Bezpečí za mřížemi

Bezpečí za mřížemi https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78107/bmid_zivi-mrtvi-komiks-zivi-mrtvi-3-bezp-NN1-78107.jpg 5 328 37

Živí mrtví (komiks) série

Apokalyptická epidemie se přehnala přes všechny kontinenty. Mrtví vstali a zaútočili na živé. Během několika měsíců se civilizace naprostou zhroutila. Neexistují vlády, nákupní centra, internet ani kabelová televize. Ve světě, který okupují mrtví, se konečně musíme naučit žít. Ve třetí knize ze série Živí mrtví se zdá, že skupina přeživších konečně dorazila do bezpečí. Kde jinde by člověk měl být lépe chráněný před útoky zvenčí, než ve vězení? Stačí jen vystřílet všechny mrtvé a bude to v pohodě. Jenže vězení není tak úplně opuštěné... a navíc na hrdiny začíná tvrdě dopadat stres a vyčerpání. A znovu se dokazuje, že mnohem nebezpečnější než mrtví jsou ti živí. U zombií alespoň víte, na čem jste a co od nich můžete čekat. U lidí to nevíte nikdy.... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

Safety Behind Bars , 2004

Mercatino
25.05.2018 5 z 5

Komiks staví na paradoxech!!! Jaké místo může být bezpečnější než obrovská bývalá věznice? Na tomto místě nebudou mít hrdinové na růžích ustláno a své místo si zde musí vybojovat. Obdivuji celou skupinu, že tam tak bezstarostně vlezla. Zombie stále působí jako atrakce a v komiksu představují pouze nahodilé nebezpečí :)

Covenant
10.05.2018 4 z 5

Výbornej díl a dost drsnej. Atmosféra je skvělá, i přesto, že jsem stále zastáncem kresby Moora. Ano, uznávám, že je kresba dobrá, ale některá okénka jsou tak odfláklá, až to není hezký. A v jednom, kde byla Rickova hlava z profilu, vystínoval Adlard ucho tak blbě, že to vypadalo, jak kdyby tam měl s prominutím hovno. Ale abych jenom nehanil, jsou tam i fakt dobrý kousky. Tyreese sedící v tělocvičně, Rick bezhlavě bušící do...(to by byl spoiler), nebo výše zmíněná atmosféra, vytvořená převážně "díky" živým lidem. Zatím mě to baví, tak jedeme dál...

katallinka
07.10.2017 5 z 5

Další skvělý díl

trudoš
21.02.2017 5 z 5

Svět nadále ovládají mrtví a živí jsou ohroženým druhem... Nu, ani třetí díl nejslavnější zombie soap opery nepřináší žádné pozitivní postřehy k nalezení vnitřního štěstí. Normalita dostala krumpáčem mezi oči a kdo chce přežít, musí ten krumpáč holt chytit jako první. Tvůrci představují rozhodně jeden z nejsilnějších dílů série - plný nečekaných zvratů, depresivní atmosféry a rozbouřených emocí. Skupina přeživších se dostává do opuštěné věznice, ve které doufají, že naleznou bezpečné útočiště. Ovšem opět se ukazuje, že největším nebezpečím pro ně zdaleka nejsou všudypřítomní nemrtví.
Robert Kirkman tentokrát s postavami hodně zamával a řady solidně prořídly. Sice se objevují noví členové, ale vzhledem k tomu, že jde vesměs o kriminálníky, víte, že z toho nekouká nic moc dobrého. Přesto se hrdinům podaří ve vězeňském komplexu najít domov, který by jim na nějakou dobu mohl zajistit bezpečí, což je tak kurtizánsky paradoxní, až z toho běhá mráz po zádech. Prostě excelentní.

Kopta
24.06.2016 5 z 5

Objevení věznice a počátek osudů v ní. Nemám k tomu co dělat. Držíme si standarty.

Dvoja
22.01.2016 5 z 5

"Drsný". Člověk by snad ani neřekl, že komiksem lze vyjádřit tak depresivní a hustá atmosféra. Děj má rychlý spád a stránky se otáčí samy. Grafika je na to tvořená - podvědomé podkreslení na žádné velké pokoukání. Dokonale vyvolává vlnky emocí, které pravé počtení má přinášet.

martinstefko
22.12.2015 5 z 5

Skupina přeživších vedená Rickem Grimesem ve druhém díle dorazila k věznici, kterou si vybrala jako svůj nový domov. Ploty je mohou ochránit před nemrtvými, a kdyby se jim podařilo zprovoznit elektrický generátor, měli by obranu skutečně těžko překonatelnou. Ale jestli si mysleli, že konečně najdou spásu, potom se samozřejmě zmýlili. Zombie svět jim nenechá vydechnout a dál je žene do záhuby, kterou se – někteří úspěšně, někteří marně – snaží alespoň dočasně oddálit. Ale je to možné? Je možné najít, když už nic jiného, tak dočasné bezpečí ve věznici? Především Rickova žena nesdílí nadšení z toho, že v jídelně velkého komplexu objevili čtyři vězně, kteří už tu měsíc sedí a čekají – na co? Není se čemu divit, že je nebere s láskou, když už je nějakou chvíli těhotná, navíc s dítětem, které nebude Rickovo, ale Shanovo, s nímž se ve třetím díle znovu setkáme. A ano, Shane už není takový krasavec, jakým býval. Pár týdnů pod zemí nikomu neprospěje. Robert Kirkman nenechá minulost za postavami, ale pěkně jim ji předhazuje, aby trpěli o to víc. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/04/15-zivi-mrtvi-bezpeci-za-mrizemi-90.html

Ni.kk.i
20.12.2015 5 z 5

Napětí se stupňuje. Nikdo nemůže nikomu věřit. Stačí aby jednomu z nich ruplo v bedně a v bezpečí není nikdo. Stát se může cokoliv. Nezávidím Rickovi, neboť je vůdcem party.
Nést takovou zodpovědnost....Divím se, že se z toho všeho ještě nezcvoknul. I když k tomu nemá daleko nikdo.

LordSnape
15.02.2015 4 z 5

Zvykám si pomalu na kresbu a začínám se orientovat mezi jednotlivýma postavama. Děj se dobře posouvá a psychologie hlavních hrdinů je místy velmi vyhrocená a krásně nahnutá. Líbilo se mi i čištění věznice a ten pocit, že tam budou v bezpečí. Jak naivní.

jirincz
21.09.2014 5 z 5

Vězení super, opravdu hodně zvratů, psychopat included. Nemůžu se dočkat dalších dílů. Přečetl jsem to v podstatě jedním dechem.

Filatov
29.05.2014 5 z 5

Jak zhodnotit třetí díl?? Jatka, jatka, jatkááá!!! Normálně jsem byl napnutej jak nudle až do konce a čekal, co ještě se stane. Mrtvých je tu jak na běžícím pásu a paradoxně i když je podtitul "Bezpečí za mřížemi", tak zde žádné bezpečí není. Lidé tu začínají jít nejen proti zombíkům, ale posunem je to, že jdou už i sami proti sobě, takže příběh houstne a houstne! Menší poznámka: Tu Lori fakt nesnáším a trojka přinesla zatím asi nejzdařilejší obal komixu celé série. :-)

TessDragon
01.06.2013 5 z 5

Další fantastický díl mého oblíbeného komixu.Zvraty, mrtvoly, smrt, občas i lehké oddechnutí, ale hlavně všudypřítomný strach, co vás pohání dál a na hranice vašich možností. Můžu jen vřele doporučit.

Lestat19
07.04.2013 5 z 5

Skupina přeživších si myslela, že s místem, které našli jsou v bezpečí. Stačí jen postupně provádět očistu od zombie. Celý objekt je navíc za dvojitým plotem. Ale klid rozhodně nenachází. Začátek je pěkně akční a celý tenhle díl je pěkně temný. Nasolují se témata jako co je vlastně správné a Rick se pokouší uplatnit nějaké jednoduché pravidlo jako zákon. Ale lidská povaha je nevyzpytatelná.... Jsem zvědav jak bude příběh pokračovat.

Kapis
05.02.2013 5 z 5

Ano, barometr stoupá, koupil jsem hned po přečtení druhého dílu a odtrhnout jsem se nemohl, dokud jsem nebyl na konci - dokonce, a to se mi strašně dlouho nestalo, jsem si četl za chůze domů a vnímal okolí jen tak, abych nedošel k úhoně. Tento komiks má neskutečně obrovskou dávku napětí a spádu, dlouho jsem nic tak napnutého, plného zvratů, nečetl.

Upozorňuju, že budu taky SPOILERovat! TAK POZOR, kdo to nečetl!! Myslel jsem si, že Kirkman bude šetřit ašpoň děti, ale vyvedl mě fešák z omylu - a ještě takovým brutálním stylem. Na druhou stranu je sympatické, že ty root postavy z kempu od Atlanty, na které jsem si už zvykl a mám už je zařazené v struktuře této zoufalé skupinky, šetří a zabijí ty později příchozí - něco mi ale říká, že to tak nebude furt. Taky se nedívím, že naše přátele už zase vyhazujou, nikdo je nikde nechce chudinky:-D

Super, opravdu povedená série, která jede jak šikanzen s úderností kladiva, škoda, že ten televizní seriál je tak odlišný, já mám prostě rád věrné adaptace a ne když postavy v seriálu se chovají úplně jinak než v předloze. Snad si bude tento naplý komiks držet svou vysoko položenou laťku napětí a spádu i do budoucna.

Gahanka
11.10.2012 5 z 5

Líbí se mi psychologie postav... Komiks mě přímo nutí k seriálu

OldaB
08.10.2012 5 z 5

Přijdete takhle do vězení a sedí tam čtyři chlápci. Který z nich je magor, co dokáže malým holkám uřezat hlavy?

Kituska
01.12.2011 4 z 5

Do třetice všeho dobrého. Kdy budou další díly??

americká literatura komiksy zombie apokalypsa vztahy Image Comics

Robert Kirkman
americká, 1978
2009  90%Staré dobré časy
2012  86%Vzestup Guvernéra
2013  82%Cesta do Woodbury
2010  90%Míle a míle
2011  92%Bezpečí za mřížemi

Kniha Bezpečí za mřížemi je v