Život po životě

Život po životě https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17721/bmid_zivot-po-zivote-XeJ-17721.png 4 344 56

Co nás čeká po smrti? Snad všechna světová náboženství věří v nějakou formu posmrtné existence, zatímco materialistické nauky před nás kladou perspektivu nicoty. Kolik pří se vedlo kolem nejspornější otázky lidské existence a jak málo důkazů přinesly! Knihy Raymonda Moodyho se krátce po vydání v USA staly světovými bestsellery. Autor v nich shrnul "vzpomínky" těch, kteří přežili svou klinickou smrt, a došel k pozoruhodnému zjištění - jejich prožitky při umírání byly takřka totožné a nevyvracely možnost jakési další cesty. Lze tuto zarážející shodu klást jako důkaz, že naděje věřících nejsou neopodstatněné? Ve třech knihách sledujeme vývoj autorova postoje k této otázce: tápající Moody, poznávající Moody, chápající Moody. Autor nedospívá k jednoznačnému závěru, jeho knihy však otevírají větší prostor lidské naději.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Knižní klub

Life After Life , 1975

karel.bedrich
19.05.2020 5 z 5

Koho by nezajímalo, co bude až skončí náš pozemský pobyt. Děkuji.

Tomha
04.05.2020 3 z 5

Téma, které mě zajímá už řadu let. Ostatně, koho z nás ne. Tato kniha patří k těm nejznámějším, které o posmrtném životě vypráví, přesto si nejsem zcela jistý, jaký dojem na mě vlastně zanechala.

K.Exnerová
25.04.2020 3 z 5

Téma jako takové je to určitě zajímavé. Knížka není vyloženě špatná, ale ani ne moc čtivá.

hana6324
13.04.2020 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Nesnaží se z nashromážděných faktů udělat senzaci, ale přistupuje k nim vědecky (byť ne na úkor srozumitelnosti). Sděluje, kolik lidí popsalo to a to, nabízí různá možná vysvětlení i argumenty proti nim. I tak je velmi přesvědčivá a dokáže dát člověku naději, že smrt není konec...

RendyaDav
14.01.2020 4 z 5

Zajímavá knížka , která poukazuje na existenci posmrtného života...

Radka1911
04.07.2019 3 z 5

Kniha je rozhodně zajímavá, ale rozhodně nejsem cílová skupina. Mne nepřesvědčila, nicméně stojí za to si jí přečíst.

MOu598
28.06.2019 3 z 5

Co nás čeká při přechodu na "onen" svět? Autor sebral od spousty lidí (asi 150 případů) pocity, co měli při klinické smrti. V knížce srovnává, co je stejné.
Já si myslím, že vše je individuální, že model není. Takže těšme se?!

Messilina
27.03.2019 4 z 5

Toto je přelomová kniha v tématu posmrtný život. Myslím, že vše co vyšlo po ní tuto knihu nějakým způsobem kopíruje.

Mirbu
30.12.2018 3 z 5

Moje první kniha na toto téma. Musím říct, že člověka nutí zamyslet se nad tím, co po smrti opravdu nastane. Konec nebo začátek ?

technolog
30.12.2018 2 z 5

I kdyz si myslim ze zivot po zivote existuje, cteni nebylo uplne plynule. Kniha me az tak nenadchla i kdyz s obsahem souhlasim.

Sasanka173
22.10.2018 4 z 5

Jsem zvědavá na to, co nás čeká po životě zde.. :-)

DeeKrakova
23.09.2018 3 z 5

Já jsem nikdy nebyla proti tomu, že něco pravděpodobně po smrti opravdu existuje, takže pro mě tahle kniha překvapení jako takové nebyla. Co se týče obsahu byla dokonce moc zajímavá a ty příběhy mě vlastě opravdu zaujaly a bavily.
Jediný problém co tak nějak s knihou mám je ten styl, kterým to bylo psané. Vlastně mi to nějakým způsobem připomínalo encyklopedii a po čase vás nějaký výčet "faktů" přestane bavit číst, je to skora jako číst telefonní seznam, jedna informace za druhou.

Damato
14.09.2018 5 z 5

Poprvé jsem se ke knize dostala jako hodně mladá, kdy byl pro mě svět jedna velké neznámá a užívala jsem si všech možných výdobytků. Poprvé jsem se setkala i s člověkem , kamarádkou, na rozdíl ode mě nevěřící, které se s klinickou smrtí setkala a na tuhle knihu nedala dopustit. Tenkrát jsem knihu s nadšením přečetla, občas si na ni vzpomněla.... ale to je tak asi všechno.
A tak šel čas a já se ke knize musela vrátit. Možná tím, že smrtí lidí mě blízkých si člověk tak nějak v dušičce podvědomě nepřipouští tu situaci, že je to prostě napořád.... a ti, co odešli jsou - alespoň pro naše podvědomí - pořád tady někde v prostoru s námi. Doma si klepali na čelo, že nejsem normální, ale mě tahle kniha pomáhá - smiřuje mě s tím, že ti co odešli vlastně neodešli a já je můžu kdykoli potkat znovu.

PabloFuentes
12.08.2018 3 z 5

Kdysi dávno jsem se bavil s kolegyní, která mi pověděla, že při porodu zažila klinickou smrt. Nutno podotknout, že to, co mi popisovala, se velice blížilo zážitkům lidí z knihy pana Moodyho. Knihu jsem četl až 4 roky po té, nicméně na náš rozhovor jsem si hned vzpomněl. Moody nikdy neřekl, že se jedná o nějakou vědeckou studii, ale spíš o sbírku svědectví. Názor si musí udělat každý sám.

Chesterton
17.07.2018 3 z 5

Pro mne vzpomínka na dobu, kdy u nás kniha poprvé vyšla. Podnětná kniha pro méně materialistické přemýšlení než se u nás často nosí. Přemýšlení o smrti a umírání k životu patří stejně jako chléb, voda a radost ze života. Bez života po smrti ztrácí život před ní část své hloubky a smysluplnosti myslím. A Bludný balvan na tom nic nemění :))
New Age však pro mne není zcela fér směr takže určité výhrady jsem vnímala už při prvním čtení. Opakování zatím nepotřebuji.
A na rozdíl od Mako123123 si myslím, že život po životě není totéž co reinkarnace :((

-neuvedu-
02.07.2018 1 z 5

Autor v r. 2010 získal anticenu Bronzový Bludný balvan (Klub skeptiků Sisyfos) za pseudovědeckou interpretaci zážitků blízkosti smrti. Takže asi tak ke knihám pana Moodyho. Jinak se to čte hezky a svižně... :-)

Shindo
06.12.2017 1 z 5

Otázka existencie klinickej smrti nie je doteraz s určitosťou uzavretá, aj tak ale ide o naozaj zaujímavé čítanie. Či už v jej existenciu alebo v akúkolvek formu posmrtného života veríte, knihu sa oplatí aspoň prečítať. Niektorým dá nádej, iných dokope k prehodnoteniu vlastného života...

Janapek
04.12.2017 3 z 5

Velmi zajímavé čtení..... Sice nevím, zda klinická smrt opravdu existuje, či je to jen jakýsi stav naší mysli, musím ale přiznat, že mám jednu nebo dvě vzpomínky hodně podobné, těm co se v knize popisují... Každopádně doporučuji přečíst :-D

potika
08.11.2017 4 z 5

Četla jsem tuto knihu jako hodně mladá, lehko ovlivnitelná a věřila jsem téměř každému slovu. Dneska už si z ní pamatuji jen to nejpodstatnější a ta moje víra se taky někam vytratila... Přesto dávám 4 hvězdičky, protože by bylo krásné, kdyby to všechno byla pravda.

Miro.slav
28.10.2017 5 z 5

Niekto povie: výmysel. Niekto povie: svätá pravda. Niekto povie: klamstvo. Niekto povie: potvrdenie slov J. Krista. Ja hovorím, že kniha je zaujímavá z toho pohľadu, že reflektuje viac menej rovnaké prežívanie klinickej smrti. To by sa dalo vysvetliť síce archetypovým a kultúrnym podhubím, z ktorého ako civilizácia pochádzame. Druhá vec však je tá, že tu nachádzame isté faktické potvrdenie posmrtného života, keď potenciálna duša opúšťa telo a v tomto stave je schopná "prečítať" odkaz nachádzajúci sa tesne pod stropom (ktorý "by sa" inak prečítať nedal), no potom je vrhnutá opäť do tela a podáva o všetkom výpoveď (aj o tom, čo si "prečítala"). Toto ma v knihe zaujalo najviac. Možno ide o podvrh, neviem. Každopádne, odporúčam prečítať.