Zatímco jsi spala

Zatímco jsi spala https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426943/bmid_zatimco-jsi-spala-qBW-426943.jpg 4 234 71

Tara Loganová svou perfektní rodinu zbožňuje. Její štěstí se však jednoho rána rozplyne, když se probere v posteli svého souseda. Nevzpomíná si, jak se sem dostala ani co se mezi nimi stalo. Nejhorší ale je, že je ubodán k smrti. Přesvědčená, že Leeho nezabila, a vyděšená, že přijde o vše, na čem jí záleží, odejde domů a nikomu neřekne ani slovo. Když se její dcera začne vymykat kontrole a manžel se jí čím dál víc vzdaluje, začne uvažovat, zda někdo z jejích blízkých neví, co se tu noc doopravdy stalo. Policie jí klade nepříjemné otázky a ona si uvědomí, že tomu musí přijít na kloub. Dokáže ale unést pravdu?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

While You Were Sleeping , 2016

zdehan
03.10.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila stojí za přečtení.

MimaJ
27.08.2020 4 z 5

Príbeh začína prebudením Tary Logan v posteli svojho suseda. Nepamätá si, ako sa sem dostala, ani čo sa dialo. To ale stále nie je najväčší problém. Najhoršie na tom je, že spomínaný sused menom Lee leží vedľa nej ubodaný k smrti. Presvedčená, že Leeho nezabila a v strachu, že príde o všetko, odíde domov a nikomu nič nepovie. Keď sa jej do toho začnú pliesť rodinné problémy, odcudzenie s manželom a problémová pubertálna dcéra, začne premýšľať, či náhodou nevedia niečo o onej noci...

Do príbehu som sa začítala veľmi ľahko. Po pár kapitolách som už nadobudala pocit, že viem, kam bude dej smerovať, no autorka vo mne vedela v správnu chvíľu stále vzbudiť pochybnosti. Nahlodala ich veľmi nenásilne a predsa efektívne. Prešla som fázami, kedy som podozrievala naozaj každého aj keď som sa domnievala, že dej mám ako tak prekuknutý. Ako to už často býva, celé to postupne komplikovali tajomstvá a lži postáv, no tempo gradácie deja zvládla autorka naozaj dobre. Čo mi uberá na dojme je románik Tary s detektívom (nepodstatný spoiler), ktorý mi prišiel trochu zbytočný a samotný záver knihy, pri ktorom sa stále neviem rozhodnúť, či som s ním spokojná. Prekvapivý určite bol, len neviem, či v tom správnom slovazmysle.

michaela.22
16.08.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, napínavá od první stránky. I přes to že v ději nebyl nějaký wow efekt, tak jsem byla překvapená, kdo je skutečným vrahem. Nikdy bych si takový konec netipla. Doporučuji všem co mají rádi detektivky. Velice čtivá.

J.x
20.07.2020 5 z 5

Mě takhle knížka bavila od začátku do konce. Sahala jsem po ní i při různých ukradených volných chvilkách. Do konce jsem nevěděla, kdo je vrah. Skvělá knížka. Už se těším na další knížky této autorky.

Ajinka88724
15.07.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Dobrý příběh jen tedy pořádně zamotaný. Adeptů na pachatele bylo dost a podezřívala jsem je všechny ale stejně mě to na konec překvapilo. Za mě určitě stojí za přečtení.

tanecnica
11.07.2020 3 z 5

Další z řady thrillerů, které teď frčí. Přečíst se to dá, ale úplná bomba to není. Knížku jsem četla v květnu, recenzi píšu v červenci a už mi děj splývá. To podle mě mluví za vše. Přečtete, pár večerů se bavíte, ale v hlavě vám děj nezůstane. Prostě další kniha z řady.

dana8437
11.07.2020 5 z 5

Super! Přečtena téměř jedním dechem!

i.stefany
08.07.2020 5 z 5

Thriller plný napětí a zvratů, další z řady podobných knih postavených pouze na lžích. Téma je výborné... Hlavní hrdinka se probudí v posteli vedle mrtvého muže a nic si nepamatuje...
A všechny další postavy, mají co skrývat... Co se vlastně stalo a proč?

tyna14
01.07.2020 3 z 5

Musím říct, že kniha se čte dobře, autorka nechává čtenáře v napětí a neustálém tápání. Místy mi přišel příběh až příliš nereálný a překombinovaný. Románek s detektivem mi připadal zbytečný, příběhu ubíral na věrohodnosti.

Dixinka
28.06.2020 5 z 5

Od začátku do konce plná napětí a zvratů. Pěkné

Ivetinka
27.06.2020 5 z 5

To byla rodinka... Vraha jsem nerozluštila, protože bych to do ní (nebo něj:D) vůbec neřekla. Pěkně zamotaný příběh.

monci6485
04.06.2020 5 z 5

Ukázková rodina. Manžel věčně mimo domov, žena má pořád moc zařizování a vlastně nic nedělá. Dcera je chorobná lhářka a jediný normální člen rodiny je jedenáctiletý syn. :-D
S každou další stranou jsem podezírala někoho jiného, takže skvěle napsaný thriller. Jen ty rodinné řečičky plné lásky jsou dost neuvěřitelné, ale to je v knihách často. Takže hvězdičku strhávat nebudu, zaslouží si plný počet.

Vladísek
04.06.2020 5 z 5

Prakticky každá postava této knihy mohla být pachatelem. Několik posledních stran opravdu stálo za to, při jejich čtení mě napadalo jediné: Ale jó, ale né... :) Vsadím se, že většina, co knihu četla, podezírala bez výjimky všechny zúčastněné. Ano, mně se to líbilo a bavilo. 5* dávám za udržení napětí. Jen to klišé se zaláskovaným detektivem nemuselo býti, na můj vkus trapné až rušivé.

Šánka
01.06.2020 5 z 5

Super, paráda ! Já už jsem tedy trošku alergická na upoutávky na obálkách knih autorek Zmizelé a Dívky ve vlaku, ale tady to odpouštím, bavila jsem se velmi.
Na začátku je jedna vražda a začíná další z rodinných dramat se spoustou lží, přetvářky a skutečně velkým množstvím možných pachatelů. Protože tady nemůžete věřit vůbec nikomu a ničemu. To je jedna prolhaná jízda.
Takových psychothrillerů je v poslední době mnoho, ne každý se ale povede. Zatímco jsi spala patří k těm vydařeným.

jeny-v
24.05.2020 3 z 5

Tak tady mě kniha neuchvátila. Dočetla jsem ji jen skoro z povinnosti. Začátek příběhu Tary, která se po návštěvě souseda Leeho probudí vedle něho nahá a on je mrtvý, mě docela zaujala. Další seznamovaní s postavami a jejich problémy, ať to byl manžel Noah nebo jejich sedmnáctiletá dcera Rosie či sestra Lisa s přítelem Harveyem mi přišlo často trapné a sobecké. Pod pozlátkem "dokonalých" rodinných vztahů vystupovaly stále samé lži a ne zrovna sounáležitost, ač to bylo v knize vyzdvihováno. Poslední kapku tomu dodala postava Mikeyho, kolegy Tary ze školy, který ji pronásledoval a zamilovaný šéfinspektor Holden Hunt byl směšný. A ani závěr to nezachránil. Jediná postava, která mi byla sympatická a normální, byl Tary a Noaha syn Spencer.

Atanone
15.05.2020 4 z 5

Za málo peněz docela dost muziky.
Jedna vražda v sousedské komunitě, kdy krev je zmíněna jen velmi okrajově, řekla bych až stydlivě, nastavuje zrcadlo všem zúčastněným. Protože všichni lžou.

reňa30
13.05.2020 5 z 5

Od první stránky mne kniha chytila a nepustila :-)
Velmi čtivá -doporučuji!

Acinore
09.05.2020 3 z 5

Moc překombinovaný. A ve finále se vlastně ani moc nedozvíš, teda jo, ale tak zmateně a zrychlene a konec. Hm. Ani jedna postava není prokreslená, všechno jen tak povrchně, z rychlíku. Za mě průměr.

DanaKa81
08.05.2020 4 z 5

Hodně dobrý thriller o tom, jak se snadno dostat na seznam hlavních podezřelých z vraždy. Tara se probudí vedle mrtvého souseda a na nic si nevzpomíná. Vše je zamotané a vrah může být téměř každý...dokonce i Tařina dcera

elca23294
06.05.2020 4 z 5

Nejdříve se mi kniha četla velmi pomalu a chvilkami se to spíše táhlo, ale potom už se to rozjelo a já se nemohla od knihy odtrhnout. Čím více jsem četla tím jsem byla více nejistější. Každou chvíli tam někdo lhal a bylo to tvrzení proti tvrzení. Knihu jsem si proto nesmírně užila a jsem si jista, že to není poslední, kterou jsem si od autorky přečetla.

thrillery pro ženy

2017  80%Tvář mojí dcery