Zlá doba pro draky

V tomto světě je voda průzračná, tráva smaragdově zelená a slunce žluté jako zornice ohnivého draka. Burácejí tu parní píšťaly lokomotiv, nocí sviští otrávené šípy elfů a za neviditelnou hranicí znějí tlumené kroky těch, kteří ani po smrti nedošli pokoje. Nacházejí se tu panství kouzelnických klanů – někteří mágové se umí měnit ve zvířata, jiní poroučí ničivým silám živlů. V tomto světě už možná nic nebude jako dřív. Zbaven svého ochránce musí čelit vpádu odvěkých nepřátel, kteří ho chtějí naprosto a nezvratně přeměnit. Kniha je výsledkem spolupráce Sergeje Lukjaněnka a Nika Perumova, dvojice spisovatelů, jejichž tvorba zásadním způsobem ovlivnila ruskou fantastiku uplynulých dvou desetiletí. Dva naprosto rozdílné autorské styly se spojují ve čtivý a dynamický celek, který nabízí poněkud netradiční pohled na fantazijní světy i na žánr fantasy jako takový....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51311/zla-doba-pro-draky-51311.jpg 3.8102

Ně vremja dlja drakonov (1997)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Triton, Argo

TomTomis

Četlo se mi to sice dobře, ale místy jsem si říkal--- a co bude jako výsledek. To je jako vše? Konec potom vyzněl tak nějak do ztracena. Jako kdyby mělo být pokračování. Aspoň mě to tak trochu přišlo. S Hlídkami jsem byl spokojenější. Průměr.

Jm.bazar

Čtive, zajimavy napad, zapletka kapku predvidatelna.

Svářeč

Docela zklamání. Ono je to sice dost čtivé, ale to je tak všechno. Celý příběh je jedna velká honička s několika důležitými momenty a spoustou zbytečné vaty, která to dost ředí. Pointu člověk chápe prakticky od začátku, hlavní hrdina je dost nevýrazný a motivaci prakticky všech vedlejších postav jsem měl problém pochopit. U některých se mi to ani nepovedlo (možná jsem jen nedával pozor, uznávám). Navíc to opěvované spojení originality (Lukjaněnko) a klasické fantasy (Perumov) zdaleka nedopadlo tak dobře, jak píšou třeba v listopadové Pevnosti nebo v medailoncích obou autorů na konci knihy. Žádný divný mišmaš to není, ale osvěžující mix taky ne. Spíše něco mezi... Ale čtivé a v podstatě zábavné to je, o tom žádná.

Barbucha97
15.02.2016

U Lukjaněnka jsem začínala, jak jinak, s Hlídkami a tohle... bylo míň, než jsem po nich čekala. Nápad úžasný, Středosvět se mi moc líbil, i to, jak byl zpracovaný systém klanů. Kdyby se to chytilo za správný konec, dovedu si představit, že by se v takovém prostředí mohlo odehrávat nejedno neobyčejné dobrodružství. Ale připadalo mi, že si autoři dílo, nevím jak jinak to říct, záměrně špinili. Spousta momentů byla navíc, zdržovala. A hlavní hrdina mi byl většinu příběhu nesympatický. Pořád jsem čekala na nějakou pointu a když jsem si asi 160 stránek před koncem dala dohromady to, co mě mělo překvapit v posledních větách, už to byla nuda.

fat_man
02.01.2016

Ale jo , vcelku se mi to líbilo. Potom co jsem knihu místy mechanicky přečetl ( kromě závěru ,kdy jsem se musel k některým pasážím vracet ) jsem zjistil , že mě ani tak nenadchl děj , kdy se z hlavního ufňukaného hrdiny nějak stane überfuhrer, ale - pro mě - krásně vymyšlený svět . Myšlenka živelných a zvířecích klanů okořeněná trochou staempunku v podání trpasličí železnice mě prostě bavila. A elfí broušení čepele , kdy ostří tak trochu putuje masem a zanechává za sebou větší škody , než by člověk čekal mi pevně utkvělo v hlavě.
Jak se člověk blíží k závěru , je to lepší a lepší, ale radši bych se do tohoto světa podíval. Třeba tu pěšinu v lese někdy najdu.
Celkově jsem od mistra zvyklý na vyšší standard

Moška
15.12.2015

Zlá doba pro draky pro mně představuje dalšího z přátel. Sáhnu po ní vždy, když nemám co číst.
Mám ráda celou náladu knihy, tajemství odkrývaná postupně a to, jak je na konci spousta věcí jinak, než to původně vypadalo. Při každém dalším čtení odkrývám další myšlenky a některé dokonce vnímám odlišně.
A to jsem knihu koupila vlastně náhodou, abych dceru odtáhla od americké produkce. Dobrý kup!

angloumene
22.11.2015

Zlá doba pro draky patří mezi slabší dílka na kterých se Lukjaněnko podílel. Začátek je sice celkem zajímavý a vše se rozjíždí správným směrem, bohužel ale slibné tempo nevydrží dlouho. Hlavní hrdina má totiž tendence pořád tak nějak fňukat, většina bezvýchodných situací se nějak vyřeší zásahem shůry atp. No nakonec vše dopadne přesně tak jak má a ve čtenáři zůstane pocit prázdnoty spíš než cokoliv jiného.

ziriant
10.11.2015

Zlá doba pro draky a možná trochu i zlá doba pro čtenáře. Do "zla" to má tedy daleko, ale do parádní jízdy, na kterou jsem u autora zvyklá, taky. Postavy mi k srdci příliš nepřirostly a v podstatě skrz celou knihu jsem byla ve stupňujícím se očekávání, že to "už už" bude, že to přijde, že něco musí být, minimálně pointa... a ono nic. Závěrečné stránky se mi zdály opravdu zmatené a příběh pěkně uťatý. Zkrátka nenašla jsem to, co jsem hledala, ale nedá se úplně říct, že by to hledání bylo nepříjemné.

cetriolo
12.10.2015

Tato kniha mě velmi mile překvapila, skvěle se četla a děj rychle ubíhal. Oproti hlídkám zde nebylo tolik filozofování :) Nicméně závěr byl takový rozpačitý :/ V podstatě v nejlepším to skončilo a ve mě zůstal takový pocit nedokončenosti...

Peleus
18.08.2015

Podivný začátek, zajímavý prostředek a nebýt včasného upozornění pracovníka na letišti, tak nenastoupím na spoj z Rhodu do Prahy :))
P.S. Jinak stále nechápu, z čeho pramení Lukjaněnkova prazvláštní afinita k náctiletým slečnám.

Pravda.Shin
01.08.2015

Začátek jemně drhnul, ale potom jsem to přečetl jedním dechem. Originální a promyšlené. Chlapci opravdu vědí, jak psát.

eva.t
10.06.2015odpad!

Knihám co jsem nedočetla dávám ednu hvězdu. A to mám Lukjaněnka ráda, ale tahle kniha byla nuuda. Dělo se tam spoustu věcí, ale žádná z nich mě nezaujala

darthvader77
07.03.2015

Mistr žánru opět předvádí hotové spisovatelské kreace. Zlá doba pro draky zaujme především vypracovaným světem, zajímavými lechtivými scénámi, prácí s postavami a dějem jako takovým, kdy každá část příběhu má svoje místo. Postavy vynikající, asi nejvíc mě zaujal Rétor, který za celou knihu projde poměrně zajímavým vývojem a v závěru se pořádně vybarvi, jakmile se začne lámat pomyslný chleba. Otevřený konec nemusí nadchnout každého, ale už Tolkien říkával, že i svět magie, by měl mít nějaká tajemstvá a mě to přidává na zážitku, když je takhle dovoleno pracovat mé fantazii.

ivana5609
26.01.2015

Zajímavý příběh, čtivě napsané. Pro mě trochu moc rychlý konec a některé pasáže jsem zcela nepochopila, což nemusí být vina autora. :)

bzung
22.04.2013

Lukjaněnko kvalitní jako vždy, ale číst Perumovovi pasáže to bylo utrpení. Jeho styl i kvalita je úplně někde jinde a celkově pak kniha působí hrozně nesourodě. Nehledě na to, že Perumov mě vůbec nebavil a ke konci jsem měl tendenci jeho kapitoly přeskakovat. Hloupé, naivní, o ničem.
Naopak z Lukjaněnkovi strany mi to přišlo jako jedno z povedenějších. O to víc škoda za tu nešťastnou koprodukci.

RaptoR
05.04.2013

Lukjaněnko opět nezklamal. Fantasy příběh o cestě vyjukaného poutníka z Rubní strany mě zaujal. Opět hlavně Lukjaněnkova práce s magií. I když knihu lze označit jako přímočarou bez nečekaných zvratů, rozhodně jsem se u čtení nenudil.

Eslem
21.03.2013

Některé nápady, jako vymezení „pracovních“ hodin různým formám magie a obecně pojetí mágů živelných klanů, opravdu zaujaly, vývoj hlavního hrdiny však příliš připomínal Draka Jordanova a to v ne o mnoho lepším provedení. Snový symbolismus mě bohužel taky neoslovil a nijak zvlášť oslnivé a propracované nebyly ani dialogy.

Ben Nevis
24.10.2012

Chybí fantazie z Hlídek a tím se Zlá doba pro draky degraduje na průměrnou fantasy zaměřující se na vyvolené hrdiny a akční řežbu.

Nevimm
06.05.2012

Moc mě to nevzalo. Celá tam kompozice světa mě vůbec nevyhovovala., ale na druhou stranu jsem dlouho nečetl knížku kde by se tak epicky kouzlilo :) ale i tak 3/5.

maciii
20.09.2011

Mnohem více mi vyhovoval styl, kterým je psaná série Hlídek, Zlá doba pro draky je mnohem méně temná, jedná se především o dobrodružství ve fantaskním světě, ve kterém se Lukjaněnko neorientuje tak dobře jako v současné Moskvě. Přesto je kniha čtivá a plná originálních nápadů.