Žena černé magie

Žena černé magie

První kniha série Quincey Morris a Libby Chastainová. Paranormální vyšetřovatel Quincey Morris a jeho partnerka, bílá čarodějka Libby Chastainová, jsou povoláni, aby pomohli zoufalé rodině od smrtící kletby, jejíž původ se datuje až do dob salemských honů na čarodějnice. Aby rodinu zbavili nebezpečí, musí nalézt původce kletby - ženu praktikující černou magii, která svou strašlivou záští drží rodinu ve své moci. Pátrání po protivnici, která naprosto nemá v úmyslu se nechat odhalit, je zavede do tajemného podsvětí Bostonu, San Franciska, New Orleansu a New Yorku. Poté, co se jim podaří odvrátit několik hrozivých útoků, při kterých jim jde o život, je to neochvějně táhne do Salemu - a k samotnému srdci temnoty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32256/zena-cerne-magie-32256.jpg 464

Quincey Morris a Libby Chastainová (1.)

Black Magic Woman (2008)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris

ludek.n

První díl trilogie s dvojicí paranormálních vyšetřovatelů Quinceym Morrisem a Elizabeth Chastainovou nás zavádí do Ameriky, která se potýká s dědictvím salemských honů na čarodějnice. Ve své podstatě detektivní příběh je trochu rozevlátý a sem tam odbočí na slepou kolej, z níž se pak horko těžko dostává zpátky, na druhou stranu je nakažlivě čtivý a v rámci daných omezení i napínavý a zajímavý. Postavy jsou sice spíchnuté rychlou jehlou, kde se do hloubky moc nezachází, průběhu děje to ale nijak neubližuje. Malinko rozplizle působí závěr knihy, který postrádá gradaci a je poměrně předvídatelný, ale v porovnání s některými jinými knihami zase není tak úplně hloupý a laciný, jak by se na první pohled zdálo. Žena černé magie je prostě takové lehké, zábavné čtení na sobotní odpoledne.

trudoš

Takový neslaný průměr, který se dobře čte, ale vlastně v sobě nemá nic, co by mě nutilo si řadu oblíbit. Možná je to důsledek toho, že Justin Gustainis vytvořil první román rozšířením novely, což se podepisuje především na nesoudržnosti zápletky a množství nesouvisejících motivů. Dvě dějové linie se sice dvakrát protnou a dokonce se drží jednoho tématu, ale jinak by se jedna bez druhé klidně obešly. Nemluvě o tom, že práce paranormálního vyšetřovatele Quinceyho Morrise spočívá spíš v zabíjení všelijakých démonů, než v nějakém skutečném vyšetřování. A právě proto mi také dvojice Dreenan a Fenton byla v mnohém sympatičtější, než otřepaní Quincey a Libby, kteří se prostě jen drží v mantinelech standardu. Některé dialogy jsou přitom jak z laciného filmu, plné chlapáckých řečí, ale zároveň si protiřečících. Taky jsem postrádal špetku nadsázky nebo humoru - on tam sice nějaký je, ale vousatější než můj dědeček. Přes všechna negativa ale pořád titul, který vlastně neurazí ničím zásadním.

Jabo

Bavilo, přečteno na tři session. :-) Doporučuji. Lehké čtení.

sima176
28.07.2016

Moc se líbila :)

Leonteenka
03.03.2016

Čekala jsem víc nadpřirozena a magie, ale i přesto se mi knížka líbila.

Charmedka
30.12.2015

Podle názvu knihy by člověk očekával fantasy plné čarodějek a kouzel, ale mě přišlo, že z větší části je kniha spíše detektivkou okořeněnou o nějakou tu magii. Mě to zrovna dvakrát nebavilo. Některé pasáže byly čtivé, zajímavé. Jiné ovšem spíše trapné a nepředstavitelné. Já čekala více.

Dandulka
22.08.2015

Poutavý příběh, který se dobře četl. Moc doporučuji všem, kteří mají rádi tajemno, záhady a magii jako já!

Dandulka
22.08.2015

Shinju
10.08.2015

Celkem ušla, stojí za přečtení.

Petruše90
11.01.2015

Líbila se. Taková oddechovka na pozdní večery :) Napínavá, až na ten konec, čekala jsem nějakou větší akci a ne takové rychlé zakončení. Doporučuji :)

KatnissLavender
01.12.2014

Musím přiznat, že jsem čekala mnohem víc... Kniha mě sice nenudila, ale ani nenadchla. Plus mají u mne pasáže ve kterých se objevují rituály a magie (není jich tolik, kolik slibuje název knihy), velké mínus pak často se objevující vulgarismy (nesmyslné, nemístné a zbytečné). Trochu mi vadilo i to, jak se střídají uvěřitelné a reálné pasáže (byť s jistou dávkou fantazie) s těmi naprosto neuvěřitelnými, až trapnými. Celkově se kniha až překvapivě lehce čte, ale žádný zázrak to není...

hatuli
12.11.2014

Bavila,moc dobrá :-)

Knižní špajz
28.10.2014

Začátek ušel. Nad spřízněností s Van Helsingem jsem byl ještě ochoten přivřít oko. Ale pak... Ne, knihu jsem prostě nedočetl.

ivzu77
18.09.2014

Paranormální detektiv Quincey Morris si ihned získal mé sympatie. Ještě více jsem si oblíbila jeho spolupráci s čarodějkou bílé magie Libby Chastainovou. Dvojice mi skvěle k sobě pasuje, jsem zvědavá na další vývoj jejich vztahu.
Téma knihy mne zaujalo. Detektivka, při které jsem si říkala, zda je to vymyšlené a nebo by se to i mohlo stát .... voodoo, černá magie, bílá magie, ochranné amulety, vítězství spravedlnosti nad zlem... spousta napětí, strachu a hady skutečně nemám také ráda!!
Pustím se hned do druhé knihy v sérii....
Ráda doporučuji.

Bee
29.07.2014

Naprosto mě ohromilo, že mě kniha až takhle bavilo. Tohle není zrovna můj šálek kávy, ale děj byl perfektní a postavy jsou tu reálné a baví. Líbí se mi víc pohledů na věc a to, jak je to všechno propletené. Rozhodně to stálo za přečtení.

keri.H
20.07.2014

Kniha mě zaujala již od prvních stránek. Líbí se mi, že je to vyšetřování, které se prolíná s paranormálními jevy. Kniha pro mě byla úžasná.

Iworri
04.06.2014

Nápad asi dobrý. Přestože mě kniha vůbec nezaujala a nebavila.

lanusinka
25.10.2012

Velmi dobrá paranormální detektivka vhodná pro ty, co je neradi míchají s romancemi, jak je dnes všeobecně dost zvykem...

lukyli154
16.08.2012

Čtivá, napínavá kniha se zajimavým tématem.

doktorking
10.06.2012

Morris a Libby proti ženě ovládající skvěle černou magii,kniha se výborně čte a určitě nezklame příznivce tohoto žánru.

luxury
14.02.2011

Nenudila jsem se od první stránky, knížka mě úplně pohltila :)

Justin Gustainis

Justin Gustainis