Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335189/bmid_zkurvenej-pribeh-uH4-335189.jpg 4 1359 393

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Une putain d'histoire , 2015

Hopulka
04.05.2019 4 z 5

Docela mi trvalo, než jsem si zvykla na vypravěčův jazyk a přiznám se, že jsem se chvílemi malinko ztrácela v ději.
O čtvrté hvězdičce rozhodlo až definitivní rozuzlení příběhu, které pro mě bylo překvapivé, neobvyklé a dost dobré, když teda pominu uvěřitelnost.
Příště si ale raději přečtu pokračování Servaze.

klokan.1905
28.04.2019 5 z 5

Zkurvenej příběh...
Knížky jsem se celkem obával, protože od Bernarda Miniera jsem doposud četl jen sérii s Martinem Servazem... Po pár stránkách jsem však na Martina Servaze zcela zapomněl... ;-)
Autor nás zavede na ostrov Glass Island, kde nás seznámí se šestnáctiletým mladíkem Henrym Deanem Walkerem, který je vychováván lesbickým párem - France a Liv... Henry má stejně starou přítelkyni, která je však zavražděná a pro policii se stává Henry hlavním podezřelým...
Více raději neprozradím, kniha rozhodně stojí za přečtení... Hlavně posledních cca 100 stránek, tak to byla neskutečná jízda, fakt Zkruvenej příběh... ;-) Za mě si kniha zaslouží 90%, ale zaokrouhlím to nahoru, na pět hvězdiček...
Vzhledem k tomu, že momentálně je již v prodeji další kniha od Bernarda Miniera - ze série s Martinem Servazem, a to Sestry, tak mi nezbývá, než rozbít prasátko, vysypat pár drobných a mazat do mého oblíbeného knihkupectví... 8-)

kachis
26.04.2019 5 z 5

Ten konec je mordor. Na hodnocení bych ráda použila slova z názvu.... Kurva dobrá kniha. :D

Gibis
22.04.2019 4 z 5

Zpočátku jsem měla trochu problém zvyknout si na to, že příběh vypráví šestnáctiletý teenager jazykem, který je mu vlastní. Potom jsem si myslela, že to bude dost předvídatelné a že už vlastně tuším, jak to bude pokračovat....no ale nakonec bylo samozřejmě všechno úplně jinak a závěr byl přinejmenším velmi originální, ať už se mi odhalení líbilo nebo ne. Rozhodně si ten příběh budu dlouho pamatovat a temná, depresivní a mrazivá atmosféra byla vykreslena dokonale.

oblakaknih
18.04.2019 5 z 5

Nechápu. Nemůžu tomu uvěřit. Co se to stalo?
Přesně to jsou moje pocity po dočtení této knihy.
Všechno bylo naprosto skvělé!
Úžasně vykreslené mlhavé a temné prostředí. Vyprávění hlavního hrdiny se vám dostane pod kůži a dokonale mu uvěříte.
Na to, že je kniha poměrně tlustá a obsáhlá, četla se rychle a víc než dobře.
Navíc v knize najdete spoustu typů na hororové klasiky i nějakou hudbu.
Příběh je originální, nikdy jsem nic takového (snad ani tak dobrého) nečetla.
Myslím, že jsem našla jak nejoblíbenější knihu, tak nejoblíbenějšího autora. Co nejdřív musím mít další jeho knihy!
Pokud jste fanoušky thrillerů a detektivek, je to mustread.

tereza8418
02.04.2019 5 z 5

Super :)

IVANA0123
29.03.2019 3 z 5

Tak ten závěr byl nečekaný. Knížka mi přišla dlouho rozvláčná a zdlouhavá, a pak najednou náraz a všechno je jinak a konec má neuvěřitelný spád. Ale musím přiznat, že styl mi úplně nesedl. Bylo to na mě tak nějak moc surové a vnitřně zlé, těžko se mi to vyjadřuje. Detektivky čtu ráda, ale z této mě až mrazilo. V budoucnu si od tohoto autora asi ještě něco přečtu, ale teď si dám určitě pauzu.
(3/19)

Acquenta
20.03.2019 4 z 5

Super příběh,až na tu délku a to, jak to všechno bylo zdlouhavé...ale ten konec...ten byl fakt perfektní..nikdy by mě nenapadlo, že to tak může dopadnout :)

ujira
05.03.2019 4 z 5

Nevadilo by mi deštivé, mlžné a zachmuřené prostředí, to v příběhu dotváří tajemno, ale moc zdlouhavě se to rozvíjí a pak je vyústění tak nějak narychlo sfouknuté, prostě chybí mi to poslední sousto, které si člověk u dobré detektivky vychutnává na konec a dlouho tráví.

stoun25
05.03.2019 5 z 5

Mě se příběh líbil

simona g.
27.02.2019 4 z 5

Ale joooo, dobře se to četlo, vtáhne to, napínavé, sem tam vtipný sarkasmus, dobře přeloženo, ...., ale ten konec, no, zvláštní, řekla bych. Ale celkově dobrá kniha, profrčeno za 3 dny.

trekina
25.02.2019 5 z 5

Když beru do úvahy zodpovědnost k tomu, co píši :-), tak jen na úvod - veškeré mé komentáře jsou pouze subjektivním hodnocením. Nejsem literární kritik (popravdě jsem jím ani nikdy být nechtěla) a užívám si možnost prostě napsat, že za mě "dobrý" :-). Knížka se mi líbila a určitě jí doporučuji na letní čtení :-). Tolik vody, mlhy a deště jsem nikde jinde nezažila :-).

viva71
22.02.2019 3 z 5

První dvě třetiny zbytečně roztahané a velmi vlažné a závěr, na můj vkus, moc překombinovaný.

Heyhey
16.02.2019 5 z 5

Skvělá zápletka, skvělé počtení. Užila jsem si to.

alva1
26.01.2019 3 z 5

Tak nevím 2-3 hvězdy. Tato autorova kniha se mi líbila nejméně. Dvě třetiny knihy rozvláčné. Závěr překombinovaný, neuvěřitelný.

Bar16
23.01.2019 4 z 5

Seznámení s Bernardem Minierem proběhlo úspěšně. Příběh šestnáctiletého Henryho, který se snaží vzpamatovat z vraždy jeho přítelkyně, je dobře promyšlený a perfektně zamotaný. Postav je tam tak akorát, aby se vám nezačaly plést, což je fajn. Autor se snažil s náma pohrát, trochu se mu to i povedlo, každopádně věřím, že to umí ještě líp. Jeho další díla mě neminou.

ales7021
20.01.2019 3 z 5

Zatím nejslabší kniha od Miniera, i když ne úplně špatná. Bohužel jí dost škodí i kostrbatý, často zbytečně doslovný překlad pana Žáka.

KnihomolkaMari
09.01.2019 5 z 5

Kniha byla opravdu fascinující, skrývalo se v ni zhmotněné zlo, které vystálo na povrch až ke konci příběhu a právě to udržovalo po celou dobu v knize tíživé napětí. Prostředí bylo pro tento příběh naprosto dokonale vybrané a občas samotné rozbouřené vlny Pacifiku a seskupená tmavá obloka dokázala vyvolat mráz lezoucí po zádech. Autor si se čtenářem dokázal skoro po celou knihu hrát a bravurně ho přesvědčit a potom jako by vám vrazil nůž přímo do hrudi, rychle a s velkou sílou. Kniha byla skvělá, vykreslení postav, prostředí, ovšem někdy jsem se v tom lehce zamotávala a kniha po dočtení ve mně moc nezanechala. Avšak velmi doporučuji, jeden z nejlepších thrillerů poslední doby!

Kocourek
04.01.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal. Napínavý příběh , který se neodkládá na příliš dlouho. Co na tom, že to není "intelektuálno". Kvůli tomu tyto knihy nečteme. Minier nás prostě umí dostat.

ZuK1
30.12.2018 5 z 5

Ačkoliv místy trošku přitažené za vlasy, kniha se výborně čte, má opravdu zajímavé a nečekané rozuzlení a velmi výstižný název ...

vraždy ostrovy tajemství technologie ztráta soukromí

Bernard Minier
francouzská, 1960