Žena: Jak (ne)zvládnout život

Žena: Jak (ne)zvládnout život https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1379/zena-jak-ne-zvladnout-zivot-1379.jpg 4 43 7

V knize se spojují dvě humoristické novely: Tráva nad septikem je vždy zelenější a Domácí rádce tety Ermy. Čtenáře jistě potěší i rozesmějí dokonalou směsicí vtipu, zajímavých postřehů z všedního dne a pozoruhodné životní moudrosti. Autorka vypráví autentické zážitky ze života mladé rodiny na předměstí, se všemi slastmi i strastmi, které takový život přináší. Ve druhé próze paroduje příručky-návody, které člověku slibují snadné překonání všech problémů a dosažení osobní dokonalosti. Přeložila Jana Pacnerová.... celý text

Literatura světová Humor Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Grass is always greener over the septic tank, Aunt Erma’s cope book , 1972

madem
26.09.2020 4 z 5

Kniha má dvě části:
Tráva nad septikem a domácí rádce tety Ermy. Ta první část mě dost dostala, smála jsem se téměř všemu, i vývoji v životě. Druhá část je pouze o tom, že Erma četla knihy s návody a podle toho se řídila. Byla na tom ještě hůře a tak začala číst jinou knihu s návodem, jak lépe žít a zase a zase. Celý rok, každý týden jedna kniha. To už bylo chvílemi nad mé síly.

katy238
21.03.2020 4 z 5

Starosti a radosti vdané ženy podané skvělou a nezapomenutelnou Ermou Bombeckovou. Kdo má rád její ironii a sarkastické přehánění, opět nebude zklamán. Oproti jiným knihám však tato není nadčasová ani všeobecně přenositelná na starosti každé ženy na Zemi, ale týká se výhradně problémů vdaných žen na americkém předměstí 70. a 80. let. Ale i tak se starosti mnoha žen periodicky opakují a nikdo nemůže namítat, že boom motivačních knih se opět vrátil, pokud někdy přestal a že děti jsou radost, pokud zrovna spí. A přesně na toto i mnohem více Erma poukazuje s humorem sobě vlastním. Je však nutné připustit, že autorčin humor je charakteristický, ne každému sedne a tato kniha není nejvhodnější na první seznámí s její tvorbou.

JancaMia
29.11.2019 2 z 5

Glosy ze zivota na americkem predmesti 70. let .

DominaCZ
19.08.2019 odpad!

Měla jsem v knihotéce, a už nemám v knihotéce.
Letělo to ven jak namydlenej blesk.
Jsou to výňatky ze sedmdesátek vydaný v devadesátkách, proto je to děs, ale já se na to díky lákavý anotaci těšila a ono mě to zklamalo ... proto to zklamu já taky a dám tomu odpad (protože i přebal mám ošklivější než je tento).

Alca007
26.02.2013 2 z 5

vtipně napsaná, ale pro mě nezáživná. Nedočetla jsem jí.jsem prostě na něco jiného.

kika 13
25.11.2012 3 z 5

Pěkně psaný románek k zasmání.

Trina1
12.03.2011 5 z 5

Skvělá Erma Bombecková, jako vždy :-)