Ženy s korunou

Ženy s korunou https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316950/mid_zeny-s-korunou-DMY-316950.jpg 5 72 47

Ženy s korunou série

Kniha je výsledkem autorova dlouholetého zájmu o problematiku evropských panovnických rodů 19. a 20. století. Na více než 240 stranách populárně-vědeckého textu se čtenář formou životopisných medailonů seznámí s nevšedními příběhy předních evropských aristokratek, které se během svého života přiblížily nebo dosedly na knížecí a královské trůny starého kontinentu. Zákulisí evropské politiky a životní peripetie života mocných představuje autor na příkladu belgické královny Astrid, nizozemské královny Juliány, monacké kněžny Grace, řecké princezny Alice a mnoha dalších veřejně činných a slavných žen.... celý text

U3VLF
24.02.2017 5 z 5

Kniha K. Rodana Ženy s korunou je velice čtivá, poutavá a zajímavá, stejně jako jeho přednášky. Přečetla jsem ji jedním dechem. Velké díky autorovi, už teď se těším na další...

jij
24.02.2017 5 z 5

Knihu dr.Rodana Ženy s korunou jsem přečetla jedním dechem .Stejně tak poslouchám jeho zajímavé přednášky z historie evropských královských rodů.Těším se na další knihy tohoto autora.

tana2411
23.02.2017

Kniha Ženy s korunou je velmi čtivá, poučná a zajímavá. Přečetla jsem ji jedním dechem. Díky autorovi.

Inka2
23.02.2017 5 z 5

Ženy s korunou je skvělá kniha, četla jsem ji s velkým zájmem a ráda se k ní vracím. Autor je erudovaný. Poutavě čtenářům a čtenářkám přiblížil osudy a životní příběhy žen z evropských aristokratických rodin.

lidujan
22.02.2017 5 z 5

Stejně tak, jak jsou poutavé přednášky Ph.D. Kamila Rodana na U3V, stejně tak upoutá čtenáře i jeho skvělá kniha Ženy s korunou. V jednotlivých medailonech v ní defilují před naším vnitřním zrakem osudy dvaceti evropských aristokratek 19. a 20. století, např. namátkou německé císařovny Viktorie, norské královny Maud, švédské korunní princezny Margarety, lucemburské velkovévodkyně Charlotty, saské korunní princezny Luisy, monacké kněžna Grace, tedy žen s krví "modrou", ale i nešlechtickou. Doktor Rodan má tuto problematiku zvládnutou nejenom do hloubky, ale i v širokých souvislostech nastiňuje s kultivovanou lehkostí příběhy, mnohdy tragické, jindy zase podobné osudům dnešních lidí.
Ženy s korunou nejsou knihou, kterou člověk přečte jednou a odloží ji. Je to kniha, ke které se bude vracet. Jen škoda, že v otázce obalu knihy nebylo přihlédnuto více k názoru autora a byl vybrán obal zavádějící jako by šlo o červenou knihovnu. Ludmila Janoušková

Belatris
03.02.2017 4 z 5

Životní příběhy dvaceti zajímavých dam z nejvyšší evropské společnosti (19. a 20. století). Příběhová forma je přístupná všem čtenářům a výborně poslouží jako lákadlo k hlubšímu poznávání daných osobností. Zvláště jsem ocenila zařazení méně známých šlechtičen, jejichž osudy jsou fascinující. Nejlepší ale je, že přes všechny povinnosti a pozlátko luxusu byly ty ženy lidmi, kteří řeší stejné věci, jako všichni ostatní.
Jen ta obálka je dost matoucí - na první pohled bych ji minula s tím, že jde o nějaký románek pro naivní mládež. Nechápu, o co se v nakladatelství snažili, ale působí lacině a jsem si jistá, že řadu čtenářů zmate, pokud bude vystavena v sekci historie, kam právem patří svým obsahem.

JanaA.
22.12.2016

Příjemným překvapením byla pro mne kniha o osudech několika žen z evropských královských dynastií. Kdo by očekával suchou biografii s mnoha letopočty bude velmi překvapen. Autor s obrovskou invencí, která prozrazuje hluboké znalosti daného tématu a spletitých příbuzenských vztahů evropských královských rodů posledních dvou století, píše o osobních, někdy i tragických osudech těchto žen, mnohdy závislých na politickém spektru doby nebo určité země. Moderním jazykem nás seznamuje s některými zvyky i tradicemi evropských dynastií, nechybí jemný vtip a zábavné historky, takže máte občas pocit ztotožnění se s některou hrdinkou. Kniha se čte doslova jedním dechem a je doplněna o soubor dobových fotografií, takže je zábavné hledat určité příbuzenské podoby. Doufám, že autor napíše ještě pokračování. Doporučuji jako vkusný a hodnotný vánoční dárek i z důvodu příznivé ceny.