Život po životě

Život po životě https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17721/bmid_zivot-po-zivote-XeJ-17721.png 4 344 56

Co nás čeká po smrti? Snad všechna světová náboženství věří v nějakou formu posmrtné existence, zatímco materialistické nauky před nás kladou perspektivu nicoty. Kolik pří se vedlo kolem nejspornější otázky lidské existence a jak málo důkazů přinesly! Knihy Raymonda Moodyho se krátce po vydání v USA staly světovými bestsellery. Autor v nich shrnul "vzpomínky" těch, kteří přežili svou klinickou smrt, a došel k pozoruhodnému zjištění - jejich prožitky při umírání byly takřka totožné a nevyvracely možnost jakési další cesty. Lze tuto zarážející shodu klást jako důkaz, že naděje věřících nejsou neopodstatněné? Ve třech knihách sledujeme vývoj autorova postoje k této otázce: tápající Moody, poznávající Moody, chápající Moody. Autor nedospívá k jednoznačnému závěru, jeho knihy však otevírají větší prostor lidské naději.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Knižní klub

Life After Life , 1975

čtenářA
01.10.2017

Výborná kniha skvělého autora - až poté ,co jsem knihu přečetl , jsem se osobně setkal s člověkem /ač nebyl věřící/ , který mi vyprávěl svůj prožitek ze své klinické smrti a bez toho , že by knihu vůbec znal , vyprávěl podrobnosti a detaily ,které se shodovaly s tím , co Moody psal ve své knize...

malyLibor
08.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Velmi mne zaujala. Ještě než vyšla poprvé v češtině jsem se bavil s dívkou, která zažila klinickou smrt, a vyprávěla mi podobné věci, které jsem pak četl v této knize. Proto pro mne bylo snadnější uvěřit tomu, co se zde píše. Od té doby jsem poznal více lidí s podobnými zážitky. Stejně jako autor nezkouším nikoho přesvědčit o své pravdě. Ať si kdo chce myslí co chce, je to jeho věc a má na to právo. Já si také myslím své a musím říct, že od té doby, kdy jsem se o těchto věcech dozvěděl, se už smrti nebojím. Nicméně nevyhledávám ji, protože v tomto životě v tomto čase a na tomhle místě jsem velice spokojen.

jupiterka999
13.05.2017

Pro nové čtenáře, kteří teprve objevují duchovní svět - doporučuji a uvěřte tomu.
Vše co se píše je pravda. Víte nemáme jen jeden život, to, že si nepamatujete na své životy neznamená, že neexistují. Jen máte zahalenou mysl a zřejmě ještě není čas, aby byl závoj sejmut. To je vše. Pokud se závoj sejme bude to časem anebo vůbec ne. Záleží na jedinci jak se chová a jak se snaží proniknout do duchovního světa.
Ono je to totiž velice prosté a jednoduché, ale už více psát nebudu.
Prostě čtěte a věřte...

pálka1
27.02.2017 3 z 5

Bylo to pro mě velice zajímavé čtení

ejwa1937
16.03.2016 4 z 5

Moje hodnocení by byla jedna hvězda, nebo pět. Nemůžu se rozhodnout, jestli obsahu, a tomu, jak jej autor vykládá, věřím, nebo ne. Zatím se spíš realisticky kloním k názoru, že naše představa smrti je podobná a proto se ty výpovědi shodují. Nicméně o tom hodlám přemýšlet ;)

nemer
21.02.2016 odpad!

Dávno překonané pseudovědecké dílo. Strach lidí ze smrti dokáže stále přimět k víře v nesmysly, které věda vyvrátila. Neskutečně mazaný byznys.

nikusa
01.02.2016

Kniha mě velice zaujala. Mohu jen doporučit. Je psaná s citem a pomohla mi pochopit umírání a smrt. Hluboce mě zasáhla.

Mako123123
18.09.2015 4 z 5

Tak hned ku začiatku ma zaujala autorova pokora, kde čitateľovi vysvetľuje že tým čo píše nechce potvrdiť existenciu toho či onoho ale iba popisuje. Sám uznáva že toto píše trocha zaujato a možno nie úplne objektívne kedže sa do toho angažuje i ked sa bude o objektivitu snažiť v čo najväčšej možnej miere a vystríha nás pred tým aby sme sa naňho odvolávali ako na autoritu. Ja takisto musím povedať že či už pred touto knihou alebo po nej zastávam jeho názor o živote po živote. Kedže študujem filozofiu, dostávam sa do kontaktu s (nielen) východnými náboženstvami a veľkým počtom predstaviteľov a zástancov posmrtného života dosť často, väčšinou letmo občas do hĺbky. Na existenciu života po živote resp. reinkarnáciu som akosi aj ja sám dospel ešte dávnejšie. Vychádzam z pozorovania a následnej analógie s prírodou (zvieratá, rastliny, ročné obdobia- akýsi ,,kolobeh s malými obmenami,,) ale tiež mi toto potvrdzuje aj fyzikálny fakt- zákon o zachovaní energie, kedy energia nikdy nevzniká ani nezaniká, iba sa transformuje. Tak ako je všetko súčasť vesmíru (dovolte mi pri všetkej skromnosti a mojej omylnosti napísať následujúce slovo) neexistuje aby niečo zaniklo... nie doslova. A tak mi nedá len s touto knihou súhlasiť, sám som sa ako mladší bál smrti, teraz mám k nej rešpekt. Prežil som klinickú smrť no na nič si nespomínam. Bol som (vychovávaný ako) kresťan. Potom som od toho upustil, no stále som veriaci (nie v zmysle že verím na nejakého boha)...tak ako vlastne každý človek. Pretože každý človek verí minimálne v to, že to o čo sa snaží a čo robí bude mať aj hodnotu a úspech (či už dobrý alebo zlý) Každý človek si ide za vlastným cieľom a chce aby bol milovaný.

books_my_love
17.05.2015 5 z 5

Tuto knihu doporučuji všem, kteří mají obavy ze smrti. Po přečtení této knihy zjistí, že strach může jít stranou. Sama jsem si smrtí prošla na regresní terapii. A musím jen potvrdit, že kniha je opravdu založena na pravdě. S veškerými pocity vyprávěné pacienty, kteří se setkali s klinickou smrtí, jen souhlasím.

Dodynka
31.10.2014

Zajímavá knížka -člověk pochopí smrt a nebude mít důvod se jí bát.

caligula
18.03.2014 5 z 5

Zajímavá kniha, která otevírá problematiku naší existence. Jsme opravdu jen tělesná schránka a všechny naše niterní pohnutky jsou pouze výsledkem biologických a chemických reakcí, jak se nám snaží namluvit současná věda? Nebo se skládáme z fyzického těla a duševního těla, tak jak to předpokládali již dávní filozofové, Aristoteles, T. Akvinský, atd.?
Na této knize se mi líbí, že k tématu přistupuje měřítky současné vědy a nic nepodsouvá. Nicméně mě osobně to dovedlo k přesvědčení (byť jsem předtím jen věřila, nebo doufala), že duch existuje a že život smrtí nekončí.
Přeci jenom, proč by existovalo v tolika jazycích vůbec slovo duch nebo duše? Dále duchovní slova jako hřích se nevyskytují pouze v křesťanství, ale i v budhismu. Asi nás ten materiální svět o něco významného ochuzuje :-)

MissBlack
23.01.2014 5 z 5

Naprosto vynikající. Trošku mne mrzí, že tohle není "1.díl", nýbrž doplněné vydání, toho jsem si nevšimla, ale nevadí. I tak mě to změnilo. Myslím, že by si něco podobného měl přečíst každý, kdo má rád svou duši. A i ten, kdo ji rád nemá nebo ji ignoruje.

mauvais-ange
29.11.2013

Kniha je velice dobrá, podrobně zpracovaná. Toho, kdo se o toto téma zajímá určitě nezklame. Pro mě byla hodně zajímavá, i když ke konci už těch informací bylo trochu moc. Co mě mírně "otravovalo" byly poznámky překladatele s odkazy na Břetislava Kafku.

Alix
15.04.2012 3 z 5

Věřím tomu, že prožitky lidí během klinické smrti jsou totožné, nejsem si ale vůbec jistá, co to znamená. A pokud smrt neznamená konec, ale jen nějaký "přechod", stejně to poznám teprve, až přijde můj čas.

Jack Bauer
07.03.2012 5 z 5

Po revoluci jsem kupoval snad vše co vyšlo a tenkrát jsem snad tomu věřil, dnes už ne. Stal se ze mne nevěřící Tomáš, tudíž dnes je pro mne tato vynikající kniha bezcenná.

Jíťa
09.02.2011 4 z 5

Drobná nevýhoda této knihy tkví v tom, že její téma je v dnešní době nejen více diskutované, ale také více brané jako fakt a ne jako názor...teda alespoň pro čím dál větší okruh lidí. Je to jako s Freudem, na svou dobu přelomové myšlenky, jejichž autor musel zakusit nedůvěru i opovržení a (možná) si musel tak trochu dávat pozor na to, co tvrdí. Z knihy je patrné, že Moody se snaží ubezpečit ostatní a především sám sebe o relevantnosti výsledků svých výzkumů, což z dnešního pohledu může působit poněkud směšně. Otázky po pravdivosti výpovědí respondentů už dnes nemusí "zasvěceného" čtenáře zajímat, pídí se spíše po průběhu a zážitku. Proto na mě Moodyho neustálé usvědčování o spolehlivosti výpovědí respondentů působilo hodně rušivě, ale uznávám, že jako základ je to skvělé a průlomové dílo.