Zlatý věnec

Pohádky, hádanky, říkadla, básně, písně a pověsti od českých autorů. Doprovází je krásné ilustrace českých malířů a výtvarníků,

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384556/big_zlaty-venec-6SH-384556.jpg 4.844

Kniha Zlatý věnec

archivářka115

Krásná knížka. Mám jí doma schovanou a občas si čtu pohádky a nostalgicky vzpomínám na dětství .

Kontryhelka
30.11.2020

Velmi krásná kniha pro všechny věkové kategorie. Knihu jsem zdědila, je stará snad 70 let. Ráda si v ní občas listuji a s láskou vzpomínám. Jsem nostalgik,no.

koczanska
21.08.2018

Knížka, která dle předešlých komentářů, provázela nejen moje dětství. Proti klasickým pohádkám Boženy Němcové, Erbena a spol. plus ještě ilustracím Josefa Lady se dá namítnout jen málo. Když jsem pohádky četla svému synovi, trochu jsem se děsila, jestli z nich nebude mít noční můry, ale to je asi jen moje přecitlivělost. V době, ve které byly pohádky psány měla jistá míra krutosti asi svůj účel - nevím.
Pohled na Zlatý věnec mi jen trochu zkazil závěr knihy, kde je popsáno jak se soudruzi sešli a z děl národních umělců vytvořili toto dílo vystihující krásu naší socialistické republiky. Ale tak, co se dá dělat. :)

SisaK
05.07.2018

Nejkrásnější kniha mého dětství- krásné pohádky, říkadla ilustrace. Pamatujete? Jaro, léto, podzim a zima.A to je jen střípek z tak obsáhlého díla, které vzbuzuje fantazii v každém, kdo jednou nahlédne.

surikata246
16.04.2018

Pro mne srdeční záležitost od dětství věnováno mými prarodiči po návratu z nemocnice po operaci mandlí. Má čestné a stálé místo v mé knihovně, dnes z ní čtu dětem.

Alchemilla75
20.05.2017

Klenot naší knihovny. Ještě jsem neuměla číst, když jsem si v ní prvně listovala a zamilovala se do ní a jejich obrázků.... listuji a čtu stále :)

hana1984
20.06.2016

Jedna z best of...

ještěrka38
14.04.2016

Nejlepší kniha, kterou jsme měli doma...x krát prolistovaná, x krát přečtená