Povstání

Čtvrtý díl ságy Země upírů o hrdinských činech Davida Valentina začíná dva dny po závěrečné tragédii románu Hromoklín. Hrstka neozbrojených mužů, kteří přežili u Bern Woods, je na útěku, Ozarské svobodné teritorium padlo, všude se to hemží renegáty a Rozparovači. Valentinovi není do zpěvu, vyčítá si smrt mnoha spolubojovníků a ztrátu drahocenného nákladu, který dopravil přes celý Texas. Jenomže i kdyby se mu podařilo nemožné a vzburcoval lidi do zbraně, opět potečou potoky krve – krve pozemšťanů, nikoli krutých vesmířanů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78363/povstani-6lC-78363.jpg 4.332

Země upírů 4.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Triton

Valentine, 2005

Kniha Povstání

denniys

Tak to byla jízda!! Přijde mi, že každý díl je lepší než předchozí.. a tentokrát to teda byly nervy, hromada mrtvých, obléhání, vtipné hlášky, kruté činy, smutné okamžiky..musím okamžitě mít další díl a opravdu doporučuji

ludek.n
23.04.2019

Čtvrtá kniha Knightovy Země upírů začíná přesně tam, kde skončil předchozí Hromoklín. Po čtyřech knihách je pomalu čas rekapitulovat a podívat se na celou sérii i v obecnější rovině. Zdá se totiž, že Knight už našel svou rutinu a teď se jí pevně drží. K autorově škodě je to však poloha, která nepřináší velká překvapení, náhlé dějové zvraty ani charakterovou drobnokresbu postav. Na druhou stranu se čtenář s Knightem nudí jen málo a jednotlivá pokračování mají stabilní úroveň, na kterou se dá vsadit. Není to kdovíjaká literatura, ale není to ani žádný odpad. Povstání pak vše výše řečené potvrzuje do puntíku. Trochu se mi sice zdá, že Země upírů s každou další knihou ztrácí onu temnou upírskou mystiku a přetavuje se stále více v bojovou příručku přežití, která se do police se sci-fi literaturou vleze jen tak tak, ale co se dá dělat. Takový už je život. Rozhodně i v Povstání se pár skvělých momentů, kvůli kterým má cenu knihu otevřít a přečíst, stále ještě najde.

Richie1
14.01.2015

David Valentin se nevzdává a ani po neúspěchu porážky u Bern Woods neustává ve svém boji proti upírským vládcům a jejich snaze podrobit si celou Zemi. Zapojuje se opět do boje a i díky svým schopnostem Vlka a Kočky získává na svou stranu další jednotky odboje, s nimiž připravuje tvrdý úder upírům.
Další skvělé pokračování ságy Země upírů - velmi doporučuji.

Ella
27.02.2012

jako vždy mě kniha vtáhla do děje, jen mě trošku mrzí, že takové to příjemné mrazení jako v prvních dvou dílech je v nenávratnu a příběh si teď jen tak klidně plyne, bez většího překvapení (střílečky nejsou překvapivé .-))