Žena na hrane

Žena na hrane
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466489/bmid_zena-na-hrane-TXb-466489.jpg 4 502 502

Morgan Kincaidová je na ceste domov z práce, keď jej cudzia žena na nástupišti vloží do náručia dieťa a bez varovania skočí pod vlak. Morgan nikdy predtým tú ženu nevidela a nechápe, prečo by sa matka vzdala svojho dieťaťa a zabila sa. Mätie ju aj čosi iné – odkiaľ tá žena poznala jej meno. Na výsluchu sa Morgan dozvie, že šlo o Nicole Markhamovú a že žiadny svedok nie je ochotný potvrdiť jej verziu udalosti, čo z nej robí hlavnú podozrivú. Morgan v snahe dosvedčiť svoju nevinu rýchlo pátra po informáciách o posledných dňoch Nicolinho života. Trpela depresiou, alebo jej niečo hrozilo? Zrazu si uvedomí, že v nebezpečenstve môže byť aj ona. Žena na hrane je výnimočný a napínavý triler o tom, čoho je schopná žena, ak chráni svoje dieťa – hoci by to znamenalo obetovať vlastný život.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Woman on the Edge , 2019

HaHa11
předevčírem 2 z 5

Na pokraji sil jsem se ocitla už asi na stránce 120 - namísto "mrazivého thrilleru" se mi dostávalo nekonečného vrstvení příběhu, který byl už od samého počátku neuvěřitelně neuvěřitelný (to je eufemismus, napadají mě slova, která se sem prostě nepíšou). Zloduch se dost okatě nabízí, happy end taktéž. Tohle čtení bych považovala za krabičku poslední záchrany na velenudné dovolené, za jiných okolností jen a jen ztráta času!

Bara52
22.05.2024 4 z 5

Docela v pohode knizka, az na ten extremni happy end konec, to bylo trochu mimo.

CtenarkaMina
07.05.2024 4 z 5

Hezke cteni, neslo to odlozit.

Kira747
30.04.2024 4 z 5

Hodne ctivy, hodne dobry. Hvezdicku odebiram za preslazenej konec.

teepe
26.04.2024 5 z 5

Tak za mě super. Zlákala mě anotace a vyplatilo se. Nakonec z toho vylezl zajímavý propletenec. Bavilo mě to od začátku až do konce. 5*

kiraa
13.04.2024 2 z 5

Nechala jsem se zlákat anotací, ale bohužel jediný pozitivum bylo, že se ty rychlokapitoly četly tak nějak samy. Něco se v úvodu píše o jízdě na horský dráze, nicméně já měla pocit, že tlačím trakař. Do kopce.
Děj byl tak neuvěřitelný a divně vykonstruovaný, že mě to vůbec neoslovilo. Žádný napětí, nuda jak v Brně. Nechápu, proč je zmiňován mrazivý thriller. Mrazivější už byl snad i Jeníček, co loupal perníček. Tam jsem to napětí rozhodně pociťovala. Co na tom, že před stopadesáti lety :)

dencazrnu
09.03.2024 5 z 5

Za mě velmi povedená kniha, která mě pohltila už na samém začátku. Díky svému rozsahu a krátkým kapitolám se dá přečíst za dva večery a věřím, že to i pro vás bude napínavé čtení od samého začátku. Velmi se mi líbilo, že se v knize střídaly pohledy z přítomnosti a minulosti a příběh se tak velmi pěkně proplétal. Samotného pachatele jsem lehoučce tušila, ale závěrečné rozuzlení mě i tak dost překvapilo. Určitě to není jeden z nejlepších thrillerů, co jsem četla, ale mě se kniha hodně trefila do nálady a s klidným svědomím ji doporučím dál. Od autorky mám nepřečtenou ještě jednu knihu, takže se do ní určitě v dohledné době pustím.

mirunda
28.01.2024 4 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, četlo se to samo, ale už mi to přišlo trošku překombinované a až neuvěřitelné. V půlce knihy jsem trošku začala tušit, jak to celé asi bude.

Bingus
06.01.2024 odpad!

Naprostá ztráta času. Nemůžu vystát jak špatně je to celé napsané, postavy i příběh.
"Zalapám po dechu a obrovsky se mi uleví.
Má světle růžové dupačky a pláče. Ten zvuk ještě zdůrazňuje ticho kolem. Ale v jeho náručí vypadá klidně." Můžete mi někdo vysvětlit jak plačící dítě může vypadat klidně?

schvomis
06.01.2024 4 z 5

Kniha mě bavila od začátku do konce. Bylo tam pár momentů, kdy jsem říkala, že to trochu nereálné. Ale celkově pro mě super čtení.

Veve11111
28.12.2023 5 z 5

Zaujímavá, pútavá, napínavá kniha.

Dandulka
05.12.2023 5 z 5

Opravdu hezké čtení. Děj má spád, osoby se střídají jedna za druhou. Prostě napínavé a vzrušující čtení na zimní večery.

kofina
04.12.2023 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře, příběh má spád a žádná hluchá místa. Ale je jen málo uvěřitelný a celé je to na můj vkus moc přitažené za vlasy.

Milujivuniknih
06.11.2023 5 z 5

Tahle kniha se mi moc líbila, byla tak moc napínavá, že kdyby mi čas dovolil, přečetla bych ji jedním dechem. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a těšila se až si ji opět budu moct vzít do ruky. Líbilo se mi střídání pohledů, minulosti a přítomnosti. Nestává se často, že bych na knihu myslela celý den.

Susan94
13.10.2023 3 z 5

Ucházející příběh, četl se dobře. Zápletka byla pěkně zpracovaná, jen mě to přišlo málo reálné. Věci se děly nějak moc rychle..

Blanka586
21.09.2023 5 z 5

Knížka byla skvělá, dobře se četla a bavila mě. Napínavá a jen jsem čekala, jak to dopadne.

mataaskorice
14.09.2023 4 z 5

Začátek mi přišel kýčovitý, moc hrrr, přemíru přibarvený. Nicméně jednotlivé střepy do sebe začnou zapadávat a nakonec je to docela napínavá, rychle utíkající četba skoro na jeden zátah. Mouchy to má, ale bavilo.

lucie1744
08.08.2023 5 z 5

Kniha mě hodně bavila. Je napínavá a čtivá, nemohla jsem se od čteni odtrhnout.

putpuda
05.08.2023 4 z 5

Kniha se hodně dobře čte. Nicole mi byla sympatická, bylo mi ji líto...Morgan mi k srdci moc nepřirostla. A musím říct, že celkem brzy bylo jasné, kdo "za tím" vším stojí. Konec mi přišel takový překotný, ale jinak fajn. Je to celkem napínavé a určitě mohu doporučit ;)

Kalima206
16.07.2023 5 z 5

Za mě jedno velké drama, ALE neskutečně mě bavilo!