Zátiší s houpacím koněm

Zátiší s houpacím koněm https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111259/mid_zatisi-s-houpacim-konem-c8y-111259.png 4 12 2

Román, napsaný jako rodinná kronika židovské rodiny působí svou životní moudrostí a nadhledem. Román je rozdělen do pěti částí, jejichž hlavním protagonistou je vždy jeden člen jeruzalémské židovské rodiny a vypravěčem nejmladší člen rodiny, vnuk Jigal. Rodina prochází mnoha zvraty i neštěstími, staří i mladí jsou však k sobě poutáni pevnými vazbami, důraz je kladen na stálost a úctu k bližním a tradicím. Nositeli moudrosti, pevných svazků a tradic jsou dědeček Michael a babička Tamar, kteří navzdory tragické dimenzi života působí jako výrazné metafory naděje, stálosti a víry v život. www.mlp.cz... celý text

Matematicka
06.10.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Proč? Kniha o životě a ze života, ale přesto s mnohem hlubším ponorem, který klade mnohé otázky. Vším prostupuje láska, naděje a víra. Jak to, co se děje, ovlivňuje lásku, naději a víru jednotlivých postav? Ač jsou moje odpovědi někdy jiné než ty autorovy, ač si někdy kladu i jiné otázky, je pro mě vždy svátkem číst tuto knihu a nechat se pozvat vstoupit do příběhu. Příběhu, ve kterém přes všechnu tragiku vítězí radost ze života, třeba i z těch drobností, které přináší všední den. Poetická kniha, která se navíc odehrává v mém milovaném Jeruzalémě.

kap66
12.12.2017 5 z 5

Viktor Fischl: tragika, kterou u židovského autora čekáte, propojená s poetikou, krásou a city, propletené pevně dohromady. Jeho knihy mají pro mě velké kouzlo, z židovských autorů je můj nejoblíbenější. Zátiší s houpacím koněm je kouzelné a dojemné.

Židé rodinné vztahy

Kniha Zátiší s houpacím koněm je v