zmetci. Ještě vlastně Devastator mě potěšil, hlavně v přítomnosti.

Jediné, co bych trošku vytkl je, že vůbec neproběhla práce s napětím. Celý první díl se zabývá tajemnou hrozbou a rytíři se objeví jen jako jakási tajemná děsivá silueta na konci. A tady najednou na začátku "O čem příběh je, hlavní postavy, velký barevný obrázek Dark Knights,..." Jinak ale nemám nic proti, možná jen mi nesedli nějací kreslíři, hlavně takový klasický konec a často nepřehledné bitvy, což je ale v takto obřím eventu pochopitelné.

Liga dostává na zadek a mně se to líbí, jediné, co mi trošku vadí, je málo vedlejších postav, protože určitě mělo šanci se mihnout a zabojovat víc postav - třeba jen kratičké cameo mé oblíbené Supergirl. Příběh trošku napodoval klasickou krizi na nekonečnu zemí, také to bylo takové sem a tam, sem a tam, něco objevit a zase zpátky. Když máte tak mocný tým jako je Liga, tak se prostě nevyhnete opakovanému klišé každého správného záporáka - odstranit Ligu, odstranit další hrdiny a pak to nějak dorazit. uvidíme, jak to bude dál, já jsem nadšený. :)

Luigi1
07.05.2020

Velice zajímavá kresba a děj který se odehrává hned od začátku velice slibně.

Lenka.Vílka
27.03.2020

"Fire Escape - Civil Twilight"

Druhý díl začne a už od první stránky pořádně z vostra. A nebudu lhát, měla jsem strach...

Tohle je totiž klasický druhý výplňový díl. Ok, takže se dozvíme, jak vznikly Temní rytíři. Hezký detailně. Čili obavy, aby to nebyla nuda, a vlastně stále dokola to samé, jenom vždy Batman sejme někoho jiného, byly oprávněné (jak se Bruce stal Green Langernem ne Batmanem by mohl být hezký alternativní příběh, který si umím představit klidně i v samostatné sérii, to já ráda). Ale nakonec to bylo strašně dobré. Uznávám, kdyby tam byly krátké flashbacky, zabere to míň místa, ale...klasický druhý vyplňový díl. Který má to štěstí, že je zatraceně dobře napsaný!

V tenhle okamžik musím zmínit kresbu, která mě dostala.

Carmine di Giandomenicu...psala jsem to už, je úplně úžasnej. Flash v jeho podání je skvělý a tady v tom trendu pokračuje. Hned úvod mě tedy po vizuální stránce ohromil. Jako vždy, posílám polibky.

Ricardo Rederici...u nás mu nic jiného ještě nevyšlo, ale jestli je každá jeho tvorba jako sešit, který měl na starost, chci víc! Totální bombička! A když už píšu slovo "bombička", tak to je vážně velký. A ta část příběhu, kterou kreslil byla dokonalá. Vážně perfektní.

Francis Manapul...vážně překvapení. Od něj jsem četla zatím jednoho Batmana, a o to víc se těším na Anarky. Nemá trochu úchylku na žlutou barvu? Zajímavý způsob kresby, hodně specifický a vážně jsem se bavila.

Riley Rossmo...vzal mi dech. Jako vždycky. Škoda, že měl tak málo prostoru :(

Škoda, že v knize těchto rozměrů a její ceny není latková záložka :(

Závěrečná dvoustránka se tentokrát povedla. Protože to důležité nebylo směrem ke hřbetu knihy.

raidmnoid
11.12.2019

Příběhy ze znovuzrození hrdinů nemám nějak načtené, ale kniha má za mě nádherné kresby a zajímavý příběh, i když připouštím, že pro někoho se může až příliš táhnout bez nějakého zjevného posunu

memphisz
09.11.2019

No, v podstatě dost podobné jako první díl, ale ještě víc to přešlapuje na místě. Je sice pravda, že takhle poctivě vydaný event tu asi ještě nebyl, ale tento díl tedy příběh moc neposouvá. Dozvíme se, jak vznikli Temní rytíři, ale je vážně tak těžké si představit, kde se vzal napůl Batman a Green Lantern? Potřebuje to vlastní sešit? A pak k tomu všechny ostatní originy točící se dokola kolem stejné linky: smrt rodičů - porušení mravního kodexu - mix s jinou DC postavou - vraždy - pád do temnoty - přesun na hlavní Zemi multivesmíru. Z Metalu dostaneme jediný sešit, který je na této knize také to nejlepší. Třetí díl snad bude stát za vše to dosavadní čtení...