Zloději hedvábí

Zloději hedvábí https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416052/bmid_zlodeji-hedvabi-EQd-416052.jpeg 3 86 86

Byzanc, léta Páně 552 Z císařského pověření se zvědové Taurus a Olympiodoros vydávají do daleké Asie, aby tam odhalili tajemství výroby hedvábí. Skutečně se jim podaří ukrást housenky bource morušového a ukrýt je v dutých poutnických holích. V převleku za buddhistické mnichy se pokoušejí dopravit vzácnou kořist bez úhony do Byzance – osm tisíc mil po Hedvábné stezce. Vědomosti o drahocenné látce drží při životě celé národy, jejichž panovníci bleskově zahajují stíhání. Zanedlouho visí život obou Byzantinců a jejich tajuplné průvodkyně Che-lien Cchuej na hedvábné niti...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Die Seidendiebe , 2016

Le Chat
14.03.2018 5 z 5

Už se těším, až v létě vyjde další autorův román Ledoví piráti.

Mardou19
13.03.2018 4 z 5

Krásný příběh, který mě zavedl zase do jiného prostředí a něco naučil. Příjemné čtení na dlouhé večery. Dostala jsem chuť si od autora přečíst i něco jiného.

eme
21.02.2018 5 z 5

muj prvni historicky roman a velmi se mi libil.

KAREL6725
29.01.2018 5 z 5

Mě se už , líbil od autora Slon, tak že tuhle knihu jsem netrpělivě vyhlížel. U slona jsem nepochopil ty negativní komentáře. Tohle je ještě lepší, nádherný příběh, .Doufám že od autora v dohledné době zase něco vyjde. Dobrých historických románu je málo tenhle byl výborný ,proto plný počet hvězd.

hajrys
08.01.2018 5 z 5

Napínavý a velmi čtivě napsaný historický román. Po Slonu pro Karla Velikého druhá autorova kniha a neméně úspěšná. Skvěle propracovaná dějová linie, jednoduchý, a přesto zajímavý příběh, okořeněný historickými souvislostmi. Nechybí prvky dobrodružství i napětí. Za mě velmi povedená kniha.

Le Chat
27.11.2017 5 z 5

Výborný historický román, stejně jako Slon pro Karla Velikého.