Odsuď mě

Odsuď mě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470761/bmid_odsud-me-YZC-470761.jpg 3 254 60

Od prvního setkání s Hrdinou Millerem mi bylo jasné, že jsem nikoho podobného v životě nepotkala. Odjakživa jsem vyrůstala zavřená jen se svou rodinou a jeho temná povaha mě neskutečně přitahovala. On vyrůstal obklopen násilím, které dosud prýští z hlubin jeho duše. Mě vychovali s pomocí Bible, takže jsem teď dost naivní na to, abych se ho snažila zachránit. Děsí mě a vzrušuje zároveň. Je mnou posedlý a přitom uzavřený. Chrání mě a zraňuje mě. Odhání mě od sebe, ale jen proto, že si myslí, že není dost dobrý. Varuje mě před sebou. Vypráví mi o své minulosti a o tom, koho zabil. Říká mi o tom, co mi chce dělat… co mi bude dělat, když s ním zůstanu. Moje povaha mě nutí léčit tu temnou skvrnu na jeho srdci, ale asi na to nejsem dost silná. Čím blíž mu jsem, tím hlouběji mě vtahuje do svého temného světa, až se v něm nakonec začnu úplně ztrácet. Vraždy. Zločin. Peníze. Sex. Obklopuje nás to ze všech stran, a když nás dostihne Hrdinova temná minulost, zaplatím za to místo něj já...... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

Convict Me , 2019

petraLI
09.02.2022 1 z 5

Co tohle to bylo? Myslím, že se autorce povedla kniha s nejrychlejším dějem všech dob. Kdyby byla více propracovaná a trochu napínavá, myslím, že by to nebylo špatné. Bohužel takto mě příliš neoslovila.

Tesset
01.02.2022 odpad!

Tohle je teda opravdu výkvět literatury. Vůbec nechápu, jak něco takového někdo mohl vydat. Od erotické literatury toho moc nečekám, ale tohle byla fakt slátanina. Na druhé straně měl pocity, jaké ještě ještě nezažil, na čtvrté už mu patřila, na šesté ji chtěl ochránit a zajistit dobrý život a tak bych mohla pokračovat. Krome toho že to nemělo žádný příběh ani děj, tam byly i dost nesympatické postavy. Jeho vulgarita asi měla dokázat, jaký je drsňák. Chování jako u schizofrenika. Ona totálně naivní a bez špetky sebeúcty - mimochodem občas to autorkám ujelo a trochu vypadla z role. On ji prakticky hned na začátku zneužil, za což zmlátil jednoho kluka a pak to sám udělal, což bylo dost vtipné, a ona si nechala všechno líbit. Na konci už jsem se rovnou chechtala, taková blbina. Občas tam některé věci neseděly jako třeba časové úseky. A šíleně mi lezlo na nervy to jméno Hrdina, to je jak pěst na oko. Jsou oddechovky, které pořád patří do kvalitní literarury, a "oddechovky". Tohle je brak.

Tanya007
23.01.2022 4 z 5

Nemůžete od toho čekat příliš, jako oddechovka, u které nemusíte vůbec přemýšlet - OK...

Dandulka
20.01.2022 5 z 5

Uf! To byla smršť! Něco tak skvělého jsem už dlouho nečetla! Nestává se mi příliš často, že bych musela knihu na chvíli odložit, abych se nerozbrečela! Prostě paráda!!!!!

petusska01
18.01.2022

Som na 50tej strane a chcú sa k sebe nasťahovať. Keď som to začala čítať tak som musela skontrolovať ci nečítam už nejaké pokračovanie lebo tam nebol ani úvod ani neviem kto čo ako. Neviem čo si mám myslieť o chlapovi ktorý si vynúti pusu. Alebo sleduje ženu aj keď len preto lebo ho očarila. Takýto popis sedí na nejakého antihrdinu z tých príbehov co väčšinou čítam. Odkladám do nedocitanych a možno raz...

ivetapl
21.12.2021 3 z 5

Fakt se mi líbila. Nechápu tedy, že mi přišla celkem tlustá, ale strašně rychle to ubývalo. A já si říkám, co se vlastně na tolika stránkách odehrálo, protože mi to přišlo jako pár stránek, které jsem přečetla jedním dechem. ️
Co mě vážně vytáčelo, tak to, že mu říkala pořád jeho přezdívkou Hrdina. Absolutně se to v xx chvílích nehodilo. A to mi asi jako jediné lezlo na nervy. Přitom má celkem hezké jméno Jonathan Miller.

Ála1968
26.11.2021 4 z 5

Na knihu jsem se těšila,ale přišlo celkem zklamání.Čekala jsem něco jiného.Přišlo mi to jako obyčejný příběh bez zvláštního napětí.Asi jen ten sex tam nechyběl,v tom se asi shodneme,ale jinak nic zvláštního

KarolínaKájink
26.11.2021 3 z 5

Na mě to mělo až moc přímí děj, sice to šlo hezky rychle, ale někdy až moc. I přes to , to nebylo to nejhorší co jsem kdy četla a ve výsledku se mi knížka líbila.

suzanne1997
17.11.2021 2 z 5

Román Odsuď mě patří mezi ty, jejichž anotace čtenáři slibuje adrenalin, násilí, nenávist, napojení na podsvětí a podobně. Prostě všechno, díky čemuž čtenáři tuhne krev v žilách přesně ve chvíli, kdy dosáhne bodu varu. Čtenář očekává zločin, chladnokrevnost a oddanost. Přetáčí stránky jenom proto, aby se dozvěděl, co bude dál. Jenže ...
Děj téhle knihy je strohý, situace prvoplánové a dialogy nevyzrálé. To, co očekává, čtenář určitě dostane, nějaká ta akce, trocha násilí, nějaké ty emoce. Problém však nastává ve chvíli, kdy se za hodinu dostanete do poloviny knihy a za další půlhodinu ji dočtete. Tady je prostě něco špatně.
Prvních pár kapitol uvádí do děje, pak se jakože něco stane a nakonec dojde k naprosto předvídatelnému vysvobození. Od téhle knihy lze očekávat hodně, klást ji na první místo nepřečtených knih, nemoci se dočkat, až ji konečně vezmete do ruky. A pak ji zase stejně rychle odložit.
Knihy s touto tématikou mám ráda. Vždycky je v nich totiž něco navíc, něco, co mi rozproudí krev v žilách a z čehož mi naskakuje husí kůže. Ale tady nic ... První stránky pochopím, ale potom už je to jen spleť situací, které byť na sebe navazují nepřinesou čtenáři žádné uspokojení. Nebo minimálně mi nepřinesly.
Pomyslnou korunku tomuto dílu také dodávají nevyzrálé charaktery, zápletka, která by vydala na nejméně dvě knihy, málo propracovaný děj, kdy o postavách nezjistíme vlastně vůbec nic, dokonce ani to, jak vypadají, tedy kromě tetování na Hrdinově hrudníku, a prostředí vysoké školy, která se v příběhu téměř neobjeví. Ono se tam vlastně neobjeví vůbec nic, kromě Hrdinova bytu, u něhož je popsána jenom ložnice a možná pohovka. Každé místo je jenom jakousi kulisou, kterou čtenář vidí půl stránky a nic víc.
Tyhle postavy si nelze zamilovat, nelze se s nimi ani ztotožnit, dokonce je ani nemůžete pochopit, protože je prostě pochopit nelze, když o nich nic nevíte. A už vůbec nemůžete pochopit, proč na tohle něco vůbec plýtvali papírem. Za mě katastrofa, na které nenajdu pozitivního snad vůbec nic. Snad kromě té hodiny a půl, kterou jsem mu věnovala a jeden z nejdelších komentářů, které tady píšu.
Mrzí mě, že jsem příběh chytila. Kéž bych si ho nechala uletět. Takhle se tahle kniha zařadí na mou poličku k dílům, které běžně jenom lapají prach. Už přemýšlím, kam ji pošlu příště.

Jita160
16.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo vážně hodně jiný.....
Nečekejte klasickou lovestory o bohatém,nadutém a arogantním podnikateli,který se zblázní do své sekretářky .
Tady jde o vraha,kriminálníka a grázla,který je naprosto fascinovaný mladou, křehkou a nedotčenou studentkou.
Elysa je vychována od dětství ,že žena může mluvit jenom když je tázána,,uklízet,vařit a rodit děti. Nevyjímaje, že sex samozřejmě až po svatbě a to ještě s mužem, kterého ji vybere otec.
Krutý,drsný a vulgárně napsaný příběh o dvou ztracených duší,kteří se nadechli a začali žít až když se potkali.

rampapa
28.10.2021 3 z 5

Tak tohle byla pěkný jen jsem čekala trochu víc ale už se těším na další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

lovemanner
25.10.2021 3 z 5

Precteno raz dva, ale asi jsem od toho cekala vic..jinak se mi to libilo:)

happy19
17.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Čtivost na výbornou!
Neviděla bych to tak černě...njn,ten slovník...
holt příkladem mu nikdo nešel...
"rodinné"vztahy ...no pěkný...ale co naděláš,život tě poučí,-)

„Život je kompromis mezi osudem a svobodnou vůlí.“

Zabza98
15.10.2021 3 z 5

Přečetla jsem během jednoho dne. Lehké a oddychove. Nemělo to žádný pořádny děj. Vše zrychlené, chvilkama nudné. Nezařadila bych to do erotického románu.

janina66
12.10.2021 2 z 5

Kniha byla velice čtivá. A to je asi vše kladné. Nevím co si jinak o této knize myslet. Žádnou hlubokou myšlenku jsem nezaznamenala, snad jen, že Elysini rodiče byli fakt ulítlí.

speciale88
12.10.2021 5 z 5

Mě se kniha líbila. Měla sem ji přečtenou za jedno odpoledne. Je to směs After,50 odstínu a 365 dni. Za mě dobre čtení. Dej byl moc rychlí a je fakt ze jméno Hrdina se mi moc nehodilo. Jinak super

Riley11
04.10.2021 odpad!

(SPOILER) Obsahuje SPOILER
Pár knížek s mafiánskou tematikou jsem už četla, ale tahle byla ta nejhorší.
Hlavní hrdinka naivní až to bolí a musela jsem přemýšlet i o její inteligenci. O Hrdinovi ani nemluvím.
Na začátku jsem se musela vracet, jestli jsem náhodou nepřeskočila pár stránek navíc, aby to dávalo smysl. Bylo to tak hrozně hrr. Bylo tam tolik nelogických věcí a dialogů, vlastně úplně všeho..

Knihomolka97
30.09.2021 2 z 5

Tak podle NightShade jsem zřejmě nepochopila podstatu téhle knihy. :D Přemýšlím, ale hlubší smysl v tom prostě nevidím. Varování na obálce jsem prosím pěkně četla (i to mě na knihu nalákalo) a byť se za slabší povahu v žádném případě nepovažuju, tohle bylo i na mě moc. Vžít se do charakteru postav snad ani nešlo, ať jsem to zkoušela sebevíc. Láska na první pohled? Ale samozřejmě, jenže v knize musí být dobře napsaná, aby tomu člověk uvěřil. A to se tady pro mě prostě nestalo. Každá kniha má svého čtenáře... i tato, ale já mezi ně nepatřím. Také jsem si musela trošku rýpnout a teď už k mému hodnocení. :)

Celý tento příběh byl takový hrrrrrr a ten konec to jen završil. S mafií to má pramálo společného.
Elyse neměla lehké dětství ani dospívání, protože její rodiče jsou normální MAGOŘI !! Co jsem proto nedokázala pochopit je, že se k ní Hrdina choval jako ..... a ona si to nechala líbit. Také to neměl v životě lehké, to beru v potaz. Chápu, proč se k ní tak choval, nebo si to tak aspoň zdůvodňoval, ale i tak - pro mě už to bylo zkrátka za hranicí. Je fajn, že je kniha vyprávěna z obou pohledů postav.
Vím, že to tady píše asi každý a i já se přidám...překlad Hrdiny je opravdu špatný. Několikrát jsem četla Hardin. :D‍️
Pozitivní je, že jsem měla přečteno rychle, čtivost tedy upřít nemůžu. Když to shrnu, tak se mi z knihy líbila tak 1/3. Je to fakt škoda, protože anotace zněla lákavě.
Dávám slabší 2⭐/5⭐.

Lexina1991
29.09.2021

Opravdu se divím ze se někdo pod tenhle brak podepsal a nechal to vydat. Jedním slovem: Hrozné…

Pawca33
29.09.2021 2 z 5

No co k tomu napsat.Do poloviny to bylo stejny jak After.Hrdina nebo Hardin,oba dva byli na facku...špatne popsany postavy,myslim ze kdyby kniha mela o 100stran vic,bylo by to lepsi a ne tolik uspěchany.