Zbožňuju Paříž

Zbožňuju Paříž https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119838/bmid_zboznuju-pariz-119838.jpg 4 237 60

Zbožňuju série

… město úkladů a lásky Další město, které Angele Clarkové přiroste k srdci, je Paříž – cíl všech zamilovaných dvojic. Do této romantické metropole přivedou Angelu hned dvě významné události: hudební festival, jehož se má účastnit kapela jejího přítele, rockového kytaristy Alexe, a exkluzivní reportáž pro prestižní módní časopis Belle. Pobyt však od samého začátku provází řada nepříjemností, nedorozumění a intrik, a když Angela přistihne Alexe při flirtování s jeho bývalou velkou láskou, sny o pařížské idyle se rázem rozplynou. A protože Londýn i někdejší poklidný život jsou doslova na dosah, Angela se nedokáže rozhodnout, jestli má zůstat a čelit trpké realitě, nebo utéct zpátky domů. Kromě vtipného a čtivého příběhu je kniha plná opravdového okouzlení Paříží. Kelkové se podařilo prostřednictvím své hrdinky vylíčit romantický charakter města, jeho kontrasty a v neposlední řadě „povodit“ čtenáře nejen po památkách, ale vzít je i do butiků, barů a kaváren.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

I Heart Paris , 2010

Kory98
Kory98
12.07.2023 2 z 5

Tentokrát mě knížka zklamala. Těšila jsem se na Paříž a přitom Angela se utápěla v sebelítosti, milovala jídlo, ale nejedla, buď byla opilá nebo chodila čurat. A z toho co slíbila, vlastně nic nesplnila, co na tom, že ji provázela jako obvykle smůla až na půdu. Alexe jsem si oblíbila a dost se divím, že ji po tom všem, co předvedla nepustil k vodě. Plánovala jsem si přečíst celou sérii, ale po tomhle nevím, nevím.

Páájinka
Páájinka
06.07.2023 3 z 5

Jako oddechovka na prázdniny dobrý. Jdu na další díl.

andy_nejedla
andy_nejedla
18.06.2023 4 z 5

Za mě dobrý. Stejně jako první díl, určitě budu číst i další, je to na pár večerů. Jsem zvědavá, co se bude s Angelou dít dál.

Emma27
Emma27
22.03.2023 2 z 5

pruměrna knížka.

Knihochod
Knihochod
07.01.2023

Angela Clarková - anglické dievča momentálne žijúce v New Yorku má, povedzme, úplne normálny život. Píše články pre časopis TheLook.com, randí s muzikantom menom Alex a rieši jedinú životnú dilemu - či sa má alebo nemá ku nemu presťahovať. Tu však príde od Alexa ponuka romantického týždňa v Paríži, kam chce Angelu vziať, pretože tam má vystupovať so svojou kapelou. V tom istom čase dostane Angela ponuku zo svetoznámeho časopisu Belle napísať článok o nie tak známych miestach v Paríži, kde sa najčastejšie vyskytujú mladí ľudia. A práve v tomto okamihu začne Angelu stíhať jedna katastrofa za druhou - na letisku jej nechajú vyhodiť kufor do vzduchu, na scéne sa objavuje Alexova bývalá francúzska priateľka, spolubývajúca Jenny sa s ňou nerozpráva, sekretárka jej nadriadenej ju neznáša a mnoho ďalšieho. Ako sa s týmto všetkým Angela vysporiada? Zvládne to alebo zbabelo utečie späť do Anglicka?

Nemala som od tejto knihy veľké očakávania no teraz, keď už som ju dočítala, je mi troška ľúto, že som si nezistila viac a nekúpila si aj ostatné diely tejto série (ktorá začína knihou Zbožňuju New York a pokračuje Zbožňuju Hollywood, ktoré nikde nemôžem nájsť), aj keď ich úplne nie je treba, pretože kľúčové okamihy z týchto dvoch dielov sú v tejto časti spomenuté. Ako som postupne čítala, bola som stále viac a viac prekvapená a pobavená. Kniha je písaná veľmi ľahkým štýlom, takže je to skôr také to oddychovejšie čítanie, ktoré obsahuje všetko - šťastný začiatok, zápletku a trošku smutný prostriedok, šťastný koniec. A prekvapivo aj dievčenský súboj (dvakrát!). Ak hľadáte niečo nenáročné, oddychové, tak túto knižku odporúčam.

VercaV
VercaV
22.11.2022 1 z 5

Tohle byla strašná bída. První díl je oproti tomuto špičkový. Ale vážně, tohle bylo fakt špatný. Nudné, zdlouhavé, stupidní. Chování Angely bylo jak desetiletého dítěte, ta neschopnost mluvit spolu mě vytáčí. Její chování a uvažování na úrovni dítěte mě taktéž vytáčí. Části jsem musela přeskakovat, ty její myšlenkové pochody se buď opakovaly a nebo nedávaly smysl. Z Paříže jsme se dozvěděli jen, že francouzi nemají rádi Eifelovku, super.
V prvním díle ten název Zbožňuju měl význam, Angela popisovala NY kousek po kousku, často jsem si vyledávala fotky z popisovaných míst, ale tady? Nic. V Paříží jsem byla několikrát, tak sem se těšila jak si o tom přečtu a nic z toho. Nehledě na to, že tohle je 3. díl a druhý tak nějak neexistuje, což mě taky vadilo, že se neustále naráži na LA a že je Jenny v LA. A ten konec? Jak to dopadlo s její prací atd? Další díl je až 5. díl, takže zas díl mimo.

lenka7348
lenka7348
25.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Od přečtení knihy uplynulo několik dní, a já stále přemýšlím, co k ní napsat...Takže asi takto:
1. Netušila jsem, že je to třetí díl jedné série. Trochu mě rušily neustálé narážky na to, co se stalo tam a tam. Neměla jsem totiž potuchy, o co jde...
2. Děj byl chvílemi vleklý a opakující se.
3. Situace, do nichž se hlavní hrdinka dostává, byly někdy hodně přitažené za vlasy.
4. Při čtení takovýchto knih/sledování filmů si občas říkám: "Lidi, sakra, to spolu neumíte mluvit???" Když mě něco štve, tak se asi toho druhého zeptám, a nejedu hned na druhý konec Evropy, ne? Ale jasné, o čem by pak kniha byla, že?
5. Zkusím od autorky něco jiného, třeba to bude lepší.

karin4338
karin4338
23.06.2021 2 z 5

Moja prvá knižku od autorky. Asi aj posledná. Dej sa stiahol pomaly, bolo to nezaujímavé, Angela je stále buď vystresovaná alebo sa ľutuje alebo je nerozhodná. Aspoň, že má Alexa, ktorý je jej ručná brza.

Alexxxka
Alexxxka
18.05.2021 3 z 5

No.... Chytlo mě to asi na 160 stránce ale konec slabý.... Nevím... Už asi nejsem cílová skupina.

Peyka
Peyka
30.12.2020 3 z 5

Přečetla jsem v práci, když jsem před lety ještě pracovala v knihkupectví. :-) Lindsey Kelk je oblíbenou britskou autorkou, její knihy najdete všude ve Velké Británii, ale abych se pouštěla do celé série "I heart," za to mi ta kniha nestála.

pegasek
pegasek
29.11.2020 3 z 5

Lepší než první díl,ale zbytecne zdlouhavý..chybí tomu šmrnc.mam ještě dva díly před sebou tak snad to bude lepsi

llenka8
llenka8
07.11.2020 4 z 5

Tuhle knížku jsem četla aniž bych něco věděla o předešlém díle. Je to taková klasická oddechovka pro ženský. Žádná zoufalá eroťárna, ani prvoplánový slaďák, ale spíš humor pro normální mladé ženy. Humor v knize mi sedl, je tam i romantika, a ve spoustě situacích se může najít kdejaká žena do 35 let :) Příjemné čtení.

Teri27
Teri27
09.10.2020 2 z 5

Nic moc. První díl mě bavil víc. O Paříži toho bylo minimálně a Angela chováním působila, že má nejmíň o 10 let míň, než je zmíněno.

katallinka
katallinka
31.07.2020 3 z 5

Hlavní hrdinka mi připadá totálně ,,mimo,, nicméně taková směsice katastrof a šťastných náhod může být snad jen v takové knize.

Niu
Niu
04.07.2020 3 z 5

Na začátek nechápu řazení knih v sérii. Tahle dle Databáze má být třetí, ale kde je druhá (a čtvrtá)? Budu ráda, když někdo poradí.
Lindsey Kelková je pro mne odpočinková autorka, když jsem zavalena vážnými detektivkami a dramaty. Je to fajn na letní prázdninové dny. Jsem i ráda za to, že se takto zprostředkovaně můžu podívat do destinací, o kterých můžu jen snít.
Co mi ale dost vadí na jejich knihách je to množství alkoholu, politého oblečení a pozvracených záchodků. Dost to snižuje skóre a nevěřím, že by to hlavní hrdinka nevydržela aspoň jeden den za střízliva. Totéž bylo i v sérii O jedné holce. Angela je pak vykreslená opravdu jako "slon v porcelánu". I když ke konci dostane trošku rozumu, těch pár stránek už nezmění to, jak se chová celý příběh. Taky je mi trochu záhadou, kde neustále bere peníze na hotely, restaurace, drahé nákupy a cesty přes oceány, když tvrdí, že na kreditce nic nemá.
V závěru příběhu mi chyběl ten "článek v Belle", kvůli kterému všechen ten humbuk. Autorka se trošku mezi těmi lahvemi vína zasekla, co bylo tím primárním v celé knize.
Jsem trochu zklamaná.

denny276
denny276
21.06.2020 5 z 5

První kniha od této autorky, která se mi dostala do ruky. Od knihy jsem moc neočekávala. Nicméně,nakonec celkem povedené početní na jeden večer,před opětovnou cestou do Paříže. Vtipné a svižné, nenudilo. Skvělé bylo číst v knize o barech,památkách a obchodech, kam chodím také. Asi to úplně nevystihuje mé představy o slovním spojení "Zbožňuju Paříž ", ale pro mě super oddechovka u které nemusím přemýšlet a mohu vzpomínat a plánovat.

Vendulik
Vendulik
25.05.2020 5 z 5

Kniha byla lepší, než první díl. Docela jsem se u knihy bavila.

Fzuzik
Fzuzik
15.01.2020 4 z 5

Po sérii thrillerů a detektivek, jsem si řekla, že je na čase přečíst si něco oddechového.
Netušila jsem co od knihy očekávat, ale musím říct, že jsem byla mile překvapena.
Děj měl spád a kniha se četla sama. Oceňuji, že jsem se místy i od plic zasmála.
Za mě povedená oddechová knížka, která naštěstí není typickou "červenou knihovnou." :)

m_friedlova
m_friedlova
26.10.2019 3 z 5

Jako oddechovka dobré, ale žádné nadšení z příběhu nepociťuji.

Taralcielle
Taralcielle
28.08.2019 4 z 5

Oddechovka ze série "Zbožňuju". Mám je ráda všechny. Angelu Clarkovou jsem si oblíbila hned v prvním díle a její příběhy mě baví.

pro ženy Paříž romantika

Lindsey Kelk
britská, 1980
2011  80%Zbožňuju New York
2012  76%Zbožňuju Paříž
2014  67%Zbožňuju Vánoce
2016  72%Co ta holka chce?
2015  75%O jedné holce

Kniha Zbožňuju Paříž je v