Životní názory kocoura Moura

Společenskokritický román známého spisovatele a skladatele německého romantismu představuje dvojpříběh, v němž příběh kapelníka jenž se v prostředí své doby nemůže realizovat jak ve svých citech, tak i umělecky, je doplňován příběhem zvířecím, odhalujícím prázdnotu a směšnost tehdejší společenské smetánky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49534/big_zivotni-nazory-kocoura-moura-mcV-49534.png 4.417

Vydáno: , Mladá fronta

Lebensansichten des Katers Murr, 1821

Kniha Životní názory kocoura Moura

lik009
13.05.2015

Knihu jsem četl v rámci povinné četby. Na začátku mě opravdu nebavila, ale pomalu se mi postupně začala líbit. Ne, pro mě to nebyl ten typ knihy která, jakmile vás začne bavit, tak vás baví na tolik že jí přečtete na jeden zátah. Ne, kniha mě nebavila na tolik, abych jí ihned přečetl, ale zase mě bavila na tolik, abych jí neodložil. Takhle jsem to měl po většinu svého čtení, až tak od 3/4 se opět začala zvyšovat chytlavost a tak jsem knížku ke konci přečetl skoro naráz, nejen kvůli skluzu v povinné četbě, ale i kvůli zvědavosti jak se knížka vyvrbí. V knížce je hodně takových, lyrických pasáží, které jsem měl problém pochopit a tak jsem je, bez většího úspěchu, četl klidně několikrát, než jsem se rozhodl, že není potřeba je bezezbytku chápat, díky čemuž se rychlost mého čtení zrychlila.
Určitě by mě na začátu, ba ani v polovině nenapadlo, že knize dám 5 hvězdiček. Ale ano, zaslouží si to. Značně otevřený konec ve mě vyvolává touhu po pokračování, touhu dovědět se více.
V jednom jsem si tedy jistý; tuto nesmírně poučnou a zajímavou knížku bych určitě doporučil!