Zítra začnu nový život!

Zítra začnu nový život! https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138219/zitra-zacnu-novy-zivot-138219.jpg 4 169 169

Julie Tournellová je téměř třicetiletá Pařížanka, která ještě stále hledá muže svých snů. Práci bankovní úřednice považuje za dočasný omyl a šeď jednotlivých dnů jí zpestřují jen trapasy a maléry, do nichž se s větší či menší měrou vlastního přičinění neustále dostává. Radikální změna v Juliině životě přijde zároveň s novou cedulkou na poštovní schránce v jejím domě. Ricardo Patatras… Sice nového souseda ještě ani neviděla, ale přesto se rozhodne konat. Vždyť co kdyby byl právě on ten pravý? Plna neopodstatněných nadějí udělá Julie celou řadu věcí, od nichž by rozumná žena upustila už ve chvíli, kdy ji napadnou. Záměrně si zničí počítač a pije nenáviděné kafe, jen aby byl v její blízkosti – a také aby zanedlouho zjistila, že Ricardo je muž snad až příliš dokonalý na to, aby vůbec existoval. Je tady ovšem jeden problém: i Ricardo má svá tajemství. A Julie potřebuje vědět o svém vyvoleném vše! Nikoho nepřekvapí (a Julii nejméně), že při odhalování záhad Ricardova života jde z jednoho průšvihu do trapasu a zase zpět, ale informuje nás o nich se statečným nadhledem. Akorát… akorát si po večerech opakuje stále stejnou větu: Zítra začnu nový život!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Domino

DEMAIN, J’ARRÊTE , 2011

bagel
19.02.2016 3 z 5

Nic ohromujícího, mnohem více se mně líbila druhá autorova kniha.

čef
18.01.2016 3 z 5

Knihu si prý zamilovala celá Francie - to je floskule podobná jakože Praha praská ve švech. No já se nezamiloval. Ne, že by kniha nebyla docela vtipná, ale pro mne zde bylo málo napětí. Tím vůbec neříkám, že se snad nemůže líbit, ale celému Česku asi těžko.

Fairiella
06.01.2016 3 z 5

Taková slabší Bridget Jonesová. Některé části napsané hůř, možná za to může překlad, ale jazyk originálu neovládám. Celek vlastně byl i příjemný, ale je jasné, ze brzy vyšumí...

evelýny
28.11.2015 3 z 5

Kniha se docela dobře čte, místy vás i rozesměje, i když některé epizody jsou přitažené za vlasy. Možná je za tím schována snaha pobavit čtenáře za každou cenu. O to překvapivější je rozuzlení příběhu, které mi vyrazilo dech - ovšem v tom špatném slova smylu. Proto dávám tři hvězdičky za vtipnost.

marte_dvur
26.06.2015 5 z 5

O sobě jsem si myslela, že jsem bláznivá, ovšem na hlavní hrdinku nemám. :)
Je úžasně ulítlá a občas se ve věcech hezky zamotá. Pro mě nad očekávání.
Vtipné, hravé, přitom řeší věci všední. Perfektní relax.

greetchen
11.03.2015 3 z 5

Nijak převratná kniha, s vcelku milou, ale neuvěřitelně ztřeštěnou a věčně nemyslící hlavní hrdinkou. Jako oddechovka poslouží, ale za pár týdnů už si ani nevzpomenete, o čem to bylo. Takže se vlastně nic nestane, pokud vás tato kniha mine.

Ajrad1981
02.03.2015 3 z 5

Pokud mám zhodnotit děj jako takový, je to blbost. Když se bankovní úřednice rozhodne změnit život a začne se živit jako prodavačka, proč ne, ale to, jakým způsobem se snaží zaujmout a získat souseda, tak to vedle reality ani neprošlo. A hlavně je neuvěřitelné, že se jí to nakonec povedlo!
Ale kniha se čte celkem dobře, je tam několik úsměvných momentů, párkrát jsem se i pořádně zasmála a smích je zdravý, takže dávám tři hvězdičky.

Spark
26.11.2014 4 z 5

Kniha, která pobaví, hrdinka je trochu bláznivá, ale proč ne. Rozhodně dobrá volba pro odpočinkovou nenáročnou četbu.

ivousekk
07.11.2014 2 z 5

Nenadchne, neurazí. Hlavní hrdinka je šíleně "prdlá". Jeji myšlenkové pochody a neuvěřitelná posedlost sousedem je neskutečná. Nedovedu si představit, že to tak může být i v reálu. Já jako ženská před někým takovým vzala nohy na ramena, co pak chlap? Rozhodně mi to nepřišlo normální. Jedině to, že jsem pořád doufala, že se to konečně nějak rozjede, bude pořádná akce, tak jsem četla dál. Ale ztráta času. Proto jsem se knihou prokousávala 2 týdny. U knížky, která by mě bavila by to bylo na pár dní.

Peti
12.10.2014

Od knihy jsem díky zajímavému začátku čekala mnohem víc, než z toho nakonec bylo, příběh a jeho konec mě zklamal. Hrdinka objeví jméno na poštovní schránce a musí za každou cenu vědět, kdo se za ním ukrývá. Když konečně zjistí, že to je muž - a jaký dokonalý - jejím jediným smyslem života se stane on a s ním spjatý úkol - získat ho. Neváhá tvářit se, že umí běhat, poškodit počítač, sledovat ho atd...

anetaV
29.09.2014 3 z 5

dočetla jsem do půlky a pak jsem to vzdala

jane1234
13.09.2014 3 z 5

Pri čítaní som sa dobre pobavila, hlavná hrdinka je trochu bláznivá, ale dôvod prečo vykradnúť múzeum sa mi zdá strelený. Ešte, že to dobre dopadlo :-)

luciefeix
09.09.2014 2 z 5

cekala jsem vice , zacatek byl svizny ale pote mi hrdinka prisla krapet na hlavu

Miihalkaa
17.02.2014 3 z 5

Musím hodnotit třemi hvězdičkami a to z jednoho důvodu-ze začátku nic extra, prostředek dejme tomu a konec? No opět žádná sláva :-/

Alzbetta
29.01.2014 3 z 5

Nebyla špatná, ale čekala jsem víc. Občas jsem se nudila.

IFu
28.01.2014 5 z 5

Zpočátku čtení jsem nebyla moc nadšená. Ale po několika stránkách jsem se nemohla od knihy odtrhnut. Hlavní hrdinka provádí vážně psí kusy, aby nejdříve zahléhla, následně zaujala svého nového souseda. Příběh vypracován do detailů. Je tam hodně chvilek, které jsou opravdu ze života. Knížku jsem četla na dovolené s kamarádkou, chudák, musela snášet mé záchvaty smíchu, při kterých mi tekly slzy. Jo, kniha ze života. Co jsme pro získání či zaujmutí muže ochotny udělat?Jen si to mnohdy přiznat. O zvědavosti, nástrahách na muže, přátelství. Knihu doporučuji. :-)

P.ary
20.11.2013 4 z 5

Knížka je zajímavá, hlavní hrdinka je tak trochu víc praštěná, ale proč ne? Mně se to líbilo :-)

liletka_a
21.09.2013 4 z 5

Tato kniha rozhodně není žádná romantika, ale jedním slovem zábava! Je to o bláznivé slečně, která je od začátku posedlá jedním mužem a myslím tím doslova posedlá. :D Vlastně od té doby co se s ním seznámí se jí život obrátí vzhůru nohama. A já musím uznat, že jsem párkrát až vyprskla smíchy, protože ten pán co to napsal měl v knize opravdu kouzelné pasáže, které mě dostaly. :)) Vše bylo zasazené do bezkonkurenční Paříže, kde je snem bydlet! :)

Milla
18.09.2013 4 z 5

Knížku jsem si přála mít, protože mě zaujala její anotace. Vůbec mě nezklamala. Pěkně se mi četla a byla zábavná. Škoda, že od autora není do češtiny přeložena i nějaká další.

bookcase
30.07.2013 4 z 5

humorné, romantické čtení, ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak už to šlo jako po másle. Nevěřím, že to psal chlap :)

Gilles Legardinier
francouzská, 1965
2012  71%Zítra začnu nový život!
2014  83%Všechno je jinak!
2015  71%Tentokrát to vyjde!
2016  76%Srdeční záležitost