Zaříkávač nemocí

Zaříkávač nemocí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220670/zarikavac-nemoci-00e-220670.jpg 4 210 38

Zaříkávač nemocí je sestavený z textů, komentářů a rozhovorů, věnovaných nemocem lidí, vrcholového sportu, politiků i celé společnosti. Datují se od roku 2010, kdy vyšla knížka Mým marodům, do současnosti. Do knížky jsem přispěl i pestrými fotografie z mého pestrého života.

jprst
17.02.2023 2 z 5

Tato publikace by se dala označit za zajímavou, pokud by tam autor necpal své politické názory. Ty jsou totiž mnohdy dost svérázné a vyznívají v tom smyslu, že ona část společnosti s názory rozdílnými od autorových je asi v podstatě nemocná.

Felsenberg
16.04.2022 5 z 5

Kniha plná zajímavých příběhů, které skvělý Jan Hnízdil podívá kritickým, ale zároveň lidským a zábavným způsovem. O společnosti, zdravotnictví, rodinách, vztazích, dětech, sportu, zdraví, štěstí... Překvapila vtipná ironická pasáž jeho ženy Lucie.

Michael15568
07.08.2021 2 z 5

No, každý si na to musí udělat svůj názor...

Bedřich63
10.05.2021 4 z 5

Tak to byla moje třetí kniha od pana Hnízdila, dále už se budu řídit podle zásady "Třikrát a dost". To hlavní a podstatné jsem si snad z knih odnesl. V mnoha různých variacích se zde stále opakují tytéž věci, takže už jsem měl několikrát i tendenci pár odstavců přeskočit.
Pro ty, kteří to neznají, nebo zatím ještě neměli tu potřebu poslouchat, tak v nedávné době byly na stránkách kupredudominulosti.cz zveřejněny 3 rozhovory s Janem Hnízdilem. Tam se spolu s moderátorkou Martinou Kociánovou věnují aktuálním tématům dneška.

MarkCarter
17.04.2021 4 z 5

Ak by som bol úprimný, tak poviem, že túto knihu doniesol niekto pred pár rokmi do práce a ja som sa na nej smial. Nebral som to vážne, ani som ju nečítal. Dostal som sa k nej až teraz, cez nejaké video na internete. Človek by mal mať otvorenú hlavu a vedieť svoje názory prehodnotiť keď príde čas. Tak som sa dostal k tejto knihe a neodradili ma ani absolútne zbytočné kapitoly o politike. Tie by som vyčlenil na samostatnú knihu. Autor má také vyhranené názory, že je ťažké s ním súhlasiť vo všetkom. Na druhej strane otvára témy - medicínske, nad ktorými je dobré sa zamyslieť. Súhlasím s ním v tom, že sme sa vzdialili od svojej prirodzenosti. Väčšina, ak nie všetky, civilizačné choroby sú priamym dôsledok zlého životného štýlu. Namiesto pohybu, vyváženej stravy a oddychu hľadáme "skratky" v podobe liekov. Psychika je veľmi mocná, dokáže vyliečiť, ale aj pritiahnuť choroby. Rady v tejto knihe sú z kategórie "sedliacky rozum", ale to im neuberá na užitočnosti. Práve naopak. Niekedy sú tie najjednoduchšie veci najťažšie na pochopenie.

Eva88
22.03.2021 3 z 5

První polovina knihy pro mě byla fakt utrpení, měla jsem rozečteno hodně dlouho. Politiku neřeším, nebudu těmi šašky ztrácet čas, zprávy nesleduji. Takže je mně fajn. Možná trochu zbabělé, ale funguje to. :-) Vytkla bych ještě i dost opakujících se frází a pár překlepů. Druhá polovina obsahující příběhy pacientů a názory pana doktora se četla sama. Škoda tedy toho protivného natahování zezačátku...

Marcik7
23.03.2020 5 z 5

Pan Hnízdil je velmi moudrý muž, jehož názory by se v našem zdravotnictví měly uplatňovat, bylo by všem líp.

zdenka4808
31.10.2019 2 z 5

První polovina knihy mě moc nebavila. Kritika všeho a všech a u té politiky to bylo dle mého názoru až za hranou. Druhá polovina mě docela bavila, jsou to sice jen obecné rady, ale za zamyšlení určitě stojí.

Iv8
12.11.2018 4 z 5

Politika mi tam také moc neseděla, ale jinak velmi zajímavé čtení.

Juzzy
24.05.2018 5 z 5

Až na počáteční zbytečné kydání hnoje na politky nelze nic vytknout.

harena
16.11.2017 3 z 5

Určitě zajímavá kniha, četla jsem i jeho " Mým marodům" a "Jak léčit nemoc šílené medicíny" a tady je vlastně hlavně opakování všeho. Navíc tam jsou přidané politické komentáře. Proč? Jinak jestliže neznáte žádnou knihu pana Hnízdila, určitě doporučuji přečíst a já si přečtu i jeho další.

Janca13
31.10.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Taky bych vypustila politické komentáře. Byla to první kniha, kterou jsem tohoto autora četla, asi si přečtu i jinou. Zaujaly mě informace a názory týkající se lékařství, nemocí a určitě člověka nutí k zamyšlení.

Gabba99
11.08.2017 4 z 5

Zajímá kniha nevadily mi ani autorovy názory na politiku.. Nejlepší je část z praxe, kdy se čtenář seznámí se základy celostního přístupu ke zdraví a nemoci, možná trošku zjednodušenou formou, kdy v praxi to tak určitě jednoduché není, ale na druhou stranu je tato forma snadno uchopitelná pro širší čtenářské publikum.

Iljaajli
31.01.2017 2 z 5

Knížka se celostní medicíny spíše jen dotýká, častěji ilustruje nemocné uvažování a směřování celé společnosti. Zde se dá jednoduše vytknout před závorku, že nemocná je ta část společnosti, která neuvažuje jako doktor Hnízdil.
Pro mě zklamání za 40%.

Gibis
10.10.2016 4 z 5

Bez politické části bych se také obešla. Přesto mě kniha hodně oslovila a ovlivnila mé smýšlení o našem zdraví. Sice dost zjednodušené, ale určitě inspirující.

Aroucaria
05.09.2016 3 z 5

Komentáře k takovýmto knihám jsou opravdu "těžké", neboť člověk tak emočně zainteresován přáním, aby to tak fungovalo. Bohužel "pánů Hnízdílů" je stále hříšně málo!

Taťka Hraboš
22.07.2016 5 z 5

Vynikající kniha, inspirativní a myšlenkově bohatá. Manželka jako lékařka sice Hnízdilovi vytýká, že někdy hodně zjednodušuje, až trochu překrucuje, ale tomu se asi nelze vyhnout, pokud autor chce odbornou problematiku přiblížit laikovi a docílit toho, aby jeho text na čtenáře opravdu silně zapůsobil.

1Anicka
06.02.2016

Chci popřát panu doktorovi hodně zdraví ať může hodně dlouho šířit a uplatňovat své zkušenosti moc děkuji Anička.

Pet007
24.01.2016 4 z 5

Nejlépe se mi kniha četla v čekárně chirurgické ambulance, kdyby nás nechali čekat o něco déle, zvládla bych ji přečíst celou najednou. Je to dobrá kniha. Každý si z ní vezme něco pro sebe. Ani ta politika mi tolik nevadila. Jen nechodit k volbám je jistě trefné vyjádření názoru, ale co dál?

Jana2424
19.01.2016 2 z 5

Zajímavá knížka, která mě na mnoha místech donutila k zamyšlení. V částech, kde se autor věěnoval nemocem, medicíně atd. mě knížka bavila moc, ale na druhou stranu v částech o politice mě přímo nudila. Knížka mi přišla "šitá horkou jehlou" některé pasáže se v podstatě opakovaly.