Zaviate kultúry

Zaviate kultúry https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89988/bmid_zaviate-kultury-oHt-89988.jpg 4 1 1

Podtitul Archeologické výskumy posledných päťdesiatich rokov Apráva o zaniknutých kultúrnych oblastiach, kde sa vykonávali prieskumy v posledných rokoch (r.1961) - Stonehage, Nordický okruh, An-jang, Ugarit, India, Mexico... Snaží sa podať výklad beletristickým vyjadrením

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Obzor (SK)

Verweht und ausgegraben , 1963

Denny45
04.09.2018 4 z 5

Knihy, ktoré pojednávajú o starovekých mestách a civilizáciach mimo tzv. populárno-vedecký mainstream sú u nás vzácnosťou.
Knihy, ktoré pojednávajú o vykopávkach otvorene a priamo ako z knihy o každom archeologickom prieskume (beletristickým spôsobom) by mali byť u nás považované za klenoty.
Obe vlastnosti splňa táto kniha. Oproti jej dvojičke (Záhady minulosti) pojednáva o menej známych kultúrach, ktoré od čias jej vydania vidíme približne v rovnakom svetle (niečo je zastarané, ale keď som si porovnával informácie s internetom, boli to menej podstatné zmeny).
Dnes takéto knihy u nás sotva vyjdu (ak áno, tak je to mysticko-astrologicko-alternatívna zlátanina, ktorá sa bude zaručene predávať).