Ženy, které běhaly s vlky

Ženy, které běhaly s vlky https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13315/bmid_zeny-ktere-behaly-s-vlky-Gl0-13315.jpg 4 370 95

Mýty a příběhy archetypů divokých žen V každé ženě žije mocná síla, naplněná zdravými instinkty, vášnivou tvořivostí a nesmrtelným poznáním. Je to archetyp Divošky, který představuje instinktivní povahu žen. Divoška je ale ohroženým druhem, neboť i když dary nespoutané přírody nám od narození patří, snaha společnosti zcivilizovat nás do strnulých rolí utlumila to hluboké a životodárné poselství našich vlastních duší. V knize Ženy, které běhaly s vlky se zabývá dr. Estés mýty, pohádkami a příběhy, z nichž mnohé pocházejí z její vlastní rodiny, s cílem pomoci ženám spojit se znovu s těmito divokými, zdravými a vizionářskými vlastnostmi této instinktivní povahy. V příbězích a komentářích v této pozoruhodné knize nalézáme, zkoumáme, milujeme a pochopíme Divošku a pojmeme ji do své hluboké duše jako něco kouzelného a léčivého. Je to obohacující a životodárná psychologie žen v tom nejopravdovějším smyslu, je to poznání duše. Tato kniha nám připomíná, že jsme stále nespoutanými a že obnovení této vitality nás samo o sobě postaví přímo do světa. Práce ukazuje čtenáři, jak úžasné je být odvážnou, starostlivou a jak je úžasné být ženou. Ten, kdo umí číst, by si měl tuto knihu přečíst.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus Mytologie
Vydáno: , Pragma , Knižní klub

Women Who Run With the Wolves , 1992

olliea
24.05.2018 3 z 5

Kniha je skvělá. Ovšem český překlad se vůbec nepovedl, obsah je místy naprosto nesrozumitelný. Doufám, že se připravuje druhé vydání s novým překladem i novou obálkou...
EDIT: Druhé vydání se opravdu připravuje, vyjít by mělo v říjnu 2018!

martunka
12.04.2018 5 z 5

Když jsem četla tuhle knihu poprvé přiznám se, že jsem to po pár stranách vzdala. Myslela jsem si, že je to kniha o ničem. Teď, když jsem jí četla podruhé, uvědomila jsem si, že předtím nebyl pro tuhle knihu ten správný čas. Tentokrát jsem ji dočetla a uvědomila jsem si plno věcí. Od teď budu výt častěji.

Lucie89
07.04.2018 1 z 5

Kniha mě nebavila. Vždy se snažím knížky přečíst i když mě moc nezaujmou, nicméně zde to nešlo. Přišlo mi, že autorka stále plácala o všem a přitom o ničem.

AliceNatura
13.03.2018 4 z 5

Je to knížka, kterou jsem zrovna potřebovala přečíst. Moc mi pomohla.

Cathead
03.03.2018 5 z 5

Bible.

janulka1310
06.09.2017

Bohužel jsem knihu nedočetla, protože jsem jí prostě příliš nerozuměla...Překlad byl místy velmi nesrozumitelný a i když jsem se snažila porozumět, minulo se to účinkem..takže odkládám na dobu, až budu vyzrálější :)

Beebee
15.05.2017 5 z 5

Doporučuji všem, kteří jsou zvyklí pátrat ve vlastní duši a dokážou propojovat legendy a mýty s životem, také všem vnímavým psychoterapeutům pro práci s ženskou klientelou...

Violeta
05.05.2017 5 z 5

Kniha si našla mě, ne já ji. Nebýt na tuto knihu připravena několika lety osobního rozvoje a sebezpytu, nejspíš po přečtení visím na nějaké rozkvetlé třešni :) Tato kniha dokáže obelstít vaše ego, ukolébá ho k spánku vyprávěním příběhů a vy se ocitnete - zcela nechráněni - tváří tvář pravdě. Tušíte-li, že je ve vás něco, na co ještě nechcete přijít, nečtěte ji.

evanorka
29.04.2017 5 z 5

Je to plutí mezi obrazy a realitou, slívá se to, vše je tak, jak je a vy jste snem. Je to magická kniha plná užitečných rad popsaných na tak mystických příkladech až z toho kolikrát mrazí.

vlkcz
07.04.2017 5 z 5

Kniha, kterou člověk čte dlouho. A když skončí, tak se k ní určitě bude vracet. Možná ne už lineárně, bude si vybírat části, které se budou hodit k jeho aktuální životní situaci, ale vždycky v ní najde útěchu a posilu.
Já ji četl čtvrt roku. Ne že by byla tak náročná, i když základy jungiánské psychologie můžou přijít vhod, tak nejsou nutné. Ale dr. Estés vypráví tak poeticky (a to překlad ani jeho korektury určitě na jedničku nejsou), že po několika přečtených stranách zjistíte, že ji následujete jako omámení a váš stav začíná připomínat intoxikovaného nějakou lehkou drogou.
I když se ženy v titulu objevují a zřetelně i autorka na ně cílila, mám pocit (nevím, jestli se za těch 25 let tolik změnila společnost), že pro muže je ta kniha stejně přínosná. I když možná ženy mají pocit, že muži mají život jednodušší (a třeba při prvním pohledu mají pravdu), myslím, že jejich "domestikace" pokročila ještě mnohem dál než u žen. Jen už mají svou duši tak umlčenou, že si to ani neuvědomují a "probuzení", které podobná kniha může spustit, je víc podobné zemětřesení. Samozřejmě, že to neplatí pro všechny muže, stejně jako pro všechny ženy.

ksuia
27.03.2017 5 z 5

Ženám i mužům.

sona6438
05.03.2017 4 z 5

Kniha se mi moc libila, ale nedocetla jsem ji. Byla na me moc narocna. Treba se k ni casem vratim. :)

Lischka
19.02.2017 5 z 5

Znovu jsem se začetla. Používám knihu jako malé pohlazení vždy, když si nevím s něčím rady. Prostě náhodně otevřu a čtu. Často mi naprosto přesně a aktuálně odpoví na moje strasti. Škoda, že mojí mamince se moc nelíbila, ani ji celou nepřečetla. Zřejmě nenazrál čas...

kdyby_ne
06.12.2016

Za ten "český" překlad by měli nakladatele zavřít. Absolutně se to nedá číst, i google by to přeložil lépe. Ten překlad zjevně nikdo nekontroloval, natož nějaký korektor. Totální balast. Znehodnotilo to všechnu snahu, co do toho autorka asi dala.

Moška
12.10.2016 5 z 5

Toto není pro každého, respektive pro každou. Opravdu jsem to četla veeeeelmi dlouho. Na konci se mi začaly zdát sny, které mají kořeny evidentně v této knize a já se po probuzení cítím zvláštně milovaná, obdařená. Doporučuji, pokud se chcete dozvědět něco o sobě, jste ochotné o tom hluboce přemýšlet a přiznat si, že špatná rozhodnutí děláte i Vy.

Aroucaria
31.08.2016 2 z 5

Archetypy v pohádkách, jak úžasné se dozvědět holé myšlenky ... Škoda, že to bylo tak nepovedeně (hezky řečeno) přeloženo. Tím překladem byla kniha zabita! Škoda. Autorka napsala další a snad někdo jiný přeložil ..

Kee
19.08.2016 5 z 5

Ne každému styl autorky sedne, píše hodně květnatě a v metaforách (přece jen jde o knížku o ženské duši, a duši konkrétněji popisovat nelze), což je poněkud náročnější na čtení i pochopení. Ale mně, jakožto milovnici starých příběhů a mytologií celého světa, tato knížka opravdu pomohla.
Každá kapitola jako by popisovala určitou etapu duševního života ženy, jíž si musí projít. Několikrát jsem knížku odložila, vrátila se k ní po delším či kratším čase.
Není jednoduchá, ale pro ty, kteří jsou ochotní přemýšlet a především naslouchat, užitečná až oči-otevírající.

Gwendelína
17.08.2016

Možná někoho překvapí, ale v některých ohledech kniha nahání hrůzu. Hrůzu před tím, že všechny příběhy, o kterých pojednává, vyprávějí o určitém období ženy, které jsme si buď prožily, nebo na ně teprve čekáme a od některých očekáváme, že bychom byly raději, kdyby nás vůbec nepotkaly. Kniha, ač je plná příběhů a bájí, obsahuje také vysvětlení a výklad . Vřele doporučuji, ale chce to trochu odvahy. Je to neuvěřitelná sonda do ženské duše. Pokud Vás pohltí, nebudete ji chtít odložit. A v některých případech ji zřejmě budete chtít odložit napořád, ale zvědavost Vám to nedovolí. Zároveň je velmi zajímavé, jak se věnuje původnímu postavení ženy v přírodních a životních cyklech. Kniha vhodná buď jako studium nebo jen jako poznání příběhů a bájí posbíraných z různých zemí, kde je hlavní hrdinkou žena nebo dívka.

sweettest
27.06.2016 2 z 5

Mě kniha nesedla. Rozumím kladným ohlasům na ni, ale já se dostala lehce za půlku a skončila jsem. Přišlo mi to hodně náročné na pochopení, na "začtení se" .

Tatsume
27.05.2016 5 z 5

Od knížky jsem čekala něco trochu jiného. Očekávala jsem, že to bude spíše kompilace příběhů o "rebelkách" typu Johanka z Arku, Mulan, a pod., a že to bude hodně feministické dílo (ač žena, o feminismu - zvláště v jeho extrémní podobě - si myslím svoje). Dlouho jsem se knize vyhýbala a číst ji nechtěla. Nakonec ale zvítězila zvědavost a kniha mne velmi nadchla, je to jednoznačně kniha pro ženy, ale ne feministická. Doporučuji k přečtení všem ženám, které si myslí, že když mají nesnadný život, je chyba v nich. Tato kniha dokáže, že není.

Jediné, co mi na knize vadí, jsou odfláknuté korekce - občas chybí interpunkce, slova jsou občas ve špatném pádu, narazila jsem i na vchybu ve shodě podmětu s přísudkem. Je to škoda, knize to hodně škodí, zvláště, když se taková hrubice objeví v místě, kde je text náročnější na porozumění.