Žena v bílém

Koupit

Detektivní příběh mladého učitele kreslení, který odhalí rafinované zločince usilující o velký majetek. Autor, klasik anglického detektivního románu napínavou formou kritizuje kořistnickou morálku, právě tak jako jeho vrstevník Charles Dickens.

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60856/big_zena-v-bilem-b9I-60856.jpg 4.1224

Vydáno: , Lidové nakladatelství

The Woman in White, 1860

Kniha Žena v bílém

MíšaS.
27.11.2021

Nebylo to špatné, ale nijak zvlášť mě příběh neoslovil.

ArwenAragorn
17.11.2021

Moc ráda jsem si přečetla knížku z doby viktoriánské Anglie, kde byla romantika i dobrodružství. Začátek mě bavil opravdu hodně, později se začaly střídat pasáže méně záživné s těmi hodně čtivými. Vysvětleno bylo všechno a dobro zvítězilo. Atmosféra byla příjemně ponurá. Takže doporučím.

mataj
24.10.2021

Romanticky laděný detektivní román ze staré Anglie se zvláštní ponurou atmosférou. Příběh je podaný z pohledu několika postav, přičemž se postupně vyvíjí spletitá a zajímavá zápletka, které nechybí překvapení a napětí. Styl psaní odpovídá období, kdy byl napsán (r.1860), takže to byla celkem příjemná změna oproti většině knih, které jsem v poslední době četla.

Zuzvil
07.10.2021

3,5* S radostí jsem si přečetla další knihu, která by se mi do rukou normálně nedostala - typickou detektivku z anglického prostředí. Četla jsem tedy zkrácenou, volně přístupnou, verzi. Za mě zcela dostačující a v tomto případě mi tam nic nechybělo a tak po plné verzi "netruchlím". Moc se mi líbilo, že příběh je vyprávěn všemi zainteresovanými lidmi v příběhu samotném. Postupně se nám tedy poodhaluje pointa i námět knihy. Knížka se četla velmi dobře, občas bych děj klidně ještě více zrychlila, ale respektuji, že to není novodobá kniha a není třeba spěchat. Velmi mi vyhovovalo vyprávění jednotlivých postav, celkově mě ale kniha ničím neupoutala natolik, abych si ji někdy chtěla přečíst znovu.

Eva2424
14.08.2021

Zpočátku tajemné a napínavé, postupně trochu překombinované až legrační. Při náročném týdnu v práci to byla ideální neškodná a lehoučká četba. Motivy postav byly pro mě nečekané, stejně tak rozuzlení. Kdyby si spisovatel odpustil pár absurdních pasáží a na hlavu postavených situací, dala bych pět hvězdiček.

IreneP
13.08.2021

Knížka je výborná, jen mám pokaždé problém si zapamatovat, jak to všechno bylo spletité. Ale zase je to důvod přečíst si i znovu. :-)

nada3314
31.07.2021

Skvělé to bylo! Psaní formou deníků mě moc bavilo.

klarenzi
22.07.2021

První kniha z aktuálního kola #klasikomilove dočtena. A bylo to super! Na pláži se to četlo jedna radost. Moc mě bavilo prostředí staré Anglie. Moc chválím překlad, ta kniha se četla sama. Občas jsem tedy trochu tápala v postavách, to je jedno malé mínus. Protože se mi pletli všichni hrabátka, jeden byl Pesko, druhý pak Fosco, a tak @knihodura