Zaříkávač nemocí

Zaříkávač nemocí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220670/zarikavac-nemoci-00e-220670.jpg 4 210 38

Zaříkávač nemocí je sestavený z textů, komentářů a rozhovorů, věnovaných nemocem lidí, vrcholového sportu, politiků i celé společnosti. Datují se od roku 2010, kdy vyšla knížka Mým marodům, do současnosti. Do knížky jsem přispěl i pestrými fotografie z mého pestrého života.

lucus83
31.12.2015 3 z 5

Kniha sa mi páčila, aj keď aj mne vadili časti o politike. Mým maródum sa mi páčila preto oveľa viac. Kniha núti zamyslieť sa nad našim uponáhľaným svetom, nad našimi prioritami, nad prijatím zodpovednosti nad našim zdravím... Je určená pre ludi, ktorí sa chcú uzdraviť, nielen liečiť. Ako zdravotník vsak vidím, ze takých ludi je len menšina. Väčšine ludi vsak vyhovuje, len polikať prášky- nechcú prebrať za seba zodpovednosť, zmeniť životný štýl. Im nepomôže ani komplexná medicína.

Eldar80
13.12.2015 4 z 5

Tak zde už té politiky bylo moc i na mě. Hlavně ze začátku knihy se většina témat točila hlavně kolem společnosti a politického dění. Naštěstí kniha byla provedena lépe než Mým marodům a jako nosnou linii měla rozhovor, který se vinul celou knihou. Jak rozhovor plynul, byly do něj zasazeny články k probíraným tématům. Po první docela politické půlce knihy se druhá část věnuje zdravotním problémům a snad ze třetiny se týká dětí a tedy celé rodiny. Opět vidíme, že spousta zdravotních obtíží má přitom docela jednoduchou příčinu. Ignorování toho jak špatně žijem. Ohledně té politiky už ne se vším jsem souhlasil a některé názory mi přišly nevyzrálé. Ostatně to bylo spíš tím, že občas už kniha zasahovala do témat úplně mimo zdraví a nemoci. Přestože provedení knihy je už lepší, tak už nejsem tak nadšen. Jednak proto, že článkům už chyběl vtip a dobrou pointu mělo jen pár. Zkrátka témata to ani neumožňovala. A samozřejmě díky politice a dalším tématům je spíš nutné si zachovat kritický způsob myšlení, ale to už se zase dostáváme k občanské odpovědnosti jak o ní mluví pan Hnízdil. Knize dávám 4 hvězdy jen kvůli důležitým tématům. 75%

čef
11.12.2015 2 z 5

Pan doktor dělá záslužnou práci, komplexní medicína je určitě in a brutální zjednodušení problémů na lidová moudra mnoha lidem jistě otevřela oči. Cenné jsou příklady z praxe, naivní politické dumání už méně.

Jack Bauer
07.11.2015 3 z 5

Traduje se, že jeden moudrý muž poznamenal: Jednou za rok jdu k lékaři, protože i lékař chce z něčeho žít, koupím si léky, které mi předepsal, protože i lékárník chce z něčeho žít, nakonec ty léky hodím do kanálu, protože i já chci ještě žít.
Naprostý souhlas s tříhvězdičkovými komentáři, už jste to za mě napsali, nemusím to aspoň opakovat. V knize je hodně moudra, ale už mě tak nenadchla jako Mým marodům.
Proti věku není léku. Jak člověk žije, tak také stůně. Nemoc je informace o tom, že dělá v životě nějakou chybu.
Zlo je pořád tady. Okolo nás i v nás. Čeká na svoji příležitost. Jediné, co je zapotřebí k tomu, aby zlo zvítězilo, je , aby dobří lidé nic nedělali.

bzung
17.08.2015 3 z 5

No, tady jsem hodně na vážkách, co si o panu Hnízdilovi myslet. Na jednu stranu velice zajímavý pohled na medicínu, s kterým se víceméně ztotožňuji, na stranu druhou, a myslím, že to i někde v knize zaznělo, je lepší, když se odborník drží svého řemesla. Svérázné politické výkřiky do tmy mě hodně rušili, a knížku v mých očích znehodnotili. Ke všemu jde o typické české švejkovství, kterého je všude dost po českých webech a putykách, nepotřebuji si to ještě kupovat v knize o alternativní medicíně.
Nebýt tohodle nešvaru, jde o výborné poučné čtení.

sdanieli
16.08.2015 4 z 5

Knihu jsem měla v knihovně zarezervovanou a trvalo to přes 1 rok (!) než se ke mně dostala (i to zřejmě svědčí o její vytíženosti čtenáři). Mezi tím se mi povedlo shlednout v divadle přednášku Jana Hnízdila na živo, což je ještě o moc lepší než kniha. Takže tento titul už jsem potom četla s lehkým nadhledem (protože dost věcí už jsem tímto věděla a neslyšela poprvé). Ale i tak-kdyby každému z nás to pomohlo alespoň na chvíli nebo třeba v jedné věci otevřít oči a prohlédnout (vždyť je to tak jednoduché!), kniha by účel tímto splnila. A o to asi jde. Díky za ní.

Tsuki
15.07.2015 4 z 5

V Zaříkávači se oproti první knize (Mým marodům, 2010) objevuje pár novinek a celkově je cítit, že se pan Hnízdil neustále duchovně/duševně vyvíjí. Na jednu stranu se mi líbilo, že se víc "odhaluje" čtenářům, mluví o svém osobním životě a dává tím najevo, že je taky jen člověk, se svými mouchami. Na druhou stranu ho to zbavilo takové jákesi image úžasného doktora s bezchybným přístupem - ale to je vlastně dobře. Nejspíš v ničem nelže a toho si v dnešní době asi cením nejvíc. Upřímnost sice někdy bolí, a pro mě osobně je smutné číst ty "nenapravitelné" případy, protože si sama říkám, jestli nejsem jedna z takových? Jestli mám dost síly se uzdravit? Obzvlášť když se daná osoba nachází ve složité situaci. Někdy to vyznívá, že v takovém případě pan doktor jenom pokývá hlavou "tady se nedá nic dělat, vám nepomůžu". To je deprimující... Bohužel se v tématu nijak neodklonil od Marodů a je to to samé dokola, jen zabalené v novém lesklém papíru. I tak mi ale Zaříkávač přišel lépe zpracovaný a krapet moudřejší než Marodi. Jen tam pořád něco chybí... třeba návod, jak si vlastně člověk může pomoct...

marlowe
25.03.2015 4 z 5

Zajímavé a mnohdy i vtipné povídání, ale návod, jak vyzrát na svoje zdravotní problémy, v knize nehledejte (pakliže se nespokojíte obecnými radami typu: nestresujte se, zvolněte, odpočívejte a dejte si do pořádku svoje osobní vztahy).

Kytiii
22.03.2015 4 z 5

Kniha donutí k zamyšlení a leckteré pasáže už z hlavy nevymažu... z něčeho až člověku běhá mráz po zádech, jindy pláče smíchem (skvělé číst epizodku o Alfa planetě v narvaném kupé vlaku!). Měla bych několik výtek (velmi zajímavá "náhoda", že všechny zmiňované maminky měly 5 leté syny a byly na rodičovské s dvouletou sestřičkou) a i začátek knihy se jakoby opakuje... Vypadá to, že člověk, který měl na starosti korekturu, neodvedl příliš dobrou práci... Pana doktora bych velmi ráda poznala. Věřím, že za spoustou nemocí vězí naše nemocná psychika... Zajímal by mě i pohled pana doktora na morové rány a jiné pandemie, stejně jako na genetická onemocnění...

Veve131
18.03.2015 5 z 5

Skvělá kniha! Doporučovala bych všem jako povinnou četbu knih Mým marodům a Zaříkávač nemocí. Je to lepší než polykat prášky!

barcc85
17.02.2015 5 z 5

Ač pana Hnízdala znám z médií, toto byla pro mě první kniha a proto ji musím hodnotit jako povinnou četbu všem.
S pohledem na mašinérii jménem zdravotnictví a farmacii, či na přístup k nemocem, musím naprosto souhlasit. Taková malá osvěta všem slepě věřícím :)

djordy
17.01.2015 5 z 5

Povinná literatura!!!

martin3683
11.01.2015 3 z 5

Názory autora na zdravotnictví a nemoce se mě moc líbily a s plno z nich se ztotožňuji. Proč ale 3 hvězdičky? Kniha je souhrn starších článků z Lidových novin, blogu apod. Plno textů si můžete najít na internetu zdarma. Bohužel tak třetina textů je i o politice a názorech na všechno možné, což mě moc nezajímalo, protože podobných velekritických pohledů na českou politiku je na netu hromada a nepotřebuji si kvůli tomu kupovat knihu. Každopádně články o nemocech jsou moc zajímavé a při čtení jsme si i zaškrtal některé odstavce, které jsou hodné citovaní někdy v budoucnu. Knihou se také vine dlouhý rozhovor s Hnízdilem, který vždy daný příspěvek rozšíří či dovysvětlí.

Marceles
04.01.2015 3 z 5

Kdybych před tím nečetla Mým marodům , určitě by hodnocení bylo vyšší. Takto pro mne bylo zklamáním - měla jsem pocit, že už je to jen opakování předešlé knížky, nic nového.
Nic to nemění na tom, že názory MUDr. Hnízdila nutí k zamyšlení nad systémem zdravotnictví i nad našimi vlastními nemocemi a životy .

hanča34
24.11.2014 5 z 5

Moc doporučuji k přečtení místo polykání prášků na cokoliv. Máme to všichni ve své moci se uzdravit a žít spokojeně. Super kniha, přečtu si od autora i další.

mschmidtova
17.11.2014 5 z 5

Super knížka, jako ostatně všechny od pana Hnízdila. Nejdřív jsem do ní jen nahlédla, že přečtu jinou knihu a k téhle se vrátím. No ale nemohla jsem přestat, přečetla jsem ji celou najednou. Pan Hnízdil je kontroverzní osobnost, obdivuji jeho odvahu a přímost. Jsem ale šťastná, že je tady někdo, kdo otevřeně říká věci, se kterými souhlasím. Takže vřele doporučuji, nebudete litovat!

Vercik
02.11.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla tak na 70%. Co mě moc nezajímalo, jsem přeskakovala. Jinak je pěkně a vtipně napsaná. Docela jsem se u ní nasmála. Panu doktorovi fandím a doufám, že stejným přístupem léčení se "nakazí" čím dál tím více doktorů.

bytost
19.10.2014 5 z 5

Tak jsem si dnes na netu přečetla informaci, že se státní dluh od vzniku ČR zdesetinásobil. Ve světle této informace musím uznat, že kniha Dr. Hnízdila je více než pravdivá. Je to jasná zpráva o tom, že nejen naši politici, zákony, ale i naše povědomí o tom, co je to zdraví, kdo za něho odpovídá a jak si je udržet jsou mylné. Autor zcela lidsky a jednoduchou argumentací sděluje, že miliardy, které do zdravotnictví stát investuje pod dojmem,,že se to spraví,, bohužel bez investic do prevence NIC neřeší. Co jiného nám a našemu balancování nad propastí může pomoci více, než je OSVĚTA jak se věci mají, co je hlavní příčina, stále se zvyšující konzumace antidepresiv a rozvoje rakoviny. Kniha vysvětluje příčiny onemocnění jako devastaci rovnováhy vztahů, tlaku na výkony a zisky materiální povahy. Co, ale ve své podstatě, potřebuje každý člověk nejvíce? Dr. Hnizdil se nestaví do role spasitele, právě naopak, dává nám prostor si utřídit myšlenky a uzdravit se sám, to je úkolem psychosomatické medicíny a chemické léky podává pacientu jen na přechodnou dobu, než to pacient dokáže sám. Psychosomatika mu osvětlí příčiny, jaké chování a myšlení jej do nemoci zavedly. Fakt dobré čtení, doporučuji. Dokonce jsem se u knihy i hlasitě zasmála, to když jsem četla pasáž, kdy lékař nechal prostor své manželce k definici jeho povahy a chování :-))