Zjavenia sv. Brigity Švédskej

Zjavenia sv. Brigity Švédskej https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461567/bmid_zjavenia-sv-brigity-svedskej-TPz-461567.jpg 3 1 1

Po smrti svojho manžela sa Brigita Švédska druhýkrát nevydala a­ rozhodla sa žiť jedine pre Boha. Obrovská dôvera, oddanosť Bohu a­ túžba po večnosti ju čoraz častejšie viedli na kolená, k­ modlitbe a­ meditácii. Práve postoj pokory a­ bezhraničnej úprimnej lásky ku Kristovi sa stali základom pre mystické zážitky a­ zjavenia, ktoré prežívala. Jej vízie o­ narodení, živote, umučení Krista a­ o­ živote Panny Márie, či osobnom súde, v ­ktorých sa výrazne odráža jej hlboká oddanosť a ­dôvera Bohu, výrazne ovplyvnili celú Cirkev. Rovnako vtedy, ako aj dnes. Svojím životom a­ službou sa stala vzorom nielen hlbokého a ­vrúcneho vzťahu k ­Bohu, ale aj vernej manželky a milujúcej matky. V­ roku 1999 ju pápež Ján Pavol­ II. menoval za patrónku Európy a­ pri tejto príležitosti o ­nej povedal: „Z ­Brigity vyžaruje prorocká sila. S­ určitou otvorenosťou hovorí ku kniežatám a ­pápežom. V ­záujme mravnej obrody kresťanstva a duchovenstva nešetrí prísnymi napomenutiami.“ Kniha Zjavenia sv. Brigity Švédskej prináša autentické zápisky zjavení tejto výnimočnej svätice spolu s­ intímnymi a­ výpovednými modlitbami, ktoré Brigitu viedli k­ hlbokému prežívaniu Božej prítomnosti.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Zachej

Revelationes coelestes

archandelka
03.11.2022 3 z 5

No hodnotit svatou Brigitu už je teda asi dost výkon :-)
Osobně ji mám ráda od té doby, co jsem se začala modlit její modlitby. Ale tato kniha mi prostě nesedla. Dost zklamáním pro mě bylo, že většina knihy byla pouze Mariánská, potom následovaly zjevení o svatých a o duších, které už byly o dost lepší. Nemám nic proti Panně Marii, ale asi jsem čekala trochu více Kristocentrickou knihu.
A myšlenkový svět svaté Brigity je mi přece jenom více vzdálený, než jsem si asi byla schopná a ochotná připustit. Takže nejspíš zůstanu pouze u modliteb a další studium jejich zjevení přenechám jiným :-)