Zlaté české pohádky

Zlaté české pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409449/bmid_zlate-ceske-pohadky-zWP-409449.jpg 5 32 5

Přední česká autorka komiksů vytvořila tuto půvabnou knížku, ve které najdete pět klasických českých pohádek, a navíc ještě něco o jejich původu. Komiksové zpracování přibližuje moderním, svižným a vysoce estetickým způsobem bohatost českých lidových pohádek. Jemný, srozumitelný, poetický styl Lucie Lomové, renomované ilustrátorky a autorky komiksů pro děti i dospělé zaručuje, že tyto pohádky úspěšně představí českou pohádkovou tradici. Pohádky: Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Dvojčata, Otesánek, Obuchu, hýbej se, Rozum a štěstí.... celý text

parxel
15.06.2023 5 z 5

Čtyři klasické české pohádky v moc hezky zpracované komiksové podobě. Osobně mám s touto knihou navíc spjatou krásnou vzpomínku, když mi syn ukazoval, že se mu moc líbí pasáž z pohádky o dvou bratrech, kde se současně s dvěma princi narodí i "dva hnědoušci", což jsou dvě štěňata. Příběh pohádek navíc věrně kopíruje svou předlohu a za sebe mohu tuto knihu jedině doporučit.

Mánička178
28.07.2019 5 z 5

Jsem moc ráda, že došlo k novému vydání Zlatých českých pohádek, protože to původní bylo k nesehnání. Tak milé a laskavé pohádky, ale o to milejší a něžnější ilustrace. Lucie Lomová je značkou naprosté kvality. Prostě láska :)

tonysojka
20.11.2018 5 z 5

Perfektně zpracováno do podoby komixu a zajímavý doslov autorky

JAnD
09.08.2017 5 z 5

Vtipné, vkusné a převodem do komiksové podoby pohádky nic neztratily na svém kouzlu.
Naše dcera je miluje.

Lamanai
29.08.2014

Údajně vyšla ve více jazycích, nemáte někdo zkušenost s japonskou verzí? Jak dobře jsou pohádky zpracované?