Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221485/bmid_zmizela-221485.jpg 4 4292 4292

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání však může vražedně klamat… Amy Elliottová Dunneová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick Dunne, její muž, je po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Kriminální psychologický román americké spisovatelky Gillian Flynnové se brzy po svém vydání v roce 2012 stal doslova literární senzací, kultovní knihou a fenoménem – dodnes figuruje v první desítce žebříčku bestsellerů New York Times, v USA byl nejprodávanějším thrillerem roku, vyšel ve 29 jazycích a 42 zemích, byl zařazen do užší nominace na prestižní Orange Prize… a oslovil pochopitelně i filmové tvůrce: režie adaptace – k níž scénář napsala sama Flynnová – se ujal David Fincher (Klub rváčů, Sedm, Muži, kteří nenávidí ženy), hlavních rolí Rosamund Pike a Ben Affleck.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

drobie
21.11.2013 4 z 5

V první části knihy si člověk říká, že na tom chlapovi je něco divného. Ve druhé části zjistíte, že magor je jeho žena a konec už mi přišel hodně přitaženej za vlasy. Ale kniha se četla dobře, líbila se mi.

Wichita
18.11.2013 4 z 5

Pořád se snažím knihu vystihnout, ale nedaří se mi to. Asi to tak má být.

Takže jen stručně - Amy, jsi pěkná svině a tu tvoji počáteční hru na neviňátko jsem ti nesežrala.

Ronnie Sparks
18.11.2013 5 z 5

Opravdu úžasná kniha. Moc dobře se čte, nešlo se od ní odtrhnout. Je tam dost zajímavá zápletka, která je tak trochu komplikovaná. Určitě si koupím od této autorky další knihu Ostré předměty.

Hella
17.11.2013 4 z 5

Vůbec není špatné....sice (jak už tu kdosi psal) je to jeden psychopat vedle druhého, ale bezvadně se to čte a díky tomu mi ani nevadilo, že kniha je abnormálně těžká a nepohodlně se drží.

vaili
15.11.2013 5 z 5

Tak zezačátku jsem si říkala, že to není špatné, ale bestseller? Dokonce jsem ji jen tak odložila a přestala číst což se mi u dobrých knih nestává, ale jakmile se objevila Andie, tak jsem to zhltla jak rychle to jen šlo :) skvělá kniha jen je moc velká a těžká :))

Hakri
13.11.2013 5 z 5

Skvěle napsaný psychothiller. Nejdřív jsem fandila Amy, potom Nickovi a na závěr vlastně nikomu :O

Izu
12.11.2013 3 z 5

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity.Příběh mi přišel přitažený dost za vlasy,ani jednomu člověku jsem nefandila,byly to pro mě dvě pěkně hnusné povahy.Škoda,čekala jsem od knihy víc.S Ostrými předměty se to nemůže rovnat.

Kakajko
11.11.2013 5 z 5

V podstatě dva psychopati, keří bez sebe ale nemůžou být.

Luca287
09.11.2013 5 z 5

Výborný psychothriller, začátek slabší rozjezd...ale pak super závěr...

MiaVanAcid
28.10.2013 4 z 5

Amy je neuvěřitelně pomstychtivá mrcha , nechtěla bych jí zkřížit cestu.Líbil se mi závěr.

Peace
25.10.2013 5 z 5

Detektivkám jsem se většinou vyhýbala obloukem v domnění, že jde vždy o jednu a tutéž šablonu, ale po tomhle zážitku, už se nebudu bát změny směru... :o)

dalimoni
25.10.2013 5 z 5

Výborný psychothriller. Velmi čtivě napsáno, zajímavá zápletka a mě kniha bavila od začátku. Také mě hodně zaujalo vyprávění příběhu z pohledu obou hlavních hrdinů. To dalo příběhu to správné grady. Chvílemi fandíte jednomu, pak druhému, až nakonec pochopíte :-). Jak píši ostatní, jakoby nudný začátek, ale musí tam být, jinak by to nesedlo a příběh by nebyl úplný a neměl by to "antré". Osobně jsem zvědav na film. Udělají to komerčně (hlavní mužská role prý Ben Affleck), ale kniha je hlavně o niterných pocitech a myšlenkách dvou hlavních hrdinů. To se dá na plátno těžko přenést. Proto předpokládám, že opět zvítězí knižní předloha (jako u většiny filmů), i když David Fincher (má to režírovat) z toho udělá určitě napínavou a zajímavou věc.

karbulka
22.10.2013 3 z 5

První půlka slabší, ale druhou půlku jsem četla jedním dechem...

Lindulinek
20.10.2013 4 z 5

Knihu jsem začala číst a první polovina byla pro mě dost nezajímavá. Ale překousala jsem se k druhé polovině, která byla o dost lepší. Dobře vymyšlený příběh a spoustu Wow situací. Závěr jsem čekala trošku jiný. Jednu hvězdu odebírám za (pro mě) nudnou první část knihy.

Jančislava
18.10.2013 4 z 5

Kniha je to pěkná a zajímavá. Začátek se mi trochu vlekl, ale od půlky jsem knihu nepustila z ruky. Opravdu je zajímavá a chytlavá. Je Amy psychopatka? To beze sporu je. Je Nick hlupák? Nevím. Sice jsem od této knihy čekala něco úplně jiného, ale nevadilo mi to, bavilo mě to. Myslím, že můžu doporučit.

Ruxandra
07.10.2013 4 z 5

Pomalý rozjezd, až jsem si chvílemi říkala, jak je to obyčejný příběh, už stokrát vyprávěný. A pak najednou šok! Musíte přehodnotit vše, co jste si až do té chvíle mysleli. A konec? Naprosto nečekaný! Autorka má vše krásně promyšlené, pro mě dokonalý čtenářský zážitek. Myslím, že budu muset zkusit i další knihu Gillian Flynn.

slamenka
07.10.2013 3 z 5

Z téhle knížky jsem byla rozpačitá. Všude to vychvalovali, tak jsem se do toho pustila. Ze začátku takové průměrné, ale pak úžasný zlom. Výborně vymyšleno. A musím uznat, že Nick byl pro mě nejdřív blbec, pak jsem mu fandila a na závěr byl opět blbec :-D

Virginia
07.10.2013 4 z 5

Napínavé od začátku do konce. Doporučuji.

sumcicka
07.10.2013 1 z 5

Nevím no, kniha mě rozhodně nenadchla tak, jak bych, podle všech těch nadšených reakcí na ni, čekala...Asi to bylo právě tím přehnaným očekáváním. První půlka dobrý, potom přišel "ten zvrat", o kterém všichni tolik básnili, a já jsem si řekla "A to má být jako ono?!" No a druhá půlka pro mě až na pár výjimek nuda umocněná tím, že SPOILER se z Amy vyklubal psychopat (nebo sociopat? tímhle jsem si nikdy nebyla jistá :)).

Mucko
03.10.2013 5 z 5