Žít s lehkostí v nejistotě a změně

Pema Chödrön vám ve své knize nabízí prakticky´ a srozumitelný návod k osobnímu růstu. Ukazuje, jak se můžete spřátelit s nevypočitatelností a nejistotou a přijmout je jako nástroje proměny svého života. Seznámí vás se třemi závazky – neškodit, prospívat druhým a přijímat svět takový, jaký je –, které vycházejí z tradičních buddhistických slibů, jež žák skládá pod dohledem učitele. Jde vlastně o tři způsoby, jak i sebeobtížnější situaci se vší její nestálostí, dynamičností a náročností přijmout jako cestu k probuzení. „Žít s lehkostí můžete tehdy, když se uvolníte ze svých životních traumat a pocítíte více lásky k sobě i druhým. Když si uvědomíte, že lidé jsou ve své podstatě dobří, že je možné zbavit se strachu a po každém pádu vždy vstát a pokračovat dál o něco silnější a moudřejší.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/300959/zit-s-lehkosti-v-nejistote-a-zmene-2in-300959.jpg 3.84

Living Beautifully (2012)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Synergie

RenataP
28.08.2016

Nesouhlasím s autorkou snad úplně se vším, ale drtivá většina textu je opravdu vhodná k hlubokému zamyšlení a dokáže vám změnit názory či alespoň o nich přemýšlet jinak. Navíc nevykresluje svět nějak zvlášť krásně a sluníčkově a hodně práce dává na bedra člověku samotnému. Ono to ani jinak nejde. Ale přesto jsem velmi ráda, že se o své učení, které jinak praktikuje ve svém klášteře, podělila knižní formou. I nezasvěcený čtenář odejde s pocitem, že právě dostal pohlazení po duši a lehké jemné pobídnutí k tomu, aby svůj život prožil naplno.

Pema Čhödrön

Pema Čhödrön