Ticho

Ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93386/bmid_nora-greyova-ticho-BZN-93386.jpg 4 943 102

Nora Greyová série

Zavržený série

3. díl

Třetí díl navazující na romány Zavržený a Crescendo. Nedorozumění mezi Patchem a Norou je zažehnáno. Společně překonali tajemství svázaná s Patchovou temnou minulostí, smířili dva dosud nesmiřitelné světy a čelili bolestným zkouškám víry a naděje, to vše pro lásku, která má sílu překonat hranice mezi nebem a zemí. Patch a Nora, vyzbrojeni pouze svou bezpodmínečnou důvěrou v toho druhého, se vrhají do zoufalého boje a pokoušejí se zastavit zločince, který má moc navždy zničit vše, o co se snažili, dokonce i jejich vzájemnou lásku.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Silence , 2011

KateChatt
25.09.2016

Jsem tak ráda, že tam byl zase Scott, ani mi nedošlo, že jsem si ho tolik oblíbila.

sylva8672
17.09.2016 5 z 5

Tento díl mne bavil více než předešlý. Opět super čtení :-)

Dinosaur
14.09.2016 4 z 5

(8/10) Po tomhle díle jsem musel navýšit hodnocení, protože byl zajímavější a napínavější než ty předchozí. Pro mě zatím ze série jednoznačně nejlepší.

warca
08.04.2016 4 z 5

To, že hlavní hrdinka ztratila paměť knihu dobře oživilo. Začátek byl opravdu skvělý, ale ke konci mi Nora a její chování začalo lézt na nervy. A to dost hodně. Proto jen 4*

Makaja
09.03.2016 3 z 5

Po přečtení prvních stránek jsem si skutečně oddychla, protože po tom druhém díle jsem se skoro bála číst dál. Naštěstí s tím jak Nora ztratila paměť, ztratila se i její paranoia a začala se chovat trochu normálněji. Ticho mě nebavilo tolik jako Zavržený, ale určitě ten nápad se znovuobjvováním své minulosti nebyl špatný. Takže jo, hezký průměr, čte se to rychle, člověk u toho nemusí přemýšlet, ideální četba v době chřipky.

Viky007
22.01.2016 5 z 5

Nápad s amnézií? Bezva! Zatím nejlepší díl, i když Finále jsem ještě nečetla. Děj je originální, spousta věcí mě tam překvapila. Rozhodně doporučuji fanouškům fantasy literatury, kteří občas přetrpí trochu té romantiky. A jsou tam andělé! No jo, už mlčím.

Anetlas
13.01.2016 3 z 5

Tento díl se mi líbil. Dobrý nápad s tou ztrátu paměti. Patch byl jako vždycky užasný :-)

katerinad
11.01.2016 3 z 5

Tento díl jsem četla skoro po roce od toho druhého a spoustu věcí jsem už zapomněla, dalo by se říct, že jsem na tom byla skoro jako Nora. Ze začátku mě to opravdu bavilo, líbilo se mi jak to bylo řešeno, každopádně kniha ztratila na své zajímavosti čím víc pokračovala, což neříkám že to bylo špatné. Oproti druhému dílu to bylo zlepšení, ale na první díl to stejně nemělo. Moc se toho neudálo, jednání ohledně toho, že Nora byla unesená a pak se najednou objeví, všichni se chovali tak lehkovážně jako by o nic nešlo a hlavně sama Nora.

nika7948
30.10.2015 5 z 5

Jedine co reknu na tuto serii...ano pisu to sem...pac tady je to vlastne po nekolikate....ta Nora musi na ty jizvy porad smatat...to je uz jak uchylka :-D :-D
Ale jinak je serie povedena na tolik, ze tuto serii ctu uz po druhe...:-) :-)

Haňulec
21.08.2015 5 z 5

V této knize mi velmi vadilo, že Noře vymazali vzpomínky. Ale na druhou stranu jsem velmi ráda, že jí je pomohl zpět získat jak Scott, tak i její přítel Jev (Patch) a nakonec i Hank.

Roselunda 1928
22.06.2015 3 z 5

Mě tak strašně vadila ta Nořina amnézie... vzpomněla si vlastně, nebo ne? :D

Julia_pt
09.05.2015 5 z 5

Ten to díl je hodně dobrý !!! moc se mi líbil :* :)

jitka7
29.04.2015 5 z 5

Tak tenhle díl byl nečekaný, super nápad se ztrátou paměti a Patch samozřejmě zase úžasný :)

little-dream
20.04.2015 5 z 5

Autorka mě touhle knížkou vážně překvapila!
Moc se mi líbil ten nápad, že Nora ztratí paměť. :)
Celá tahle série je jednoduše skvělá ♥

Beerushka
04.04.2015 5 z 5

tuhle serii proste miluju

barbara512
16.03.2015 5 z 5

Opravdu strašně moc mě štvalo,že si Nora nic nepamatovala. :D Ale jinak samozřejmě skvělé,stejně jako ostatní díly.

Kyta
27.02.2015 4 z 5

Na začátku knihy se zdálo, že to tentokrát (konečně) o něčem bude; ne jako předchozí díl, který bych už teď, po přečtení Ticha, vážně mohla označit za nejslabší z celé tetralogie... Ale zpět k třetímu dílu. Ten mi hlavně cca prvních sto stran opravdu připadal dost nápaditý, originální a napínavý a velice příjemně mě překvapoval. Start byl velkolepý a já hned musela přemýšlet a bádat nad určitými detaily, které mě nutily dozvědět se víc. Nořina amnézie mi přišla jako zajímavý podnět k tomu, aby to čtenáře hned na začátku upoutalo a zaujalo a aby jim připomnělo vše, co se stalo v minulých dvou dílech. Myslím, že kdybych nečetla ty předešlé díly, ani by to nevadilo, jelikož to tady autorka dopodrobna připomenula. Možná by to tu ale ani nemuselo být. Děj se postupně začínal pěkně zamotávat a já v tom tak trochu přestala mít přehled.
Závěr byl stejně velkolepý jako začátek. Jsem zvědavá, jak dopadne celá válka mezi Nefilim a padlými.

Stručně: tenhle díl mě nezklamal!

vikimi
30.01.2015 5 z 5

Ten nápad, že Nora zapomene byl geniální. Strašně mi tenhle díl sedl! No a Patch, k tomu se snad ani nemusím vyjadřovat. Bylo to skvělý, tenhle díl mi ze všech 3 přečtených sedl asi nejvíc :*
Kamarádka o téhle sérii nevěděla, ale dostal se jí pod ruku právě tenhle díl, až když jsem se ve škole objevila s celou tetralogií, říkala, že jí názve autorky je povědomý. A pak jsme zjistily, že četla jenom 3.díl, ale protože byl tak skvěle napsaný, nepřišla na to, že je to nějaká série. Brala to jenom jako jeden příběh bez pokračování. Knížku našla v překladu na internetu, takže netušila, že jsou předchozí díly :D

Red-haired
01.01.2015 4 z 5

Tento díl mě iritoval a vytáčel ze všech nejvíc - hlavní příčinou byl zpropadený Hank a ta děsná ztráta paměti. Stejně jsem knihu zhltla, konečně se taky všechno netočilo jen kolem dívčích starostí, ale i kolem celé války nefilů s padlými anděly. Stejně se mi předchozí díl líbil malinko víc.

ivzu77
18.11.2014 4 z 5

Třetí díl série jsem opět přečetla velmi rychle jedním dechem. Nejdříve jsem pořád čekala, kde se objeví Patch, kdy si na něj Nora vzpomene, pak jsem doufala, že jí bude hned jasné, že Jev je vlastně ta její láska... a měla jsem radost z toho, že láska překoná i amnézie a opravdový cit si probojuje cestu na povrch...
Už čtu poslední díl série a chci, aby to dobře dopadlo......

láska napětí andělé

Becca Fitzpatrick