Žena na hrane

Žena na hrane
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466489/bmid_zena-na-hrane-TXb-466489.jpg 4 503 503

Morgan Kincaidová je na ceste domov z práce, keď jej cudzia žena na nástupišti vloží do náručia dieťa a bez varovania skočí pod vlak. Morgan nikdy predtým tú ženu nevidela a nechápe, prečo by sa matka vzdala svojho dieťaťa a zabila sa. Mätie ju aj čosi iné – odkiaľ tá žena poznala jej meno. Na výsluchu sa Morgan dozvie, že šlo o Nicole Markhamovú a že žiadny svedok nie je ochotný potvrdiť jej verziu udalosti, čo z nej robí hlavnú podozrivú. Morgan v snahe dosvedčiť svoju nevinu rýchlo pátra po informáciách o posledných dňoch Nicolinho života. Trpela depresiou, alebo jej niečo hrozilo? Zrazu si uvedomí, že v nebezpečenstve môže byť aj ona. Žena na hrane je výnimočný a napínavý triler o tom, čoho je schopná žena, ak chráni svoje dieťa – hoci by to znamenalo obetovať vlastný život.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Woman on the Edge , 2019

MMacicekk
03.01.2021 3 z 5

Děj je vyprávěn z pohledu dvou žen – Morgan, která se ocitá v nové životní situaci s dítětem, po kterém sice dlouho toužila, ale rozhodně ne způsobem, jakým k němu přišla, a Nicole – matky onoho dítěte, která je na konci svých sil a její život se krátí. Ke způsobu vyprávění nemám žádnou výtku – autorka vše podala ve velmi čtivé formě bez zbytečné omáčky. Na druhou stranu byl děj bohužel velmi průhledný už od začátku. Ostříleného čtenáře tohoto žánru velmi brzy trkne, kdo za tím vším má prsty, ale zaslepený hrdina neodhalí až do závěru nic. Zápletka byla velmi povrchní, stejně tak snaha o vykreslení postav. V průběhu čtení vás žádná situace nepřekvapí, vše spěje k očekávanému konci. Závěr byl pro mě velkým zklamáním, záporná postava jednala bez jakéhokoliv uvěřitelného motivu a tím se celý příběh stal dle mého zbytečným. Knihu tedy hodnotím průměrně s oběma očima přivřenýma. Na konci mě autorka svým přiznáním šokovala – tuto knihu prý psala dlouhých 6 let. V tom případě ji lituji, protože se jedná o velmi slabý thriller, který nadchne snad jen čtenáře zaměřené na jiné žánry.

KatyM.
01.01.2021 4 z 5

Čtivé, děj rychle utíkal. Mě se celkem kniha líbila.

NikolaVyb
30.12.2020 2 z 5

Na pokraji sil je vcelku průměrný psychothriller pro ženy. Anotace je velmi zajímavá, ale samotný obsah už tolik ne. Pro někoho, kdo má tento žánr v oblibě, už není v knize nic překvapivého. Pachatele jsem odhalila poměrně brzy, napětí jsem nepociťovala a ke konci jsem byla otrávená z chování postav, kdy každý byl neskutečný hrdina. Myšlenku to má, celkem to do sebe i zapadá, ale v tomto žánru je to zkrátka průměr. Co se týče motivu pachatele, ten mi v této knize nepřišel úplně věrohodný (a přitom by stačilo jen trochu rozvést pohnutky pachatele, přidat pár detailů z předchozího života, vážně by stačilo jen málo) a stejně tak motiv samotné matky (dobře, byla ovlivněná silnými léky a traumatem z minulosti, ale takto snadno se vzdát dítěte?). Zároveň je to celé bohužel thrillerové klišé. Jelikož se jedná o autorčinu prvotinu, dá se jí pár nedostatků odpustit. Co ovšem nechápu, je fakt, že tuto knihu dávala dohromady 6 let.

Knižní střípky
25.12.2020 3 z 5

Asi takto – bylo to velice čtivé, ale pokud jsou thrillery či psychothrillery Vaším oblíbeným žánrem a máte je už opravdu hodně načtené, tak Vám tato kniha nic nového nepřinese. Pozorný čtenář, v podstatě si myslím, že i velice nepozorný čtenář, celkem brzo odhalí, o co v knize půjde a kdo za vším stojí. Střídají se kapitoly ze současnosti, které vypráví Morgan a kapitoly z doby před oním incidentem, které jsou z pohledu Nicole. Nicméně nebudu tvrdit, že by mě kniha nebavila, jen jsem prostě četla už lepší knihy z tohoto žánru, takže za mě je to takový slušný průměr.

micha-ella
22.12.2020 2 z 5

Omlouvám se autorce, ale tahle knížka mě nebavila a nakonec jsem jí odložila nedočtenou. Řekla bych, že je psaná hodně amatérsky, spíš jako napodobování jiných trillerů, takový skoro brak. Možná mě ovlivnila moje předchozí četba - bezprostřední srovnání s kvalitním románem. Tohle je od samého začátku průhledné a naivní, škoda času.

zuzana2599
18.12.2020 4 z 5

Na pokraji sil je vydařený debut, určitě si v té záplavě thrillerů pro ženy najde své nadšené čtenáře. Je to debut, který se povedl - čtivý, svižný a děj je plný napětí a otázek. Líbí se mi střídající se vypravěči příběhu, tentokrát je to Nicole a Morgan, každá z nich vypráví děj ze svého pohledu. Podařil se mi i tip na pachatele, takže jsem se čtením velmi spokojená !

perpe2a
16.12.2020 4 z 5

Výborné psychodrama, děj ubíhá rychle, dobře se to čte, nemůžeš knihu odložit, protože prostě potřebuješ nutně znát pravdu. Moc doporučuji.

ArwenAragorn
12.12.2020 4 z 5

70%
"Miluju tě Quinn. Nejvíc na světě. Víc než sebe," zašeptala. "Miluju tě tak moc, že tě musím nechat jít."

Knížka se mi moc dobře četla. Bylo tam dost napětí a zvratů. Střídavě je vyprávěná Nicole předtím, než skončí pod koly vlaku a Morgan poté. Krátké kapitoly vždycky skončí zrovna tam, kde nutně potřebujete vědět, co bude dál. Ani mi nijak nevadilo, že jsem tušila, kdo za tím stojí. Já ji k přečtení doporučím.

L.Helena
12.12.2020 4 z 5

Kniha je hodně čtivá vlastně hned od prvního řádku. Je fakt, že je to takové spíš ženské čtení, protože středem všeho dění je malé miminko a hlavní postavy ženy – jedna v poporodní depresi a druhá marně toužící po dítěti. Občas některá fakta trochu mimo realitu, jenže je to smyšlený příběh, takže promíjím. Ostatně v reálu když sledujete krimi zprávy, tak vám taky kolikrát zůstává rozum stát. Já jsem si čtení knihy opravdu užila.

veronika9761
07.12.2020 2 z 5

Teda, to je snad nejslabší knížka, jakou sem letos četla. Fakt žádná sláva.

martineden
07.12.2020 2 z 5

Čtivá kniha - aspoň na začátku. Pak se zvrhne v kýč, čtivý, ale přesto kýč. Taková Ordinace v růžové zahradě. Ale bez té ordinace.

alexis818
06.12.2020 4 z 5

Kniha dobrá,velmi čtivá,ale také hodně předvídatelná.Taková vlastně oddechovka.

FejKýý
04.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla velice dobrá. Byla hodně čtivá, stránky mizí pod rukama, jen mám pocit že to nebylo úplně to nejlepší. Rozhodně ji ale mohu doporučit všem, kdo mají rádi thrillery. Každopádně jsem tak nějak tušila kdo by to mohl být a nespletla jsem se.. Jenže dokud nevíte nic, podezíráte tam skoro každého. Měli bychom si dát bacha na to, koho okolo nás máme. Takže si to shrneme kniha byla dobrá ale konec mě zklamal, mohlo to být lepší, byl to skvělý námět ale bohužel spisovatelce se závěr opravdu nepovedl. Taky tam byla jedna věc, která nedává moc hlavu ani patu.
SPOILER!
Škoda jen, že je to vykrádačka knihy V pasti lží od B. A. Paris.

plamínek21
02.12.2020 2 z 5

Slibná anotace se bohužel neproměnila ve čtenářský zážitek. Příběh se velmi záhy překlopí do předvídatelné a zároveň nevěrohodné nudy, což je velká škoda, protože se z nápadu dalo mnohé vytřískat.
V zásadě je četba ztrátou času - jen je mi líto, že se autorka s psaním mordovala celých 6 let :-(

Terka18
29.11.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka, která moc nenadchne a v klidu jsem knihu odložila a šla dělat něco jiného. Není to pro mě typ knihy, který mě chytil a nepustil do té doby, co jsem ji nedočetla. Zajímavý nápad, který ale nebyl moc zajímavě podán čtenářům. Chybělo tomu to napětí a mrazení.

cleopatra11
23.11.2020 4 z 5

Do půlky mě kniha bavila, pak už ne. Děj byl pro mě nereálný.

jes09
21.11.2020 4 z 5

Autorka měla výbornou myšlenku příběhu. Kniha je rozdělena do dvou pohledů hlavních hrdinek. Jeden příběh je z mého pohledu ,,dotažený", ale druhý pohled je o poznání slabší. Poslední dobou se přesvědčuji, že ženy - autorky neumí napětí a dotažení příběhu prodat stejným dílem jako muži - autoři.

Kniha je čtivá, bavila mě - jen neočekávat reálný děj. Tuto knihu nazývám ,,holčičím čtením".

kytarka
21.11.2020 3 z 5

Velmi poutavě napsaná kniha. Začátek byl skvělý, konec už tak moc ne. Moc akce nasměrované do závěru knihy. Příjemně se četla, teď po delší době si ale ani nevzpomenu o čem přesně byla.

evasamankova
19.11.2020 4 z 5

Velmi příjemný vypravěčský styl a svižné tempo dělají knihu více než čtivou. Škoda trochu toho překombinovaného vyústění, které ubírá na uvěřitelnosti. Jinak se ale kniha četla více než dobře.

Pajina68
19.11.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, od začátku byla napínavá.