Zavržený

Zavržený
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191894/bmid_nora-greyova-zavrzeny-MtO-191894.jpg 4 1495 1495

Nora Greyová série

Zavržený série

1. díl

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně. Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Hush, Hush , 2009

Bubitinka
24.06.2014 5 z 5

Bože....Miluju tuhle knihu! Miluju Patche... Doporučuji!

Veronika.C
26.05.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, všem doporučuji :)

Verajs
20.05.2014 4 z 5

Takové Stmívání bez upírů, ale s anděly. Ale jinak super, přečtené jedním dechem :))

Baruš1118
11.05.2014 5 z 5

Na tuhle tu sérii mě navnadila kámoška a několikrát za den ji děkuju, protože je tahle série jednoznačně úžasná!! :) Většinou když začínám číst začátek.. je to takové nudné.. nic neříkající, ale tahle knížka jede už od začátku. Patch je naprosto dokonalý (jak jinak, že holky! :D). Nebudu tu spoilerovat, protože to bych mohla o tom sepsat román, jak je knížka skvělá. Postavy jsou přesné, mají každou svou úlohu, kterou do puntíku splňují. Někdy jsem se i přistihla, že se u některých momentů usmívám, či dokonce směju. Becca se v tomhle opravdu vyřádila a za tuhle sérii ji moc děkuju.

Jednoznačně doporučuju všem! :) Obal krásný a vnitřek ještě krásnější. ;)

Moňule13
10.05.2014

Myslela jsem, že se jsem na náctlileté hrdinky už trochu stará, ale musím si poopravit názor - Zavržený se mi hrozně líbil, Nora i Patch nebyli povrchní, Vee byla vtipná, příběh zajímavý a napínavý, místy až skoro hororový a hrozně se těším na další díl :)

Beerushka
10.05.2014 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih ,všem doporučuji

CHB-SPQR
10.05.2014

Dobrá knížka pro teen. Zábavná a fantasy tak akorát pro mě!!!

ElisR1
03.05.2014 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila, byla originální a velké plus za Patche, kterého si nejde nezamilovat.

Samira
20.03.2014 5 z 5

Z knihy jsem naprosto nadšená. Nadčasové, nadgenerační, rozhodně žádné čtení jen pro teenagery. Temná atmosféra, napětí, pananoa a také andělská tématika, vše se autorce podařilo zvládnout skvěle. Oba hrdinové jsou skvělí a zajímavé osobnosti, jsem zvědavá, jak se budou vyvíjet dále. Chválím i vedlejší postavy, jejichž příběhy mě do budoucna také zajímají, hlavně Vee a Rixon.
Knížku můžu jen doporučit!

Laural
11.03.2014 4 z 5

Tajemství padlých andělů.....no,prostě úžo XD

Ivet30
07.03.2014 5 z 5

Celá série se mi líbila....moc rychle jsem to přečetla :-)...Patch byl prostě neodolatelný,majetnický,nebezpečný a temný :-)...hezká kombinace

Bunburistka
16.02.2014 4 z 5

Skvělá knížka! :) doporučuji !

angelbooks
09.02.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila hlavně začátek kdy si Patch dělal z Nory srandu a furt se ji ptal na všemožné blbé otázky :D. U toho jsem se hodně zasmála :D.
Hodně mi motaly hlavu ty Nořiny víjevy že někoho srazila autem nebo že má rozházený pokoj, opravdu mě to dost mátlo a jsem ráda že jsem to ke konci pochopila, i když jsem si říkala že za tím musí něco být.
To co jsem zjistila o Julesovi a něco málo i o Eliotovi tak mě to zaskočilo. Opravdu pěkně dotoho děje tyto postavy zamotala. Musím se přiznat že jsem Julese vůbec z ničeho nepodezírala protože tam každou chvíli nebyl. ( Snad jsem o Julesovi neprozradila kousíček děje, ale myslím si že ne :)) )
Myslím si že knížka má ÚŽASNÝ děj a líbí se mi tam i postava Vee :D.
Kniha je pěkná na čtení i v týdnu pokud na ní máte čas, sakra, vždyt já kvůli příběhu ( když jsem byla cca na 280 straně ) skoro nešla spát :D, nakonec jsem ale přece jen musela :DDDD
Kniha a s ní celý děj mě natolik sebral že jsem poprvé měla OPRAVDICKOU chuť si ji přečíst znovu :D :))), vřele knihu doporučuju. :))).

LiLLu
01.02.2014 3 z 5

Takže srovnání s Twilight? ano, ale jen na začátku. Bohužel to začíná velmi podobně, potkají se ve škole, posadí je k sobě, on je tajemný divný....ale pak se story rozjede a žene vás to číst dál a zjistit co to s ním teda je a kdo je ten v kukle...
Příběh mě bavil i když nemám ráda story s dětma na střední (mohla je udělat kapku starší aspon na vejšce) tak tohle se četlo hezky.
Dálší díl si určitě přečtu, příjemná kniha na víkend. Dýl vám nevydrží.-))

zlaticko.mucq
30.01.2014

Tahle kniha určitě stojí za přečtení, takové hodiny biologie :D bych taky brala....

Spark
21.01.2014 4 z 5

Také jsem byla mírně skeptická, než jsem knihu začala číst, ale Stmívání jsem nečetla, takže s tímto nesrovnávám. Opravdu skvěle se to četlo. Souhlasím, že je to oddechovka, ale dle mého názoru zdařilá. A přebaly této série jsou také velice podařené.

NatalieHaltuf
01.01.2014 4 z 5

Strašně rychle se čte! A má nádhernou obálku, stejně jako celá série. Jsem sice trochu skeptická kvůli těm andělům, kteří jsou stále omílaní dokola a dokola. Ale tahle kniha mě uchvátila! Má spád, příběh a musíte prostě číst a číst....

Knihomolka Rů
30.12.2013 5 z 5

Zavržený mě naprosto uchvátil! Přečetla jsem ho za jedno odpoledne, byl to úplný maraton. Strašně mě naštvalo že nemám doma další díl, tak si ho hned budu muset pořídit. Noru jsem si oblíbila a Patche pochopitelně taky, a jak! :D Jsem zvědavá co bude dál a jsem upřímně ráda že jsem na tuto knihu narazila.

Paithe
24.12.2013 5 z 5

Nikdy jsem neměla knížku přečtenou tak rychle jako je tato. Stránky se obraceli samy, během chvilky, aniž byste si to uvědomili, byl konec. Knih s podobnou tématikou se svět jen hemží, ale tahle byla unikátní.
A Patch - hmm, nemám slov - je úžasný! Kdo by si nepřál tak sexy kluka? :3
Vy, co na knihách hledáte kdejaký detail na "pošpinění", si klidně tvrďte, že je trapné, jak všichni autoři kopírují knihy ostatních, ale proboha - je to kniha a né nic, co by škodilo světu, tak proč pořád dokolečka omílat tyhle fráze o kopírování? Někteří lidé jsou prostě rádi, že si přečtou něco, co normálně možné není a přitom ještě zažijí napětí, lásku a jiné pocity.
Ze všech koutů se neustále ozývají připomínky, že autorku napodobuje Stmívání. A co? Tak začíná příběh v biologii. Kdybych si tuhle poznámku nepřečetla na netu, tak mě nenapadne tyhle dvě knihy srovnávat. Jenže - Nora s Patchem se nepotkali v biologii, Nora o něm věděla - toť vše. Zato Edward a Bella se teprve seznámili - takže co mluvit o nějakém napodobování. -_- Řekněme to takhle - v biole se dá udělat spoustu věcí. :D
Jasně, v obou jsou nadpřirození sexy kluci a normální holky, takže je to všehovšudy stejné, ale kdyby to tak nebylo, kdo by takovéto knihy četl?
Hele, nechci tu kritizovat lidi, kterým se kniha nelíbí, ale opravdu nesnáším, když si někdo bere do pusy knížku a tvrdí, že je celá "zkopčená." Nevím, přijde mi umění už jen tu knihu napsat. :)

vvilimovska
01.12.2013 5 z 5

Kniha mě chytla hned od začátku. Přečíst ji mi trvalo asi 4 hodiny, což (aspoň pro mě) svědčí o tom, že je to vážně úžasná kniha. Dobře se četla, přišla mi nepředvídatelná a nevěděla jsem co očekávat. Jdu se pustit do dalších dílů :)

vraždy láska thrillery andělé

Becca Fitzpatrick