Odsuď mě

Odsuď mě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470761/bmid_odsud-me-YZC-470761.jpg 3 254 60

Od prvního setkání s Hrdinou Millerem mi bylo jasné, že jsem nikoho podobného v životě nepotkala. Odjakživa jsem vyrůstala zavřená jen se svou rodinou a jeho temná povaha mě neskutečně přitahovala. On vyrůstal obklopen násilím, které dosud prýští z hlubin jeho duše. Mě vychovali s pomocí Bible, takže jsem teď dost naivní na to, abych se ho snažila zachránit. Děsí mě a vzrušuje zároveň. Je mnou posedlý a přitom uzavřený. Chrání mě a zraňuje mě. Odhání mě od sebe, ale jen proto, že si myslí, že není dost dobrý. Varuje mě před sebou. Vypráví mi o své minulosti a o tom, koho zabil. Říká mi o tom, co mi chce dělat… co mi bude dělat, když s ním zůstanu. Moje povaha mě nutí léčit tu temnou skvrnu na jeho srdci, ale asi na to nejsem dost silná. Čím blíž mu jsem, tím hlouběji mě vtahuje do svého temného světa, až se v něm nakonec začnu úplně ztrácet. Vraždy. Zločin. Peníze. Sex. Obklopuje nás to ze všech stran, a když nás dostihne Hrdinova temná minulost, zaplatím za to místo něj já...... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

Convict Me , 2019

ElikaS
27.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo špatný. Začalo to už překladem, za celou dobu jsem si nezvykla na Hrdinu, chápu, proč jméno bylo přeloženo, ale stejně by podle mě bylo mnohem lepší, kdyby se Hrdina jmenoval Hero. Celou dobu čtení mě to rozptylovalo a nesedělo mi to.
Chování postav mi přišlo neuvěřitelný. Holka, která byla týraná, žila odtržená od realita a najednou je ochotná všechno vyzkoušet a vrhnout se do náruče prvnímu chlapovi, kterého uvidí?! Stejně jako mi nesedělo chování Elyse, nesedělo mi ani chování Hrdiny, ale u něj mi to nepřišlo tak extrémní.
Všechno bylo podáno hodně zrychleně a nedotaženě. Samotná zápletka mi přišla jen jako proložení erotických scén, které také nebyly popsány s žádnou velkou fantazií.
Přitom příběh měl podle mého velký potenciál. Jen to bylo absolutně nedotažené a špatně napsané. Škoda, obálka i anotace mě zaujala, ale tím to končí.
A to všechno píšu s tím, že mám ráda romantické, potažmo erotické knížky z drsného a mafiánského prostředí.

ElikaBendova
22.09.2021 2 z 5

ten kdo dává špatné hodnocení absolutně nepochopil podstatu téhle knihy a určitě nečetl varování na obálce. nežil se do charakterů postav a všichni co píšou, že to je strašný mají načtené romantické vylejvárny mozků, kterých je teď všude plno. tohle je zase něco úplně jiného a jsem ráda, že Hrdina je opravdový padouch a ne jen nastíněný vymakaný sportovec nebo pracháč, který je ve finálně úlpně normální "alfa samec" a pro ty rýpali, kteří tvrdí, že není možný, aby se milovali hned...říká vám něco láska na prnví pohled?..ta romantická linka (bez toho násilí) se stala mému bratranci a funguje jim manželství dodnes. jediné co mě vytáčelo bylo neustálé opakování tvrdý klacek a poštěváček, ale jinak jsem to slupla hned a těším se na další díl.

denisa8946
17.09.2021 3 z 5

Přiznám se, že než jsem začala knihu číst, pročetla jsem si hromadu recenzí - převážně negativních. Proto jsem neměla žádná velká očekávání.
Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila, po dočtení jsem měla smíšené pocity. Ale dost věcí mi vadilo. Nejvíc mě štval český překlad přezdívky hlavní mužské postavy... jako pardon, ale Hrdina znělo ve většině scén hrozně, anglické Hero by bylo lepší.
Kniha byla místy trošku přitažená za vlasy, ale s tím jsem počítala. Přesto jsme si někdy při jednání hlavních postav ťukala na čelo.
Obě hlavní postavy , Hrdina a Elyse, nejsou úplně psychicky vyrovnané, ale to je vzhledem k jejich minulosti celkem pochopitelné. Na Elyse se mi líbilo, že si časem uměla stát za svým a dokonce i Hrdina si částečně získal mé sympatie. Když se nechoval jako blbec, dokázal být milý a pro Elyse by udělal vše.
Jinak byla knížka velmi čtivá, rychle se rozjela a nechybělo ani napětí a erotické scény. Za to vše získává plusové body. Docela mě mrzelo, že místy byl děj až moc zrychlený.
Až vyjdou další díly, přečtu si je, protože i přes ta negativa mě kniha celkem bavila, ale doporučit ji nemůžu. :)

AliceTief
16.09.2021 1 z 5

Byla jsem překvapená, že jsem dočetla dokonce. Příběh jako takový by mohl být zajímavý, ale hrozně blbě se četlo, nevím jestli za to můžou samotní autoři a nebo je to českým překladem

domina
10.09.2021 1 z 5

Pěkná kravina. Ještě že to bylo tak krátké..

Evka3814
09.09.2021 4 z 5

Páni to byla ale smršť...takhle rychlej rozjezd jsem nečekala. Autorka se s tím rozhodně nepárala:-) Jelikož mám ráda tyhlety temný hajzlíky,tak jsem si knihu užila. Příběh je nabitý energií a spousty sexu,takže vlastně žádná nuda;-)))

lenka8922
07.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Na tuto knihu jsem se moc těšila, pak jsem si tady ale přečetla většinou negativní komentáře, tak jsem její čtení odkládala. Tato kniha se mi ale nakonec moc líbila, hvězdičku strhávám jen za opravdu velmi zrychlený děj.

Trochu mě naštvalo, že rodiče hlavní hrdinky neskončili za ten únos ve vězení.

Už se těším na další knihu této série

LenRan
02.09.2021 odpad!

Víte co je škoda? Je spousta knížek, od úžasných a osvědčených autorů a ty prostě u nás nevyjdou. Ale takováto slátanina se vydá.

nela3812
31.08.2021 1 z 5

Na základě hodnocení na databázi jsem od knihy neměla vysoká očekávání, a i přesto jsem byla zklamaná. To však pouze v případě budu-li se na knihu dívat jako na Erotiku. Pokud to brala jako erotickou komedii, tak má hodnocení bude mnohem pozitivnější. Místy jsem se u knihy skutečně nasmála.

Z mého pohledu se jedná o nepříliš povedené porno. Sexuální scény se musí umět napsat. Přiznávám, že několik vět bylo příjemně lechtivých a vzrušujících. Ale co je několik vět na 250 stranách? Nicméně autorky by udělaly lépe, kdyby si daly záležet na popsání 3 propracovaných sexuálních scén. Místo toho, aby jich napsali 15 ve stylu Ctrl C + Ctrl V.

V knize se nacházelo spoustu sprostých slov. Nebo spíše jedno slovo, opakované 5x na každé straně. Nejsem fanoušek sprostých slov, nicméně si myslím, že slovní zásoba je i v tomto směru dost bohatá a šlo být kreativnější (to ovšem může být chyba překladu a korekce). Do této knihy to patří, ale opět…dalo se to udělat lépe!

Samotný příběh byl opravdu velmi předvídatelný, rychlý a bez jiskry. Bavil mě snad ještě méně než zmíněné sexuální scény. Co mi také nesedělo bylo chování hl.hrdinů. Opravdu – každý jsme nějaký, a ne vždy nám budou postavy v knihách sympatické, ale tohle už bylo místy silně přitažené za vlasy. Spali spolu prakticky jen proto, aby jeden naštval druhého a ani jeden z nich toho druhého vlastně naštvat nechtěl. WTF?!

Upřímně, pokud v tom budete hledat erotiku a lechtivý příběh, nenajdete ho tam – z tohoto pohledu tu skutečně není dobře napsané. Bylo by to za 1/5. Pokud budete hledat komedii – tak jen do toho, věřím, že se nad knihou upřímně zasmějete. V případě i já říkám 3/5.

hadenka
30.08.2021

Pěkný obal,nenáročná letní četba,čte se rychle,má to spád,dobrá zápletka.

Pedruska01
30.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Kniha zněla hodně zajímavě, a tak jsem myslela, že to bude zase nějaká pecka. Ještě, než jsem ji vzala do rukou, začali se objevovat špatné hodnocení, kterým se mi nechtělo věřit. Překvapilo mě, že ta kniha je tak tenká, ale tak co... jenže po dočtení platí úplně opačné pravidlo - někdy je více lepší a zapotřebí než méně. Ta kniha měla jistou čtivost, ale to bylo tak jediné pozitivní, co jsem tam našla. Jsem zklamaná, hodně.
Hlavní hrdinka Elyse byla totálně naivní a neuvěřitelně blbá holka. Tvářila se jako chudáček, které se jen bojí v tomhle velkém světě a neudělá nic pořádně z vlastní vůle, jenže pak nepochopitelně dělala věci, které prostě nikdo s její povahou neudělá, např. běží na vlastní pěst do skladiště a je tak levá, že si vyvrtne kotník a zlomí zápěstí? Jako vážně? Nevěděla jsem, jestli mám brečet nebo se smát. Ta holka byla hroznej hňup. Nedokázala jsem si k ní vytvořit žádný vztah. Bylo to ploché, nijaké pozorování při četbě. Nedokázala jsem jí fandit, jen snad nadávat jaká to je blbka. Když to vezmu kolem a kolem, chápu, že vyrůstala v něčem, co si dneska nedokážeme představit, že tam byla jistá pravidla i mentalita, ale ačkoliv se "vzbouřila", tak bych čekala, že ji to poznamená a bude se tak chovat. Jasně, jednou dvakrát se tak zachovala, ale zbytek? Lezla mi na nervy. Neviňátko, které má strach z cizího chlapa, jen jak ho uvidí, ale už od druhého setkání ho miluje a přijímá nabídku s ním bydlet. Nic o něm neví a když už ji i samotnou napadne nějaká otázka, např. kolik mu vlastně je, tak se ani nezeptá. Chyběli informace jí i mě jako čtenáři a cítila jsem se nekomfortně. To její náhlé vzplanutí lásky, to náhlé pitomé chování a činy, poblázněnost, to jak se klepala, bála a zakoktávala se, se v minutě proměnilo v opak jako sebevědomí, a především sexuální chtíč - neuvěřitelné, hrozné a pěkná blbost. Štvalo mě to.
Druhá hlavní postava Hrdina - kriste pane, nenávidím to slovo, to pojmenování. Ještě někde si přečtu slovo "hrdina" a dostanu osypky. Naprosto se to nehodilo. Ok, přezdívka, ale aby ho Elyse tak oslovovala v každý pitomý větě mi lezlo na mozek. Co bylo tak hroznýho, aby mu říkala jménem? Co ty dvě autorky vůbec napadlo? Střihly si o to nejvíc nejhorší pojmenování hlavního hrdiny? Děsný! O tom týpkovi jsme se něco dozvěděli, ale rozhodně ne to, co by bylo možná víc na místě. On sám se choval jako idiot, chápu, může být majetnický, žárlivý a prchlivý, ale aby to byl i on, co ji po prvním setkání miluje, chce ji ochraňovat a skočil by kvůli ní z útesu mi opět přišlo jako pitomost. Copak tahle rychle funguje láska jako láska? Zalíbení a jistá potřeba nebo touha ještě možná, ale sakra může po minutě někdo říct, že někoho skutečně miluje? Bože. Místy se choval nesnesitelně, jak tu svou princeznu všude tahal, jak opici. Nelíbilo se mi, jak jí děsně miluje a mnohé další, ale prezentoval se snad o kapku líp než ona a to je co říct.
V knize bylo něco, co by mě i bavilo, např. kšefty s Damonem, to okolo, tajemství. Jenže to nemělo žádný pořádný prostor, bylo to odbyté, chabé. Tady se hodně jednalo o pitomou a nesmyslnou lásku mezi dvěma pomatenci, které se nedalo věřit. Moje romantická duše zaplakala nad takovým výtvorem. Nic jsem necítila skrze ty písmenka. A to nesmím zapomenout na ten jejich nechráněný sex - to jako vážně? To poprvé, by se ještě nějak dalo pochopit, ale to další, další a další miliontý? Znají se týden i s cestou a prostě pohoda párek, když otěhotní, tak se o to postaráme. To, že to bylo fuk jemu, nepochopitelný, ale ok, ale to že to bylo jedno i jí? Chtěla hrozně studovat, vrátit se do školy a pak se chová tahle? Chce titul anebo vyměňovat plenky? Netvrdím, že by nešlo skloubit obojí, ale vzhledem k tomu, co je její partner za cvoka, silně pochybuju, že by jí to dovolil. Ty její reakce, po sexu "neměli jsme ochranu" stejnak plácla jen tak, aby vznikl další řádek v knize, protože to její slepičí mozek nepobíral.
Ne, ne, ne. Už dokonale věřím tomu hodnocení. Tohle bylo špatné. Bylo to čtivé, tak že to dáte během jednoho dne i s velkými pauzami, ale tím to končí. Příběh je neskutečně přitažený za vlasy, protiřečí si, čtenář tomu nevěří, je to hloupé. Vůbec ten potenciál, co to mělo - vážně mělo - tak vybuchnul hned zkraje a pak to jen padalo do propasti. Téma, které by se tam mělo objevit jako mafie vlastně neexistuje. Nikde nepadlo ani slovo o tom, co je na obálce "rodina Rosiiů". Místy, kde nebyl vztah těch dvou podivínů, se to dalo a nevypadalo to špatně, jenže pak se přiřítili oni a znovu to šlo do háje. Mrzí mě to, protože jsem v tom viděla něco, co by mohlo být dobré, jenže tomu tak není, cítím se až okradeně, zklamaně a naštvaně. Mělo se to rozepsat, umírnit pitomé chování postav a udělat z nich něco, co by si čtenář aspoň trochu oblíbil a bylo by to fajn, tahle to je horkou jehlou a o ničem v celku.
Hodnocení dávám malé, protože si to všechno, něco snad víc, prostě nezaslouží a doporučení? Za mě ne. Však každý musí zvážit.

FejKýý
28.08.2021 3 z 5

Anotace knihy mě zněla vážně skvěle, ale pak začali být na tuhle knihu docela negativní recenze. No a já jsem někde mezi. Hlavně jsem si chvíli musela zvyknout na styl psaní, ale pak už se to četlo samo. Kniha je poměrně krátká má okolo 230ti stran, takže i za jeden den ji přečtete.
Začnu pozitivy:
+ čtivost
+ občas napětí
No a teď ty negativa:
- příběh byl úplně zrychlený, říkala jsem si, že se mi snad 50 stran někam ztratilo
- hrdinům jsem to nemohla věřit, když to bylo šup, šup
- prosím ne, proč "Hrdina"... Co bych dala za to kdyby mu říkali Jonathan Miller
- chování hrdiny k Elyse (pořád dokola)
- brala bych víc Tashy

Takže, jak jsem psala, i když to bylo čtivé a někdy občas napínavé, byly tam i chvíle, kdy se vše opakovalo a to mě fakt už potom nebavilo. A jestli budu v sérii pokračovat? Nakonec proč ne. Příběh byl pro mě spíše divný než strašný nebo že by se mě nelíbil a párkrát jsem se i dobře nasmála.

nikca3976
25.08.2021 1 z 5

Já se na ni těšila..fakt jako hodně těšila,ale jsem tak trochu zklamaná..děj o ničem…Hrdina se k Elyse choval strašně,i když nechtěl…obvykle mám takové knižní hrdiny ráda,ale tady to bylo strašně nucené a přehnané..miluju knihy z mafiánského prostředí,ale tady se absolutně nic nedělo.něco mi tam chybělo..bylo to dost krátké,takže tam nestihlo být ani pořádné vzrůšo,což je pro mě u knih tohoto typu dost důležité..ty postavy mi ani neseděly ‍️ Elyse-nevinná,čistá a tak strašně naivní a blbá..pravý opak Hrdiny-týpek,který vyšel z vězení a chová se jak majetnické zvíře a spolupracuje s mafií(což tam ani nebylo poořádně poznat)..ani jeden mi nesedl‍️

Dela90
18.08.2021 4 z 5

Musím říct, že knížka si mě na první pohled získala svou obálkou, která je naprosto dokonalá. Po pár prvních stránkách jsem byla mírně skeptická, protože mi Hrdina připadal příšerně sprostý ve svém vyjadřování. Nakonec to nebylo špatné. Dokonce jsem si zvykla i na Hrdinu, ono to prostě patřilo k jeho osobnosti. Četlo se to lehce a kupodivu z toho vyšla docela fajn oddechovka na pár večerů.

Damonka12
15.08.2021 3 z 5

3,5... Kniha je skvělou oddechovku a doporučila bych ji hlavně těm, co mají rádi erotické romány. Příběh je v ní trochu odsunut do pozadí, stejně jako charaktery postav. Ani tak ale nelituji, že jsem si knihu přečetla... Je velmi čtivá a měla jsem ji přečtenou téměř hned.

georginaa
08.08.2021 4 z 5

Pokud máte rádi hodně sexu, tak je ta kniha pro vás jak dělaná. Vlastně až na pár chvil akčnějšího děje, se nic jiného neřeší. On je silák udělanej (ve všech ohledech...jak jinak) ona je křehká a malá dívka nezkušená. To ho fascinuje a nedokáže se od ní odpoutat. Ona se chce naučit všemu, co ji Hrdina ukáže. Je konec příběhu, je to tak rychlé čtení, jak puštěný jeden film.

Majka1979
06.08.2021 5 z 5

On je ten, ktorý si ju nezaslúži, chlap, ktorý má na rukách krv svojho otčima. Hovoria mu Hrdina. Ale on sa s tým menom nestotožňuje.

Ona je krehké stvorenie, nevinné dievča, neskazané. Odchádza z domu pred rodičmi, pre ktorých bitka je na dennom poriadku.

Ich svety sa stretnú, zamiluje sa doňho. Ani ona mu nie je ľahostajná. Vie však, že nie je pre ňu. Zničí ju, ak zistí, čo je zač. Zasvetí ju do tajov vášne, sexu, nikdy to nezažila,ale už vie, to chce stále viac a viac.

Bude sebec a stiahne ju so sebou na dno? Bude ona dostatočne silná na to, aby zvládla život po jeho boku?

Jej život bude po jeho boku v ohrození, on ju však stoj čo stoj bude chrániť. Stačí to? Naozaj bude stačiť ich láska, aby to všetko prekonali?

Veľmi dobre napísaná kniha, osobne som čakala možno aj niečo iné, ale určite nie som sklamaná. Ten kto má rád tento druh knih, tak si príde na svoje. Mne sa kniha páčila a neľutujem, že som si ju kúpila a prečítala ;)

terryaknihy
02.08.2021 2 z 5

Po nějaké době mě zklamala kniha, ve které jsem měla vcelku velké očekávání. Jedna z nejduležitějších věcí, kteoru v knihách hledám je, souznít s nějakou postavou. Abych se dokázala vžít do příběhu. Ani Elyse, ale Hrdina (ano, ten překlad je hodně nezdařený, bohužel :() mi nepřirostli k srdci. Příběh byl naprostý fofr a od 10. strany se milovali? Nešlo jim to věřit :(...
Odsuď mě oficiálně prý není 1. díl, ale prequel, který nám má představit mafiány. Uvidíme, co přinesou další díly, ale musím říct, že nebýt té čtivosti, tak knihu nedočtu :(....

Kešu1981
31.07.2021 odpad!

Ztráta papíru, peněz i času!!!

Ellinek
24.07.2021 2 z 5

No. No. Já vážně nevím. Mafiánským příběhům jsem se vždycky vyhýbala, ale od doby, co jsem začala číst ty romanticko žensko erotické romány nebo jak to nazvat, jsem si teď řekla, že nastal čas to změnit a Odsuď mě vypadalo celkem lákavě. Ale...to bylo asi tak všechno. Já nemám problém s postavami typu Hrdina, ale tenhle týpek mi nijak k srdci nepřirostl a Elyse taky ne. Celý ten příběh byl takový plochý, nijaký, neslaný nemastný. Samozřejmě, že největší ťunťu pod sluncem začne přitahovat děsivý namakanec a ten namakanec pocítí něco, co ještě nikdy necítil, a jeho potřeba chránit svou novou květinku hraničí téměř s obsesí. Závěrečné ztrojení už bylo jen očekávaným...výplachem. Tohle mě vůbec neoslovilo, ale umím si představit, že větší část ženského publika to možná chytne. Já bych si spíše přečetla následující díl o Damonovi, protože jeho postava mě zaujala mnohem víc.