Zlomení andělé

Zlomení andělé
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370871/bmid_zlomeni-andele-ZLZ-370871.jpg 5 765 765

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Broken Angels , 2016

MagdalenaSlaba
19.11.2018 5 z 5

Čtivé, krásně napsané. Druhá světová válka optikou tří rozdílných lidí. Strhující příběh se závěrem, v němž se čtenář neubrání zamyšlení nad tím, jak tenká je hranice mezi dobrem a zlem, pravdou a lží, legalitou a ilegalitou... A jak zásadně tuto hranici určuje doba, ve které žijeme.

Demi
13.11.2018 5 z 5

Opět nové pojetí přenesení válečných útrap do dnešního světa, které vykresluje autor z pohledu tří různých postav, žijících v jiném prostředí a vstupujících do války z rozdílných světů. Kniha mě pohlcovala každou novou kapitolou a závěr byl opravdu brilantní.
Hluboký příběh vede k zamyšlení ještě dlouho po tom, co knihu odložíte.

Acquenta
07.11.2018 5 z 5

Každá stránka této knihy, každá kapitola mě zasáhla přímo do srdce. To prolínání postav, kdy si nakonec všechny tři našly společný život, se mi moc líbilo. Z knihy jsem unešená, ale také dost rozhozená, přece jen to byla opravdu síla :-(

1v8na
03.11.2018 4 z 5

U této knihy mám dost rozporuplné pocity.
Příběh byl krásný, smutný, emocionální, kapitoly byla na čtení krátké.. To je hodně velké pozitivum.
Velmi oceňuji i to, že byly kapitoly psány z pohledů jednotlivých postav a jejich osudy se vzájemně proplétají a míchají.
Na druhé straně v porovnání s jinými knihami, které jsou na téma druhé světové války, mi tahle knihy přišla o něco méně záživná a v některých pasážích jsem měla problém se začíst.

Dardos
01.11.2018 5 z 5

Smutna kniha o smutnych vecech... asi jako vsechny knihy s valecnou tematikou. Parkrat jsem bojovala s tim knihu odlozit, jak mi z pribehu nekterych postav bylo uzko, ale jsem rada, ze jsem docetla do konce.
Pro me opravdu silny pribeh nad kterym musim porad premyslet... urcite doporucuji.

ladyka
01.11.2018 4 z 5

Těžko lze k této knize dodat něco dalšího, než napsali předchozí čtenáři...příběh o utrpení jednotlivců i jejich rodin během 2.SV, o pro nás nepředstavitelném utrpení, o krutosti i lidskosti, o naději a lásce,vyprávěný třemi hrdiny, které osud svede dohromady. Pro mě další z mnoha dojemných knih o této strašné době (zatím u mě vedou Světla, Slavík či romány Ruty Sepetys), je mi z nich vždy nesmírně smutno a úzko, čím lidé museli procházet... I tak, nebo právě proto je třeba tyto příběhy číst, aby se ty hrůzy už nikdy nikde neopakovaly.

Lil30
23.10.2018 5 z 5

Jako jiné válečné knihy je smutná, drásající a chytne za srdce při pomyšlení na to, co si prožili. Libilo se mi střídání pohledů postav Matyldy, Elsi a Willema, jak se lišil dětský a dospělý pohled na vše a nakonec jejich prolnutí. Navíc byly kapitoly krátké.
Ale je výjimečná tím, že jednou z hlavních postav je německý vysoce postavený muž. U něj se musím zastavit, protože jsem o jeho činech dost přemýšlela. Nebyl tak krutý, jak by se dalo předpokládat a snažil se ženám v ghettu, dětem a dívkám v domově pomoci, ale měl právo udělat ty další věci? Co je ještě ku prospěchu a co ne? Jak daleko může člověk zajít a vše si obhájit?
Konec byl velmi zajímavě vymyšlený. Nad knihou budu ještě dlouho přemýšlet a jen tak na ni nezapomenu. Doporučuji si ji přečíst.

prochajda
22.10.2018 4 z 5

Zajímavý a velmi smutný a krutý příběh z období 2.světové války, ale kniha byla tak zvláštně napsaná, jakoby hodně z výšky, nevím. Více mě z tohoto období zasáhly knihy Hana, Vypravěčka, Slavík, Narodily se, aby přežily,....

LadyCotton
11.10.2018 5 z 5

Brilantně napsaná kniha o těžkých a krutých časech, zpracovaná do nejmenšího detailu a přesto psaná čtivým stylem. I když to není odpočinkové či zábavné čtení, věřím, že jsem knihu nečetla naposledy.

helenah
08.10.2018 5 z 5

Úžasná kniha o hrozné době a lidech,kteří se v ní ocitli. Až to bolí když ji člověk čte a přesto ... přesto vím,že se k ní budu vracet. Upřímně doporučuji.

Renatecka
07.10.2018 5 z 5

Velmi povedená kniha, příběh mě nesmírně bavil.

petula22
26.09.2018 5 z 5

Kniha je krásná, i když smutná...ale realita v té době taková byla...místy až běhá mráz po zádech, když si člověk uvědomí, co vše se za války odehrávalo. Psáno pohledem tří lidí...prostě 5 hvězd

lupo
26.09.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem četla jednu z krásných knih se zajímavým dějem.

Bobina74
24.09.2018 5 z 5

Tak tohle byl opravdu hezky napsaný příběh. Sice trochu smutný, ale napsaný skvostně. Bez zbytečných dlouhých popisů, přeskakování z jednotlivých postav vůbec nevadilo, hned jste byly v obraze, prostě povedené dílo.
P.s.: Tohle se čte prostě samo....

Jane100
24.09.2018 5 z 5

Ke knihám s touto tematikou, ovšem z edice Světový bestseller jsem trochu skeptická, neboť to nemá tu správnou šťávu, ale tady to bylo příjemné překvapení. Příběhy byly velmi smutné a jednotlivé postavy se v příbehu hezky prolínaly. Určitě doporučuji k přečtení.

Eleanor-ka
17.09.2018 4 z 5

Další srdceryvný příběh lidí za 2. světové války...

kasavubu
17.09.2018 4 z 5

Pěkný příběh s dobře provedeným prolnutím osudů jednotlivých hrdinů. Jen mi trochu připadá, že se knížka nese na vlně stále tolik oblíbených námětů z období druhé světové války a holocaustu. Podobně jako u jiných románů, které v poslední době vycházejí, mi bohužel i zde chybí takový ten pocit autenticity, který umocňuje celkovou atmosféru knihy. Tento nedostatek je daný především tím, že autorka sama neprožila dobu, o které píše. Bohužel je z knihy hodně cítit takové to umělé zasazení do doby, a to knize zbytečně ubližuje. Kdo četl knížky od Remarqua, Hemingwaye a jiných, mi asi dá za pravdu. Rozhodně ale nechci knihu hanit, byla moc pěkná a skvěle se četla, na plný počet hodnocení to však není.

alabra
10.09.2018 4 z 5

Smutná doba, silný příběh. Nic není jen černé nebo bílé.

anetka.repova
08.09.2018 4 z 5

Nádherný příběh tří hlavních hrdinů během 2. světové války.
Prožívala jsem s hlavními hrdiny každičkou větu. Neskutečně mě přirostli k srdci.

Příběh byl natolik silný, že jsem v některých pasážích ani nedýchala.

Moc pěkné a smutné zároveň.

Makyny
06.09.2018 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh, který se chytil mého srdce a dlouho se ho nepustí. Ještě se mi nestalo, abych s hrdiny prožívala jejich bolest přímo fyzicky. Všechny tři příběhy jsou velmi silné, kruté, bolestivé, přesto jsem stále doufala v dobrý konec. Konec přišel přesně takový, jaký měl, aby kniha byla dokonalá, i když nebyl tak zalitý sluncem. Pro mě jednoznačně zatím nejlepší kniha s tímto tématem. Dlouho ve mě zůstane příběh Matildy, Elsi a Willema. Děkuji za tuto knihu.