Otisky Chribdy

Otisky Chribdy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500440/bmid_otisky-chribdy-Dny-500440.jpg 5 33 23

Zlatá Grai série

< 3. díl

Isarell zůstává uvězněna v katakombách Chribdy, krvožrouti rozhodují o jejím dalším osudu a staví ji před krutou volbu. Má se stát jednou z nich, členkou elitního sarreiského komanda a nevěstou Pátého karadhei, nebo sloužit Pánu Bašty jako mentálně ovládaný bojový otrok. Podaří se jí sehrát největší roli svého života? Třetí díl Zlaté Grai je temná smršť, která vás pozře a vyvrhne až na poslední straně!... celý text

knizninadsenec
30.01.2023 5 z 5

Přestože jsem měla rozečtenou jinou knihu, pro rozležení příběhu z druhého dílu v hlavě (emoce, myšlenky a tak), přečetla jsem jen jednu kratší knihu... Neodolala jsem, musela se hned pustit do dalšího dílu.

Příběh byl opět plný akce, překvapení, bojů a nových míst, ale i lásky (třebaže není na první pohled vidět). Setkáme se i s některými postavami z minulých dílů. Opět na řádcích čekalo nejedno překvapení. Některé postavy přehodnocují své místo a zásady. Plánují, intrikují a zase řeknou jen něco a někomu. Do poslední chvíle není jasné, kdo bude komu věrný. Příběh (i předešlých dvou dílů) není předvídatelný, mění směry a strany.

Zase se riskuje, bojuje, ale je tam i zábava (i když trochu podle jiných zvyků a zásad,opět záleží na úhlu pohledu postav). Vyprávění si užijeme z úhlu několika postav. S postavami jste veselý, smutní, nešťastní, zostuzeni, zbiti, ale samozřejmě také vítězíte, prcháte, intrikujete, přehodnocujete, jste i znechucení (třeba zvyky Sarrei) a tak dál.

Isarell je v jiných pozicích, musí bojovat a i sama se sebou, aby splnila rozkaz, ale někdy si to i užívá.

Čtení jsem si užívala a vrhla se do něj, hltala stánku za stránkou. Bylo to napínavé a velmi emocionální. Příběh se čte dobře, je plynulý a nemá místa, kde by byl děj pomalý nebo nudný. Já osobně se prostě zamilovala. I když je to drsné, je to dokonalý a nejde nečíst dál, pokud je čas. Překvapí vývojem děje i postav.

Za sebe doporučuji, je to dokonalý příběh / svět, přestože je krutý nebo jejich etické zasady pokroucené, je temný a světla je v něm jen málo... Vtáhne vás do sebe.
Já osobně nutně potřebuji pokračování .

Hodnotím: 6⭐/5⭐

Jajiinka
30.12.2022 5 z 5

Závěrem – na tomto díle se mi líbí, že konečně plnohodnotně poznáváme druhou stranu barikády. Nemilosrdné sarrei, neustále krvežíznivé a nebezpečné. Příběh měl skvělé tempo a dovednosti autorky jsem chválila již né jednou. Dokonce jsem nedávno listovala opět prvním dílem, a ačkoliv mi některé věci hned tehdy nedocházeli nyní jsem je viděla hned a jiným pohledem. Určitě si tuto sérii ještě někdy přečtu a věřím, že si jí ještě víc užiju. Je to výjimečná série a určitě by vás neměla minout. Už teď se těším na další díl, který má autorka rozpracovaný. Doufám, že bude brzy.

RoseDadas
05.09.2022 5 z 5

4,5*
Třetí pokračování série Zlatá Grai se nese ve stejném duchu, jako předešlé dva díly, děj čtenáře hned od začátku vcucne jako tornádo a vyplivne až na konci, přičemž konec je tentokrát velmi brzký, Otisky Chribdy mají "pouze" kolem 300 stran. Nebudu zastírat, že již netrpělivě vyhlížím čtvrtý díl, na ten si však budeme muset ještě pár měsíců počkat.

Atmosféra knihy je temná, není se čemu divit, když se převážná většina příběhu odehrává na nepřátelském území. Sarreiští posluhovači jsou zkrátka zrůdy, mezi nimiž musí Isarell každým dnem bojovat o přežití. Přišlo mi, že některé popisy byly v tomto díle o trochu více drsnější, také psychicky náročnější, protože Isarell je neustále vystavována krutým zkouškám, naštěstí na to není úplně sama...

Pokud jste čtenáři této série, Otisky Chribdy slupnete jako malinu během pár hodin. A nebojte, děj nemá vůbec sestupnou tendenci, což je neuvěřitelný výkon. Pokud si autorka udrží stále stejnou laťku, tak aspiruje na nejlepší českou fantasy za poslední dobu.