Život mezi paragrafy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Gentleman britského střihu s životopisem, který by jiným stačil na několik životů.“ Tento citát z knihy Nestoři české advokacie výstižně zachycuje osobnost Gerhardta Bubníka a je jen dobře, že se tento výjimečný člověk rozhodl své vzpomínky sepsat a podělit se o ně s ostatními. „Když jsem v Lidových novinách četl o lynčování Němců, uvědomil jsem si, že jsem byl něčeho takového sám svědkem. Možná by to mohlo zajímat i čtenáře,“ napsal Gerhardt Bubník v roce 2015 do redakce Magdaleně Sodomkové. Z jejich setkání a dlouhých vyprávění vzešla myšlenka na vydání autobiografie, kterou nakonec ve vzájemné spolupráci zrealizovali. Výsledkem je kniha vzpomínek nazvaná Život mezi paragrafy. Gerhardt Bubník v ní vypráví o svém dětství, o dobách studií (jako první z tehdejšího Československa vystudoval práva na Harvardu), o dráze krasobruslaře a poté mezinárodního rozhodčího, o práci advokáta a rozhodce, o boji proti dopingu či o setkáních s výjimečnými osobnostmi. Poutavé vyprávění doplňuje řada unikátních fotografií a dobových materiálů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346407/big_zivot-mezi-paragrafy-4B1-346407.jpg 4.56
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Život mezi paragrafy

1amu
16.03.2019

Ohlédnutí autora (84) za svým plodným životem . Je málo lidí, kteří by se mohli u nás prokázat takovými výsledky, přičemž si dovolím tvrdit, že jméno Gerhardt Bubník většině spoluobčanů nic neříká. Já kdysi registroval tohoto pána jako mezinárodního rozhodčího krasobruslení (a nic více). Má chyba ! Jeho životním štěstím během válečných let (kdy byli oba rodiče v koncentráku, ale přežili) bylo, že jej tatínek přihlásil (včas a zřejmě na poslední možnou chvíli) do anglické školy v Praze. Zde si od malička piloval hlavní světový jazyk. Po skončení války a šťastném setkání s rodiči začal s krasobruslením (prý hodně pozdě). Musel být dobrý, stal se reprezentantem (vedle Karola Divína, tehdejší čs.star). Zároveň začal studovat právnickou fakultu. Je obdivuhodné jak to vše stíhal. Po ukončení studia se stal adeptem advokacie a začal na umístěnku v Olomouci. Rok 1968 se stal pro něj přelomovým. Po přechodu zpět do rodné Prahy se díky právní praxi setkal s americkým podnikatelem, který hodlal rozšířit své teritorium i na Evropu, potažmo na Československo, které v oné době "frčelo". Jeho dobrodinec jej přesvědčil, aby vzhledem ke své výtečné znalosti angličtiny a dosaženým dovednostem advokáta, zkusil podat přihlášku na Harvard University, Nr.1 v celém světě. Pomohl mu získat tolik potřebné stipendium. Mladý Gerhardt (33) uspěl, post-graduál skončil s nejlepší diplomovou prací a ještě k tomu s jistotou roční praxe advokáta v Philadelphii. Stal se prvním čs.právníkem, který měl diplom právníka z vysněného Harvardu !
Ale stýskalo se mu. Doma pokračoval v právní praxi - úspěšně. Jako hobby si přibral funkce ve svazu krasobruslení. Kvůli výtečné jazykové vybavenosti se stal uznávaným mezinárodním rozhodčím a později právním poradcem mezinárodní krasobruslařské federace.
Osobně mě v knize nejvíce zaujal jeho boj proti rozmáhajícímu se dopingu ve sportu. Čtenář se dozví neuvěřitelné věci, jak si počínaly v tomto světě mafie. Zprvu ta z NDR, která praktikovala své nechutné metody ve všech hlavních sportovních odvětvích, ale později ta nehorší ruská ! Nechutné svinstvo, řízené státem, vyvrcholilo na Zimních OH 2014 v Soči. Výsledky známe. S Rusy a jejich spolu-soudruhy z bývalého SSSR se to táhne pořád.
V tom vidím hlavní přínos knihy. Čte se opravdu dobře.

jarin58
13.07.2018

Pro mne obrovský zážitek.Děkuji.


katarina1138
07.07.2018

Nádherná knižka prečítaná jedným dychnom. Obsiahnutý celý život významnej húževnatej, nepostrádateľnej osobnosti česko-slovenského krasokorčuľovania ako aj advokátskeho sveta. Knižka obsahuje šťastné aj menje šťastné momenty svetového krasokorčuľovania. Som nesmierne rada, že knižku autor vydal.