Zašepkaj jej meno

Zašepkaj jej meno https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284285/bmid_zasepkaj-jej-meno-oGt-284285.jpg 4 26 6

Veľkostatok Belle Meade série

Román Zašepkaj jej meno je zasadený do prostredia slávneho nashvillského žrebčína Belle Meade Plantation. Preplietajú sa v ňom zápasy južanskej spoločnosti po skončení vojny Severu proti Juhu s osudmi muža a ženy, ktorých bolestivo poznačila zrada blízkej osoby. Olivia Aberdeenová, vdova po mužovi, ktorý bol za zradu voči Juhu brutálne zavraždený, sa v meste stáva nežiaducou osobou, preto vďačne prijíma pozvanie „tety“ Elizabeth Hardingovej, panej statku Belle Meade, aby sa stala hlavnou gazdinou. Po príchode zažíva veľké sklamanie a dozvedá sa pravý dôvod, prečo generál Konfederácie William Giles Harding súhlasil s jej príchodom. Olivia nenachádza na statku útočisko, aké očakávala, a nečakane podľahne citom voči Ridleymu Adamovi Cooperovi, ktorý ani v najmenšom nepôsobí ako pravý južanský gentleman. Ridley Cooper sa napriek svojmu južanskému pôvodu rozhodne bojovať na strane Únie, čím si od niektorých vyslúži označenie zradcu. Hoci občianska vojna oficiálne skončila, v jeho vnútri pokračuje ďalej. Na statok Belle Meade prichádza s túžbou osvojiť si „dar“, ktorý má Bob Green, hlavný tréner koní a bývalý otrok. Ridleyho tajomstvo ich môže oboch stáť život. Kým Ridley sa potrebuje vyrovnať so „zradou“ milovaného Juhu, Olivia je odhodlaná vyhnúť sa zrade za každú cenu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , i527.net

To Whisper Her Name , 2012

alekis
05.08.2021 5 z 5

Hřebčín Belle Meade podle závěrečných slov autorky skutečně existuje, je velmi známý, a rovněž některé postavy z knihy jsou autentické.
Původně jsem zamýšlela hodnotit níž, ale nakonec se uchyluji k hodnocení nejvyššímu. Proč. Je to přitom příběh bez velkých zvratů, ačkoliv je dramatický. Taková ta velká dramata, na jaká jsme v dnes v knihách zvyklí, tu ale nejsou (upozorňuji: ani sex!). Děj jde svým tempem, kontinuálně od začátku do konce, bez přeskoků v čase...
Období války Severu proti Jihu - zde v knize je už krátce po ní, je pro mě totiž vždycky zajímavé. Tak jako obyvatelé USA nemají velké povědomí o dějinných událostech Evropy, tak my zde, pokud někdo tento dramatický úsek amerických dějin cíleně nestuduje, stejně tak mnoho o této občanské válce, která poznamenala 19. století v USA, mnoho nevíme. A jako každá válka - byla strašná (pro mě byl na toto téma velice ilustrativní krátký dílek filmu Návrat do Could Mountains - vím, že ho nedokážu přesně přiblížit - je to část tuším někde ze začátku, odehrávající se na bojišti, kde vybuchne nastražené podzemní úložiště a prostor se změní v změť hlíny, krve a umírajících mužů). Získala jsem opět jakési drobnější informace, které rozšiřují mou představu - k bližšímu studiu problematiky se asi nepřemluvím...
Je tu také pár hezkých, i když ojedinělých pasáží o koních a jejich chovu... a samozřejmě, láska, která se rodí postupně, zvolna, po čase, ve kterém se protagonisté stačí blíže poznat - a pochopit, že jsou si souzeni. A podpora základních pilířů života - dobrých mezilidských vztahů, je tu silně přiblížena - což hodnotím jako další plus.
Kniha je dost rozsáhlá, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla, stálo to za to.
:-)

miajane
20.07.2020 5 z 5

Nádherná obálka, prekrásny príbeh, úžasné hlavné postavy a troška skutočnej histórie.

pip11
11.05.2019 5 z 5

Příběh je skutečně nádherný. Dovedla bych si ho představit zfilmovaný. Hřebčín Belle Meade a vše co se tam odehrává, je poutavé a moc jsem si to užila. Je příjemné začíst se do knihy a zapomenout na čas. Už teď se těším na další knihu ze série.

modranka
08.01.2018 5 z 5

Príbeh jemný, romantický, poučný. Dobre sa číta, ponúka citácie z Biblie (nakoniec, ide o kresťanské vydavateľstvo) a pripomína už dávno zabudnutú morálku. Anotácia je výstižná, cieľová skupina čitateľov od -násť ročných. Ak od knihy očakávate práve tieto hodnoty, potom si zaslúži plný počet hviezdičiek, ak však čakáte historickú romancu s erotikou, budete sklamaní.
Páčilo sa mi, že autorka čerpala zo skutočných reálií, práve to zvyšuje hodnotu autorkinho diela.

BlueIvy
09.08.2016 odpad!

Obálka knihy je prekrásna, horší je už samotný obsah. Nemala som veľké očakávania, no knižka ich poriadne podliezla. Avšak každá kniha z tohto vydavateľstva je priam tragická.

jana6258
25.07.2016 5 z 5

Jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala. Bála som sa, že bude písaná nejakým nezaujímavým štýlom, ale... veľmi príjemne ma prekvapila. Páčilo sa mi to ako zo strany milovníčky koní, tak aj zo strany kresťanky, ktorá potrebuje také povzbudenia, aké sa nachádzajú v tejto úžasnej knihe, pričom do deja zapadajú úplne prirodzene, nenútene. Ďakujem za túto knihu! Klobúk dole.

Tamera Alexander
americká, 1961
2016  85%Zašepkaj jej meno
2016  88%Získaj si jej priazeň
2017  85%Nezmazateľný dojem
2019  88%Stav sa o jej srdce
2018  83%Výnimočná krása

Kniha Zašepkaj jej meno je v