Záznamy z četby pomocí grafických organizérů pro žáky 5.-9. tříd : postava

Záznamy z četby pomocí grafických organizérů pro žáky 5.-9. tříd : postava https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518338/bmid_zaznamy-z-cetby-pomoci-grafickych-o-b3T-518338.jpg 5 1 1

V této publikaci najdete 38 grafických organizérů zaměřených na postavy. Každý grafický organizér je publikován v podobě, která je vhodná ke kopírování. U všech organizérů uvádíme také nápady do výuky a komentáře, kde najdete další tipy, jak s nimi pracovat, jak je žákům zjednodušit či ztížit. Vyplněný grafický organizér můžete využít při modelování a také jako příklad, který pomůže slabším žákům pochopit zadání. Grafické organizéry používejte v hodinách, kdy žáci čtou knihy, které si sami vybrali. Každý žák čte jiný text, ale všichni sdílejí stejný úkol a dívají se na postavy ze stejného úhlu pohledu. Při sdílení se žáci navzájem informují o tom, co zajímavého se o postavě dočetli.... celý text

Litocha
02.10.2023 5 z 5

Tohle je poklad. Očekávané i originální způsoby, jak zpracovat záznamy z četby a proniknout blíže ke knižním hrdinům. Co rádi jedí? Jaké knihy asi mají doma v poličce? Co bude na jejich identifikační kartě? Jaké mají vlastnosti a jak silně se u nich projevují? Co svého nejcennějšího by si uložili do trezoru?
Skvělé jsou i příklady vyplněných listů. Jednak poslouží jako návod k vyplnění, jednak mohou být zajímavou inspirací k četbě. (Seznam doporučených knížek je navíc i vzadu v publikaci.) Jako dítě školou povinné by mě vyplňování moc bavilo. Jednoznačně palec nahoru.

Kniha Záznamy z četby pomocí grafických organizérů pro žáky 5.-9. tříd : postava je v