Žárlivka

Žárlivka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405134/mid_zarlivka-h60-405134.png 4 150 59

Renáta chorobně žárlí. Zvítězit nad obsesemi, které ovládají celý její život, ale nedokáže. Když už si myslí, že se ocitla na dně, uslyší píseň zahranou na piano jejím tátou, nazpívanou neznámou ženou. Proč jí ten hlas způsobuje taková muka, stejně jako mámě? Renáta se konečně dozvídá, jaké drama se událo mezi rodiči před více než dvaceti lety i jak to souvisí s tím, co sama prožívá a jak se chová. Její vlastní drama teprve začíná.... celý text

Sarrah
17.10.2019 5 z 5

Kniha se četla sama, nevím jestli jsem Renátu víc litovala nebo na ni byla naštvaná.

Dáduše
14.10.2019 4 z 5

Skvělá prvotina. Závist:-) Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale nakonec se četla velmi dobře. Koukala jsem, jak to mohou mít žárlivci těžké. Myslela jsem, že žárlím, ale chvála Bohu jsem na tom dobře:-)

Termina
13.10.2019 3 z 5

Těžký život chorobných žárlivců ... DÍK!

molka1266
08.10.2019 1 z 5

Dlouho, jsem váhala jestli mám vůbec knihu hodnotit, nedočetla jsem jí, nějak mi přišlo toho všeho moc, děj neuvěřitelný.. Hrdinka, které tak říkajíc nic neschází, se neustále zabývá jen vlastními pocity, spíše než žárlivé je to sobecké.

alnahu
05.10.2019 4 z 5

V této knize je skvěle vykreslen těžký život žárlivců.Těžké je vžít se do jejich myšlení je to vpodstatě nemoc.I když život s takovým člověkem musí být také velmi těžké. V knize autorka toto vše výborně napsala-kam až může takové žárlení zajít.

Kate72
27.09.2019 5 z 5

Mě se knížka líbila. Já ji měla za odpoledne přečtenou. Líbil se autorčin styl vyprávění. Líbilo se mi, používání cizích slov i její černý humor. Žárlení je vážně psychopatická záležitost. Lidé za to nemohou, ale žít s takovým člověkem to fakt musí být peklo.

certik003
20.09.2019 5 z 5

Nikdy mě nenapadlo přemýšlet nad tím, co vlastně cítí a zažívají žárlivci. Vlastně jimi tak trochu opovrhuju, jak sama předpokládá hlavní hrdinka. Myšlenkové pochody Renáty jsou neuvěřitelné, ona sama moc sympatií nevzbuzuje. občas byste ji nejradši propleskli, občas ve mně vzbuzovala lítost, i když na konci mě ta lítost přešla, protože Renáta není jenom chorobně žárlivá, ale je i neskutečný sobec a egoista a to je přímo vražedná kombinace. Asi nikdy žárlivce chápat nebudu, ale už je nejspíš nebudu tak příkře soudit, i když se jim stále budu vyhýbat obloukem. Příběh je od začátku do konce nabitý emocemi, velmi čtivý a všem bych ho doporučila přečíst.
Překvapilo mě, že je tohle autorčina první knížka, ráda si od ní přečtu další knížku.

Dody62
19.09.2019 5 z 5

Skvěle napsané! Jestli měla knížka vzbudit emoce, tak se to rozhodě povedlo. Hlavní hrdinku jsem při čtení nenáviděla a nedokázala jsem ji pochopit. Nesnášela jsem ji, jejího manžela... Pořád jsem k nim v duchu promlouvala, ať se vzpamatují. Paradoxně jsem ale po přečtení taky najednou začala přemýšlet: Co "ten můj" asi dělá na služební cestě... Vážně síla! Tahle knížka určitě není romantika a ten příběh, to téma... Hodně silné. Člověka by ani nenapadlo, kam až žárlivost může zajít.
Lenko, díky! A těším se na další knížku! :)

netty
17.09.2019 5 z 5

Wow, tak to byla jízda! Věděla jsem, že žárlivost je krutá, ale že až takhle? Masakr! Hlavní hrdinka mě tak štvala, že jsem měla pár chvil, kdy jsem musela přestat číst, abych její chování rozdýchala. Závěr knihy byl natřískaný emocemi. Výborný čtení.

Vodomilka
07.09.2019 5 z 5

Výborná kniha nahlížející na žárlivost.

Mychaela
30.08.2019 5 z 5

Masakr! Nářez!
Už dlouho ve mně kniha nevyvolala tak silné emoce. Hlavní hrdinka mě ničila. Měla jsem chuť vlézt do té knížky a proplesknout ji... Zařvat na ni, aby se vzpamatovala! Já vím, že byla vlastně nemocná, ale nedokázala jsem s ní soucítit, naopak!
Doteď jsem se považovala za žárlivku - po přečtení jsem zjistila, že můžu být absolutně v klidu...

Každopádně, paní Lenko, rychle koukejte napsat další podobnou pecku! :-)

boeink
15.08.2019 5 z 5

Čekala jsem klasické čtení pro ženy, lehké, trochu vtipné. Nic takového! Žárlivka rozhodně není žádná romantika, ale psychologický román na téma, kterým jsem se (díkybohu!) nikdy nezabývala a moc se o něm nemluví. Nežárlím, nebo jen malinko, ale chápu, že musí být hrozné s tím žít, Renáty mi bylo líto, chvilkama mi přišla směšná, zlobila jsem se na ni, jaký je sobec. Kniha mě chytila a nepustila do poslední stránky, vřele ji doporučuji.

Zuzana_H
14.08.2019 5 z 5

Neskutecne silna kniha. Skvele napsana, doslova vas strhne a nedovoli prestat cist. Mate z ni husi kuzi, hlavni hrdinku chvili litujete, ale hlavne nenavidite. dostane vas do deprese i euforie (ze vy takovi nejste). Proste tohle je jizda! Rozhodne doporucuji a tesim se na dalsi dilo autorky.

Mentolka78
02.08.2019

Úžasně napsaná kniha. Jedním slovem paráda! Čtivé, ze života, napínavé až do konce. Kniha je i poučná. Život žárlivce musí být strašný, ubíjející a nekonečný a těžko kdo s ním zřejmě vydrží :-( Doporučuji.

LaCoccinelle
01.08.2019 4 z 5

Přečteno za jeden den, kniha se četla dobře. Člověk se po přečtení knihy nad ledasčím v životě zamyslí. Kdyby spolu lidé více mluvili, spousta věcí by byla jinak. Žárlivost je nemoc a peklo pro oba zúčastněné.

gargamelka
21.07.2019 5 z 5

Jedním slovem jízda. Do jisté časti psychologická, vztahová, životní, poučná. Hlavní hrdinka Renata si nese neduhy z dětství, ví o nich, trochu se s nimi snaží pracovat. Má okolo sebe několik dobrých duší v podobě kamarádky a nesmírně empatického manžela, tyto osoby nabízí pomocné ruce, ale Renata je solidně odmítá. Nakonec to vygraduje... sice si některé věci posléze uvědomí, ale...

knihomolkadorfa
27.06.2019 4 z 5

Tak tohle bylo něco. Už dlouho mi nebyla hlavní postava tak nesympatická, jako právě Renáta. Měla jsem na ni takový vztek, že bych s ní nejraději zatřásla, aby se už konečně probrala. Zvlášť poté, co mi došlo, proč se nejspíš odmlčela Mony. Autorce se podařilo všechny postavy vykreslit tak plasticky a reálně, že na tento příběh jen tak nezapomenu. Život se žárlivcem prostě není k žití. Další knížku od paní autorky si určitě přečtu.

Ticiana
27.05.2019 4 z 5

Kniha ma skvělý námět, to se musí uznat. Ale některé pasáže se podle mne trosku déle vlekli. Bylo videt, jak lehké je si cokoliv prekroutit, jen aby to zapadalo do vytvořeného scénáře. Tyhle lidi to nemají fakt lehké. Ani jedna ani druhá strana.

HMíša
10.05.2019 5 z 5

Zajímavá, čtivá kniha. Nežárlím, ale po přečtení knihy si umím představit co asi žárlivky zažívají, musí to být peklo, ovšem pro obě strany. Zajímavý děj, přečteno za pár hodin. Doporučuji.