Zatímco spíš

Zatímco spíš https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117120/bmid_zatimco-spis-ATx-117120.jpg 4 145 45

Knižní debut Zatímco spíš úspěšného filmového scénáristy Alberta Mariniho vznikl na základě jeho scénáře pro stejnojmenný film režiséra převážně hororových snímků Jaumeho Balagueróa. Přivádí čtenáře do luxusního činžovního domu v New Yorku, protagonistou thrilleru je jeho vrátný. Ten totiž vlastní klíče od všech bytů a zná slabosti všech obyvatel domu. Stačí jich jen využít. Žádné násilí – hlavní zbraní je psychický teror.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Argo

Mientras duermes , 2011

thefreakinside
04.05.2018

Psychopatický maniak, který nedokáže pociťovat radost, dokud ji někomu jinému neodepře. Každý den sumarizuje svůj život na římse činžáku, kde pracuje jako vrátný, přemýšlí, zda mu další den stojí za to žít, či se má konečně naklonit a přepadnout do prázdna. Jakožto vrátný má možnost odemykat nejen každý z bytů, ale také mysl a rozpoložení tamních obyvatel. Cillian si pečlivě vybírá své oběti, kterým působí psychologický teror, zarývá se jim pod kůži a maže jejich úsměvy z tváří, většinou bez povšimnutí, že za vším stojí on. Jedna z obyvatel, optimistická Clara, je pro Cilliana tvrdým oříškem. Rozhodne se však překonat sám sebe a udělat z ní své mistrovské dílo.

Tenhle vyšinutej magor mě bavil, kniha stejně povedená, jako film, doporučuji.

veruskaveve
12.05.2017

Super knížka (film uspokojil tak na 60 %), nemohla jsem se odtrhnout. Super napětí.

maličkán
15.03.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, zajímavé téma, napětí tam nechybělo, ale je spoustu lepších thrillerů, takže nejlepší hodnocení nedám.

NikaMirka
30.07.2016 2 z 5

Nevím, proč zrovna tahle kniha má tolik procent. Myslím, že jsou daleko lepší knihy, které zdaleka nedosáhly takového hodnocení a přitom byly čtivější a nápaditější. Vůbec mě nedostávalo číst o lidech, kteří bydlí v jedné budově z pohledu recepčního. Bylo to jedno a to samé, trapné problémy dámičky s pejsky(koho zajímá, zda se pes může vydělat, nebo kolik má dostat žrádla), rozmazlených dětí (chtěla bych vidět, jak by nějaký spratek měl domovníka v hrsti, ještě když to byl takový psychopat) apod. To že domovník terorizoval obyvatele? Kristova noho, to dělá kde jaký "blb", kterého má člověk za souseda a naprosto cíleně, veřejně a beze studu. Musím o tom ještě číst?? Jediné opravdu šokující by mohlo být, že každý večer vedle Vás ulehá někdo cizí a Vy o tom nemáte ani zdání. Za to dávám dvě hvězdy, jinak naprosto zbytečné číst, pusťte si film a ten budete stejně muset přetáčet, protože je místy naprosto nudný.

petka270
26.06.2016 3 z 5

Je to kniha se zajímavým nápadem, hltala jsem každou stranu a nemohla se od ní odtrhnout, abych se konečně dozvěděla, jak to vlastně dopadne. Chvílemi to bylo delší čekání, ale za mě se to vyplatilo.

dominika2585
29.01.2016 2 z 5

Pro mě patří knížka do slabšího soudku, a hodnotila bych ji jako podprůměrnou. Nápad s vrátným, který psychicky terorizuje nájemníky domu je sice dobrý, ale mohl být zpracovaný jiným, lepším způsobem.
Asi jsem už taky trochu náročná, ale podle mě bylo téměř v každé kapitole pořád to samé a děj se stupňoval na můj vkus velmi pomalu. V podstatě děj vrcholí asi na posledních 50 stránkách, které už byly obohaceny o nějakou tu akci, závěr mě nicméně nepřekvapil.

RUSTY
12.10.2015

Celkově bych knihu bych hodnotila spíše jako průměrnou, ale musím uznat, že hlavní postava mi byla chvílemi tak odporná, že jsem vzteky musela knihu zaklapnout, vydýchat se a opakovat si, že ne všichni lidi na světě jsou tak odporné kreatury. Během částí s ochrnutým chlapcem, jehož jediným přáním bylo zemřít, jsem musela často několikrát silně zamrkat abych rozehnala slzy ... v tu chvíli jsem toho psychopata nenáviděla snad žárem tisíce sluncí ...
Rozhodně ale dobrej finish. Na to lze říct jediné - NO CEMENT.

Rade
18.07.2015 2 z 5

Oproti anotaci a kladným ohlasům spíše zklamání.
Trochu SPOILER:
Příběh založený jen a jen na promyšleném ubližování a trápení druhých, které přejde až do přehnaných a dost nechutných fází, kdy nakonec "dobro" na všech stranách prohrává, jsem si fakt neužila.

ladyfromskye
20.06.2015 3 z 5

Možná už jsem příliš náročná, možná jsem se knížky, respektive příběhu, dopředu naděsila tolik, že jsem pak při čtení prostě musela zůstat téměř chladná.
A pár věcí mi překáželo a nejvíce asi postava Ursuly. Vadilo mi, že vlastně měla nad Cillianem stále navrch. Vyškrtla bych ji, stejně jako sem tam nějaký ten odstavec. Ale jak říkám, už jsem asi trošku postižená (ach, to studium literatury, obnášející kritické čtení textu) a důkladně zkoumám, co bych si měla prostě jen užít.

Vilas1979
18.06.2015 5 z 5

Možná, že v každém z nás je malý kousek stalkera, a tento malý kousek touží po uspokojení, touží zkusit si to alespoň prostřednictvím knihy. Po Zatímco spíš jsem sáhl, protože jsem byl naprosto unesen knihou TY a hledal jsem něco podobného. Prvních pár stránek jsem k hlavnímu hrdinovi choval snad i sympatie a omlouval jeho drobné počáteční excesy, prostě další platonicky zamilovaný chlapík. Brzy však bylo jasné, že máme čest s regulérním psychopatem, se kterým se prostě není možné ztotožnit, samozřejmě pokud člověk není sám psychopat. Napínavé a čtivé, pokud se vám líbilo TY, doporučuji.

Lenka.Vílka
13.06.2015 4 z 5

Kdyby dej nebyl tak dokonalý, odradil by mě styl psaní, na který jsem si dlouho zvykala, ale nakonec to šlo ;) knihu mám doma strašně dlouho, bylo na čase dočíst a líbilo

petrzel
28.05.2015 5 z 5

Tedy smekám, ještě že mám postel až na zem asi bych si teď pořád hlídala ,aby tam nikdo nebyl. Za mě pět hvězd byla opravdu super.

Punkies
09.01.2015 5 z 5

Takovou knihu jsem přesně hledala... Kniha, která Vás přinutí na konci nevěřícně stát s otevřenou pusou. Od začátku až do konce mě naprosto pohltila, přečetla jsem ji jedním dechem a chystám se na film. Rozhodně doporučuji. Kdybych mohla dát 10 hvězd, dám 10. Napsala bych víc, ale zrovna jsem ji dočetla a jsem v takovém zvláštním rozpoložení, kdy si dočtete fakt dobrou knížku a nemůžete se z ní vzpamatovat :)

Nikky000
04.01.2015 4 z 5

Když má být někdo odpudivý tak pořádně...Vytvořit si takhle silnou nenávist díky pár stránkám knížky, to už musí být opravdu dobře napsané... A také že je.. Hlavní hrdina je odpočátku nesnesitelný, nenávistný k sobě i ostatním obyvatelům činžáku a hlavně ta vtíravost do života ostatních lidí... Dalo by se říct že ta je excelentní i když v tom špatném slova smyslu. Po shlédnutí filmu a přečtení knihy ten příběh jen tak z hlavy nedostanete....

DarkFireflies
19.09.2014 4 z 5

Po celou dobu mě střídavě mrazilo a poléval studený pot. Rozhodně je to tak řečeno "psycho" kniha, ale výborně napsaná. Nevzpomínám si, že bych někdy tak nesnášela hlavní postavu nějaké knihy, ale tady to jinak nešlo.
Za mě zasloužené 4*.

kneslova
12.02.2014 5 z 5

Už je to nějakou dobu , co jsem tu knihu četla, neuvěřitelné psycho, musí to být skvěle napsaná kniha, protože u mne vyvolávala pocit bezmoci, beznaděje , odporu a znechucení. Odporný pachatel. Perfektně napsané - vyvolává emoce

Irika
07.01.2014 5 z 5

Ještěže nemáme v baráku vrátnici!
Už jste někdy chtěli uškrtit či umlátit hlavního hrdinu? Že ne? Tak tady na mě takové choutky přicházely dost často, aspoň ho hajzlíka trochu postrčit, když balancuje u zábradlí...
Skvělé čtení, fakt pecka, už zbývá se jen podívat na film...

Mikisan
30.07.2013 4 z 5

Příběh, který se do vás zažírá hlouběji a hlouběji. Jen čtete, čtete a čekáte co bude dál.Co s stránka, to větší odpor k hlavnímu hrdinovi...

bookcase
12.07.2013 5 z 5

No to byla pecka teda!!! Solidní psyychárna, ale fakt dobře napsaná.

rose
11.06.2013 5 z 5

Kdo to nečetl, možná by nevěřil, že v kulisách luxusního činžáku se může odehrávat takový horror. Žádní upíři ani duchové, jen jeden úchylný zmetek s nenápadnou usměvavou tváří. Při čtení jsem měla strašnou chuť ho popadnout a omlátit mu hlavu o chodník. A co když někdo takový opravdu existuje? Ohavná představa.