Zima bez tebe

Zima bez tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425106/bmid_zima-bez-tebe-L04-425106.jpg 4 175 175

Zimní romance, která vás zahřeje u srdce Po smrti milovaného přítele se Hannah Clitheroeová ukrývá se svým smutkem před celým světem. Její nový domov – Kernowská usedlost v Cornwallu, který zdědila po babičce – je k tomu jako stvořený. Hluboký zármutek ji brzy naruší někdo, kdo má pocit, že Kernowská usedlost, ležící jen kousek od městečka Pethporro, by měla patřit jemu. Raphael Tregar, nepředvídatelný muž se špatnou pověstí, se Hanně rychle dostane pod kůži. Nejvíc Hannu dostihnou babiččina tajemství z dávné minulosti a cítí se ztracenější a opuštěnější než kdykoliv předtím. Blíží se zima a začíná být víc než jasné, že Vánoce už sama trávit nebude…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Winter Without You , 2018

Tebby
21.02.2021 4 z 5

Lehké nenáročné čtení na jedno až dvě ponuré odpoledne, často doporučované v knižních závislácích, proto jsem se pro příběh také rozhodla. Některé věci tam jsou dost přitažené za vlasy. Ale jak to u správné romanťárny bývá, tak už od začátku víte, jak to dopadne.
Co mě tam ale opravdu vytáčelo bylo, že autorka stále zmiňovala Raphaela včetně příjmení. A pak také neskutečné množství chyb. 3,5*

Jaruš71
27.01.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha i po Vánocích, lehce se četla. Doporučuji k dobrýmu čaji.

martina1797
21.01.2021 3 z 5

No, nečetla se špatně, stránky ubíhají poměrně rychle... Pro mě je to jen celé takové těžko uvěřitelné. Ale jako oddechová knížka asi ano.

musivila
11.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Další romantická pohádka odehrávající se v zimním období s vánoční atmosférou, opředena tajemstvím z minulosti.
Hanna se po smrti přítele odstěhuje na Kernowskou usedlost, kterou zdědila po své babičce. Postupně se zde zabydluje, seznamuje se s místními usedlíky, poznává okolní kraj a rozmary počasí. Na truchlení a osamění ji nezbývá čas … nachází zde přítelkyně v podobě Bailey a Penny. Ale také Lizzie. Jediný, kdo ji nedá spát, je její pohledný a nesnesitelný soused Raphael. Zdá se, že má zájem o Kernowskou usedlost nebo to aspoň všichni o něm tvrdí. Komu a čemu věřit?

POZOR SPOILER:
trochu mi nesedl samotný závěr … žádost o ruku, když spolu ani nezačali chodit :) Chápu autorky záměr … že svatbou mu připadne i Kernowská usedlost :)

georginaa
01.01.2021 4 z 5

Poklidný pohodový románek, který se hodí k vánoční době. Žádnou velkou akčnost neočekávejte, jen pomalu ubíhající stránky v poklidném duchu. Lásku jenž přináší osud, pocity štěstí a přátelství a tajemství, která jsou opředena minulostí. Nic nebrání tomu, začít nový život na malém městečku, kde lidé si jsou k sobě blízko.

Dellphi
26.12.2020 4 z 5

Moc pěkné čtení, navíc jsem se trefila a četla to o vánocích, což bylo ještě lepší :-) Rozhodně doporučuji.

ZetHolda
21.12.2020 5 z 5

Knížka příjemně překvapila (tenhle druh literatury obvykle nevyhledávám), i když od prvních stránek je děj daný. :) Děj se rozvíjí pozvolna, nikam nespěchá, je svým způsobem originální. Knížka je naplněná přátelstvím, pohodou a trochou tajemství. Stojí za přečtení.

happy19
17.12.2020 5 z 5

Příjemné počtení s pěknou sváteční atmosférou☆
„Žijte pro sebe a budete žít v marnosti...
Žijte pro ostatní a budete opět žít.“

sabca
10.12.2020 4 z 5

Pěkná kniha právě pro předvánoční období. Hannah, která po ztrátě svého přítele přesídlí z Řecka do Cornwallu, kde zdědila po babičce usedlost začíná od začátku. Nachází si přátelé a zabydluje se v drsné přírodě. Kdo se chcete dozvědět více, knihu si přečtěte. Myslím, že stojí za to.

marie0145
08.12.2020 4 z 5

Ideální předvánoční oddychovka :)

zdehan
25.11.2020 5 z 5

Krásná romanová kniha taková zimní oddechovka která se čte sama.

bafuskyBaf
12.10.2020 5 z 5

Jeeee, to byla tak hezky napsaná knížka. Moc se mi líbila. Snad si někdy zase přečtu další knížku od této autorky.

pronikita
24.08.2020 5 z 5

Knihu jsem náhodou zahlédla v knihovně a jelikož jsem člověk co má rád zimu a vánoce, už jsem ji z ruky nepustila. Pro mě je to krásný příběh, který všem doporučuji číst v období adventu a vánoc. Je to prostě příjemná, milá, vánoční pohádka pro dospělé s dobrým koncem.
Má krásný přebal a čte se sama. Jenom mě mrzí, že jsem ji našla už v létě.

Evi4
29.06.2020 4 z 5

Hezka knizka ktera se velmi prijemne cte, az na ty preklepy kterych bylo celkem dost a vadi mi. Pribeh mily, takova necekana romance v mrazive Anglii. Moc fajn ;)

Zomy
29.05.2020 3 z 5

Anotace knihy působí velmi ponuře, ale ve skutečnosti jde o milý, odlehčený příběh o novém začátku. Objevuje se zde plno romantických klišé, ale nepůsobí to příliš křečovitě a pro příjemný večer s knížkou ideální.

Marta1996
25.05.2020 4 z 5

Krásný obal, hlavně proto jsem knihu kupovala. Romantický příběh, spíš pohádkový se šťastným koncem. Knihu doporučuji příjemná, klidná oddechová pro nenáročné čtenáře a nebo pro čtenáře kteří si chtějí po nějaké době u knihy odpočinout.

mysterygirl
13.05.2020 4 z 5

Myslela jsem si, že to bude kycovitej sladkej románek a on se z toho vyklubal milý a fajn příběh

clarissa32
29.04.2020 4 z 5

Veľmi príjemná knižka.. Miestami trochu tajomná, romantická... A s koncom aké mám rada... Takže super :)

wotana
26.04.2020 4 z 5

Krásný romantický příběh na dva večery. Strhávám ale jednu * za spoustu překlepů, které mi dost vadily.

alnahu
17.04.2020 4 z 5

Příběh Hannah ,která se musí vyrovnat se zármutkem a tak se rozhodne vydat se do domu ,který zdědila po babičce,aby zde začala nový život.Romantický příběh z Cornwallu,který vás zahřeje u srdce.

pro ženy romantika romance

Autorovy knížky